Ostatní sporty

Špičkové ragby na obzoru. All Blacks čtyři týdny stáli, Angličané touží po odplatě

Skoro měsíc dlouhá skupinová fáze skončila, tři zápasy zrušil tajfun. Ve čtvrtfinále ragbyového MS už se fanoušci dočkají třaskavých soubojů.
Hořící dresy legendy. Nejostudnější chvíle tvé kariéry, slyší "pročínský" LeBron
Basketbal

Basketbalová NBA začíná už příští týden, ale sportovní témata stále zůstávají v pozadí.
Není to ideální. Vítkovou trápí záhadné zdravotní problémy a sezona je za dveřmi
Biatlon

Česká biatlonistka Veronika Vítková se potýká se zdravotními obtížemi a šest týdnů před startem nové sezony netrénuje na maximum.
Putin se o dopingový skandál nezajímá, posteskl si šéf ruské agentury

Šéf Ruské antidopingové agentury (RUSADA) Jurij Ganus v rozhovoru pro německý rozhlas kritizoval prezidenta Vladimira Putina.
Cyklista Maas zůstane po kolizi s autem zřejmě ochrnutý
Cyklistika

Nizozemský cyklista Edo Maas, jenž patří do týmu talentů přední stáje Sunweb, už patrně nebude nikdy chodit.
Satoranskému se generálka povedla. Pěti body přispěl k vítězství Chicaga

Sedmadvacetiletý český basketbalista nebude podle kouče Jima Boylena chybět v základní sestavě při středečním úvodním ligovém duelu v Charlotte.
Uruguayci řádili v baru. Ragbisty už vyšetřuje japonská policie

Uruguayští sportovci se podrobili výslechu, načež odletěli se zbytkem týmu domů.
Boxer Day zemřel čtyři dny po drsném k.o. Neprobral se z kómatu

Boxer Patrick Day zemřel čtyři dny poté, co zkolaboval v zápase supervelterové váhy s Charlesem Conwellem.

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Basketbalisté Nymburka zahájili Ligu mistrů výhrou nad Bambergem

Basketbalisté Nymburka zahájili základní skupinu Ligy mistrů vítězstvím 91:71 nad Bambergem. Domácí v pražské hale Královka vykročili za výhrou nad čtvrtým celkem minulého ročníku už v první čtvrtině, kterou vyhráli o 19 bodů.

Středočeši soupeře v úvodním dějství dokonale zaskočili. Do zápasu vstoupili sérií 16:0 a Bamberg se poprvé prosadil až po čtyřech minutách. Nymburk i díky 13 bodům Jaromíra Bohačíka první čtvrtinu vyhrál 30:11. Ve druhé části německý tým výrazně přitvrdil v obraně a Středočeši o poločasové přestávce vedli o 18 bodů.

Po pauze převzal Bamberg aktivitu, Nymburku se přestalo dařit střelecky i na doskoku a po nepovedeném závěru třetí čtvrtiny se náskok domácích ztenčil na osm bodů. Závěrečná čtvrtina už ale byla opět v režii Nymburka, který zpřesnil střelbu a vzal si dvouciferný náskok zpět. Nejlepším střelcem zápasu byl Bohačík s 24 body.

Basketbalová Liga mistrů - skupina C, 1. kolo:

Nymburk - Bamberg 91:71 (30:11, 52:34, 65:57)

Nejvíce bodů: Bohačík 24, Booker 18, Dalton 14, Hankins 10 - B. Taylor 16, Harris a Lee po 11, K. Taylor 10. Fauly: 20:21. Trestné hody: 24/21 - 16/9. Trojky: 6:14. Doskoky: 44:43.

Basketbalistky USK Praha začaly Evropskou ligy výhrou v Rize

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vstoupily úspěšně do nového ročníku Evropské ligy a vyhrály v Lotyšsku nad TTT Riga 73:66. Nejlepšími střelkyněmi v barvách českých šampionek a obhájkyň třetího místa byly shodně se 17 body Alyssa Thomasová a Valériane Ayayiová. Další zápas čeká svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové za týden ve Francii proti Bourges.

1. kolo Evropské ligy basketbalistek:

Skupina A:

TTT Riga - ZVVZ USK Praha 66:73 (14:20, 32:37, 43:58)

Nejvíce bodů: Drammehová 13, Harperová, Strautmaneová obě 12 - Thomasová, Ayayiová obě 17, Jonesová 12. Fauly: 18:18. Trestné hody: 21/16 - 20/13. Trojky: 6:6. Doskoky: 37:41.

Další výsledky: Benátky - Bourges 73:63, Castors Braine - Jekatěrinburg 79:87.

Skupina B:

Dynamo Kursk - Lyon 79:64, Montpellier - Šoproň 53:66, Fenerbahce Istanbul - Girona 86:82.

Mám za sebou velkou bolest, svěřila se Pauláthová. Zkoušela i injekce s plazmou
Sjezdové lyžování

Lyžařská sezona startuje bez Kateřiny Pauláthové, která po operaci kolena stále není zdravotně v pořádku.
Chtěl jsem jen vyhrát, píše zničený boxer soupeři, který po jeho ráně bojuje o život

Boxer Patrick Day v kritickém stavu bojuje o život. Soupeř, který mu o víkendu v Chicagu uštědřil fatální knockout, je z tragické události zničený.
Kauza se známkou České pošty pokračuje. Hejnová se odvolala
Atletika

Hejnová po České poště žádá 900 000 korun za bezdůvodné obohacení. Dalších 150 000 korun chce za nemajetkovou újmu.
Klip na Bali, odvážné focení i surfařské hody. Samková měla před sezonou napilno
Zimní sporty

Úřadující světovou šampionku Evu Samkovou čeká přípravná sezona bez velkých vrcholů. I proto si dovolila v létě si užívat naplno.
Vítěze Tour 2020 určí horská časovka na Planinu krásných dívek
Tour de France

Cyklistická Tour de France v příštím roce vyvrcholí v předposlední etapě horskou časovkou jednotlivců na 36 kilometrů.
Chorvatskému bojovníkovi uřízl kombajn prst. V MMA jsem utrpěl horší zranění, tvrdí

Místo, aby se Zoran Djodj hned rozjel do nemocnice, dokončil nejprve práci, a až pak se vydal za lékaři.