Sparťanská divočina, nečekaný lídr a trvající bída Dynama. Extraliga na startu baví

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
16. 9. 2019 13:28
Hokejová extraliga se rozjela a její první prodloužený víkend byl mimořádně bohatý na nevšední události. Ve dvou duelech Sparty padlo celkem 28 gólů, trenéři začali používat nový nástroj coach challenge a stoprocentní bodový zisk ze dvou kol shráblo pouze jediné mužstvo. Projděte si s námi výčet toho nejzajímavějšího.

Olesz skóroval proti svým

Rostislav Olesz rozehrál olomoucké angažmá pikantním duelem s Vítkovicemi.
Rostislav Olesz rozehrál olomoucké angažmá pikantním duelem s Vítkovicemi. | Foto: ČTK

Odchod Rostislava Olesze z Vítkovic způsobil v létě v Ostravě menší zemětřesení. Olesz mluvil o tom, že nemůže pokračovat v jednom týmu s trenéry Jakubem Petrem a Pavlem Trnkou, a nakonec přestoupil do Olomouce. Los tomu chtěl, že hned v prvním kole se Hanáci i s Oleszem představili právě ve Vítkovicích.

První ranou trefil do helmy někdejšího spoluhráče Jana Výtiska a ve 23. minutě doklepnutím do prázdné branky po odrazu od mantinelu otevřel skóre. Gól do sítě mateřského klubu, za který odehrál více než 300 zápasů v extralize, ale Olesz neslavil. "Nehodilo by se to," řekl po utkání, v němž nakonec Olomouc porazila Vítkovice 2:1 v prodloužení.

Hned zítra čeká Vítkovice další pikantní návrat. K prvnímu derby v sezoně přijedou v rámci vloženého zápasu 33. kola třinečtí Oceláři, v brance s Patrikem Bartošákem, hlavní vítkovickou postavou minulých let. V bratrském souboji se navíc střetnou třinecký útočník Matěj Stránský a mladší vítkovický forvard Šimon Stránský.