Hokejová Tipsport extraliga

Hokejová Tipsport extraliga

Nejvyšší soutěž v ledním hokeji na českém území. Vznikla v sezoně 1993/94 jako nástupce Československé hokejové ligy. Od roku 2010 nese titul Tipsport extraliga.

Ředitelem soutěže je bývalý hokejista Josef Řezníček, úřadujícím mistrem Bílí Tygři Liberec.

Novými hlavními trenéry hokejistů Plzně se stali Baďouček a Říha

Hokejisty Plzně povedou jako hlavní trenéři Václav Baďouček a Miloš Říha mladší. Jejich asistentem bude sportovní manažer Tomáš Vlasák. Devětapadesátiletý Baďouček a o dvacet let mladší Říha nahradili Ladislava Čiháka, s nímž vedení klubu po skončení extraligové sezony neprodloužilo smlouvu. Spolu s Čihákem skončil i asistent Jiří Hanzlík.

"Nabídku od Tomáše Vlasáka jsem dostal bezprostředně po skončení naší sezony s Vrchlabím, takže ještě na cestě domů ze Vsetína. Sice pro mě byla překvapením, ale rozhodl jsem se velice rychle. Jsem Plzeňák, proto mě obrovsky oslovila a byl jsem jí nesmírně potěšen. Během pondělního dopoledne jsme si zatelefonovali ohledně složení celého realizačního týmu a dohoda byla velice rychlá," řekl klubovému webu Baďouček, který vedl Vrchlabí poslední tři roky a loni s ním postoupil do první ligy.

Novým trenérem hokejové Komety Brno je Kalous

Novým trenérem hokejistů Brna se stal podle očekávání Jiří Kalous. Šestapadesátiletý kouč nahradí ve funkci majitele klubu Libora Zábranského, který na střídačce po sezoně skončil. Kometa o tom informovala na svém webu.

"Kometa je pro mě značka, prošli jí úspěšní hráči, Brno má skvělou historii, je to klub s velkou tradicí. Zkrátka je to organizace, která každoročně má ty nejvyšší ambice. I z tohoto důvodu jsem se rozhodl, že do té spolupráce půjdu," uvedl Kalous, který naposledy působil v minulé sezoně v Magnitogorsku.

V minulosti pracoval jako asistent u reprezentace, v extralize trénoval Liberec, Třinec nebo Spartu.

Zdroj: ČTK

Gólman Barulin s útočníkem Kosticynem v Pardubicích pokračovat nebudou

Kouč pardubických hokejistů Richard Král v rozhovoru pro klubový web uvedl, že bude muset zacelit mezery po několika hráčích, kteří již nebudou oblékat dres Dynama. Mezi ně patří i ruský brankář Konstantin Barulin a běloruský útočník Andrej Kosticyn, kteří přišli do klubu v lednu.

"Někteří hráči našeho kádru již mají neoficiálně podepsáno jinde, takže to musíme rozhodně řešit. Nějaká jména za ně jsou, ale musíme si opravdu počkat až na první květnový den. V současné době již víme, že Andrej Kosticyn ani Konstantin Barulin v Pardubicích pokračovat nebudou. Rozloučili jsem se, oba odletěli na konci minulého týdne," řekl Král.

Čihák s Hanzlíkem už nepovedou extraligovou Plzeň

Trenér Ladislav Čihák s asistentem Jiřím Hanzlíkem končí na střídačce hokejistů Plzně, kteří před dvěma týdny vypadli v předkole play off extraligy po porážce s Olomoucí 0:3 na zápasy. Vedení plzeňského klubu v tiskové zprávě oznámilo, že s nimi neprodlouží smlouvu. O nástupci jedná.

"Oběma trenérům děkuji za odvedenou práci u našeho A-týmu. Zanechali za sebou velký kus práce, podíleli se na zisku tří bronzových medailí a do dospělého hokeje zapracovali řadu mladých kluků. S (generálním manažerem a jednatelem klubu) Martinem Strakou jsme už ale cítili, že nadešel čas na změnu," uvedl sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák.

Plzeň skončila v uplynulé sezoně v základní části pátá o dva body za čtvrtým Libercem a přišla o přímý postup do čtvrtfinále. Boj o postup mezi nejlepší osmičku pak s dvanáctou Olomoucí nezvládla.

Pokračovat