Krvavým střídáním dopálil Spartu, teď pyká. Blbec, ztrhal debutanta Polášek

Daniel Poláček Daniel Poláček
Aktualizováno 13. 9. 2019 17:57
Jako by čtvrteční rozjezd hokejové extraligy zorchestroval sám její šéf Josef Řezníček. Třaskavá přetahovaná Sparty a Plzně před solidní návštěvou připomínala play off a přivedla diváky do varu. Má ale nepěknou dohru.
Miroslav Forman (vlevo) a Matyáš Kantner okořenili první kolo rvačkou.
Miroslav Forman (vlevo) a Matyáš Kantner okořenili první kolo rvačkou. | Foto: ČTK

Vítězství 7:6 v prodloužení sparťany hodně bolelo. Parádní obrat z 1:3 na 6:3 nezavršili třemi body a během večera ztratili dva hráče - Jana Piskáčka a Marka Kvapila. Ten kvůli utrženému prsnímu svalu promarodí nejméně dva měsíce.

Oba sparťany atakoval bezmála dvoumetrový bek Michal Houdek.

Až doteď neznámý mladík si na ledě Pražanů odbyl extraligovou premiéru. Nutno dodat, že hodně krátkou. Trvala dvacet vteřin. Pak Houdek po odpískání surově krosčekoval nic netušícího Kvapila.

Jako mstitel domácí hvězdy okamžitě přispěchal Piskáček. Proti o hlavu vyššímu sokovi však neměl šanci.

Po spršce tvrdých úderů skončil na zemi, prýštila z něj krev. Byl otřesený.

Houdek vyfasoval dohromady 39 trestných minut a stejně jako jeho oběti musel v půlce zápasu za stavu 3:3 předčasně do kabiny. Kvapil s Piskáčkem dnes podstoupili lékařské vyšetření. Prvně jmenovaný je ze hry minimálně na dva měsíce, ale není jasné, do jaké míry mu zranění způsobil neočekávaný krosček. Piskáček je až na šrámy v pořádku.

"Tohle je za hranou," komentoval Houdkovo řádění sparťanský obránce Adam Polášek. "Nějaký blbec přijede a takhle někoho krosčekuje. Nevím, co si chce dokazovat. Prostě stupidita."

Nový kapitán Pražanů Michal Řepík volal po disciplinárním řízení: "Doufám, že mu dají trest, jaký si zaslouží."

"Nemám důvod reagovat na komentáře pana Řepíka," utrousil 19letý Houdek. Zároveň objasňoval svůj přečin: "Vlezl jsem na led a viděl, že sparťan atakoval mého spoluhráče, vysekl mu hokejku z ruky. Takže jsem ho jel bránit, ale mrzí mě, že to dopadlo takhle."

Teď může mladého rabiáta mrzet ještě dodatečný trest, který skutečně přišel. Disciplinárka rozhodla o dvouzápasové stopce, což šéf komise Viktor Ujčík vysvětloval následovně: "Úder byl veden zezadu a zcela mimo zorný úhel. Kvapil ho žádným způsobem nemohl očekávat ani se mu jakkoli bránit."

Houdek si mezitím sehnal na Kvapila telefonní číslo a napsal mu, ať je brzy fit. "A Marek mi odpověděl, že jsem ho nezranil já," tvrdí teenager pro oficiální web klubu. 

Plzeňský kouč Ladislav Čihák poslal Houdka do akce se dvěma záměry: oživit defenzivu a přitvrdit. Jeho svěřenec však rozkazy splnil až moc důsledně. Kvapil s Piskáčkem můžou vyprávět. "Tohle by se nemělo dít," uznal Čihák. "Na druhou stranu, Michal je mladý kluk, jsme tolerantní." 

Chvíli předtím, než se Houdek stal padouchem zápasu, sledoval ze střídačky dvě jiné šarvátky. Vyvolal je zákrok na Piskáčka. Především Matyáš Kantner a domácí Miroslav Forman si dali co proto. Oba utkání dokončili.

"Klukům, co nehráli, jsem pak říkal, že mi to přišlo jako finále play off," prohlásil Forman. Před novináře předstoupil netradičně. V náruči držel dcerku Lauru a obličej mu "zdobily" červené šrámy.

"Musíme stát při sobě," líčil. "Už jsem se na bitku chystal dlouho, ale pořád jsem měl něco zlomeného, rozdrceného. Palce, předloktí. Trošku jsem se šetřil, ale tentokrát už proběhla zatěžkávací zkouška. Myslím, že dobré. Rukavice asi ještě párkrát shodím."

"Museli jsme Plzeňským ukázat, že jsou na Spartě. Že nehrají s žádnými nazdárky," dodal Polášek. "Uvidíte celou sezonu, že náš tým bude držet při sobě. Nenecháme do sebe píchat."

Šílenství z půlky klání, kdy rozhodčí počítali trestné minuty ve velkém, pomohlo Spartě. I díky pětiminutové přesilovce, zařízené Houdkem, šla do trháku. Skóre 6:3 však kvůli nápadným dírám v obraně neudržela. Následné prodloužení rozhodl svým druhým gólem večera obránce Jan Košťálek.

"Trochu šílený zápas, žádný pouťák," hodnotil Čihák. "Takhle by ale český hokej měl vypadat všech dvaapadesát kol."

 

Právě se děje

před 22 minutami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 45 minutami

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

před 46 minutami

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

před 1 hodinou

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy