BK Mladá Boleslav

BK Mladá Boleslav

Český hokejový klub působící v Tipsport extralize. Byl založen roku 1908 a své domácí zápasy hraje v ŠKO Energo Aréně.

Jeden ze zakládajících klubů ČSLH hrál v nejvyšší soutěži v letech 1936-38, poté následovalo dlouhé působení v nižších ligách. Po velkých problémech na konci tisíciletí se středočeský celek restartoval a stoleté výročí úspěšně završil postupem do extraligy.

Po čtyřech záchranářských sezonách Boleslav sestoupila do 1. ligy, aby se opět vrátila v roce 2014, kdy se i poprvé prokousala do play off. V sezoně 2015-16 dosáhli Středočeši zatím největšího úspěchu v historii klubu, když dokráčeli až do semifinále play off. V něm nestačili na Liberec a obsadili konečné čtvrté místo. Trenérem je František Výborný.

Kouč Rulík skončil na střídačce Mladé Boleslavi a převzal Pardubice

Novým trenérem extraligových hokejistů Pardubic byl dnes jmenován Radim Rulík, který nahradí po sezoně odvolaného Richarda Krále. Šestapadesátiletý kouč vedl v uplynulých čtyřech sezonách Mladou Boleslav. Po nabídce Dynama ve středočeském klubu předčasně skončil a na východě Čech dnes podepsal dvouletou smlouvu s opcí.

"Cesta hledání nového trenéra Dynama byla trošku trnitá. Jsem rád, že Radim je tady s námi a podařilo se nám sehnat trenéra, který má za sebou úspěchy. Věřím, že s námi bude celou dobu smlouvy a pomůže nám k úspěchům, které jsme stanovili jako cíl," uvedl majitel východočeského klubu Petr Dědek na dnešní tiskové konferenci.

Rulík povede Pardubice společně s Králem a Markem Zadinou, který momentálně ještě působí jako asistent v Třinci.

Pokračovat