Český biatlonový mix skončil až čtrnáctý. Skeptický bych nebyl, prohlásil šéftrenér
Biatlon

Titul obhájili Norové Johannes Thingnes Bö a Marte Olsbuová Röiselandová.
Nikdo není rychlý jako Duplantis, obdivuje rekordmana česká atletická hvězda
Atletika

Tyčkař Jan Kudlička zůstal na minulé olympiádě těsně pod stupni vítězů, do Tokia se chce vydat stoprocentně připravený.
Ledecká v problémech. Českou hvězdu rozhodil skok, minula bránu a trénink jí nevyšel
Sjezdové lyžování

Projděte si zpravodajství z lyžařských světových pohárů.
Basketbalistky USK si v Eurolize snadno poradily s Benátkami
Basketbal

Basketbalistky USK v posledním domácím zápase základní části Evropské ligy s přehledem vyhrály 89:57 nad Benátkami.
Boltův rekord překonal stavební dělník s buvolem. A pianista Krpálek napálil fanoušky
1:34

Poražený Bolt, virtuos Krpálek i nemilosrdný táta Kovalčuk. Podívejte se na nejnovější díl Sportovního Sociálu.
Novák i Janatová bodovali v Aare při výběhu do sjezdovky. Vyhrál navrátilec Klaebo
Zimní sporty

Oba čeští běžci na lyžích bodovali ve sprintu SP v Aare. Kateřina Janatová skončila na 21. místě, Michal Novák byl při výběhu do sjezdovky 25.
Sdílená radost a pištění české dvojice. Davidovou a Puskarčíkovou potěšila desítka
Biatlon

Markéta Davidová i Eva Kristejn Puskarčíková si povedeným vytrvalostním závodem na MS zajistily start v závěrečném závodu s hromadným startem.

Nymburk v osmifinále basketbalové LM narazí na Bandirmu

Nymburští basketbalisté v osmifinále Ligy mistrů nastoupí proti tureckému celku Bandirma. Středočeši sérii hranou na dvě vítězství odstartují doma a hrát se bude 3., nebo 4. března. V případě postupu narazí výběr trenéra Orena Amiela na lepšího z dvojice AEK Atény - Bonn.

Nymburk se v play off Ligy mistrů představil zatím dvakrát a vždy vypadl v prvním kole. Při premiéře soutěže v ročníku 2016/17 o jediný bod nestačil na italské Sassari, o rok později podlehl pozdějšímu vítězi AEK Atény. V minulé sezoně středočeský celek skončil už v základní skupině.

Komentář: Lidem by se udělalo špatně. Biatlon medailemi odpověděl na nenávist
Biatlon

Bronzové biatlonové úspěchy smíšené štafety a Lucie Charvátové zavdaly příčinu ke znovuotevření citlivého tématu.

Nejlepšími sportovci roku jsou Messi, Hamilton a Bilesová

Držiteli trofeje Laureus pro nejlepší sportovce minulého roku jsou argentinský fotbalista Lionel Messi, britský pilot formule 1 Lewis Hamilton a americká sportovní gymnastka Simone Bilesová. Ta obhájila loňské prvenství, ocenění označované za sportovního Oscara poprvé získala už v roce 2016. Messi s Hamiltonem, kteří v mužské části ankety dostali stejný počet hlasů, zvítězili poprvé.

Hamilton, jenž se loni pošesté stal mistrem světa F1, převzal trofej od bývalého francouzského fotbalového trenéra Arsénea Wengera. Messi, který je v dvacetileté historii ankety prvním vítězným zástupcem kolektivního sportu, ani Bilesová se dnešního vyhlášení v Berlíně nezúčastnili.

Bilesová na loňském světovém šampionátu rozšířila sbírku zlatých medailí o dalších pět, v 22 letech už má na kontě rekordních 19 titulů. V anketě dostala přednost před americkou lyžařkou Mikaelou Shiffrinovou, jamajskou sprinterkou Shelly-Ann Fraserovou-Pryceovou, japonskou tenistkou Naomi Ósakaovou, americkou fotbalistkou Megan Rapinoeovou a americkou běžkyní Allyson Felixovou.

Mezi muži se do finálové nominace dostali kromě Messiho s Hamiltonem i keňský maratonec Eliud Kipchoge, španělský tenista Rafael Nadal, španělský motocyklový jezdec Marc Márquez a americký golfista Tiger Woods.

V kategorii Návrat roku zvítězila německá pilotka formule 3 Sophia Flörschová, která se po těžkém zranění páteře dokázala vrátit k závodění. Za průlom roku byl oceněn kolumbijský cyklista Egan Bernal, vítěz Tour de France. Týmem roku jsou jihoafričtí ragbyoví mistři světa, nejlepší v akčních sportech je americká snowboardistka Kim Chloeová.

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Pančochová si před Špindlerovým Mlýnem vyjela maximum v sezoně

Před finálovým závodem Světového poháru ve Špindlerově Mlýně si freestyle snowboardistka Šárka Pančochová zapsala 10. místem v Calgary nejlepší výsledek ve slopestylu v sezoně. Postup do finále jí unikl o dvě příčky.

Devětadvacetiletá Pančochová předtím byla v této disciplíně jedenáctá v Seiseralmu a třiadvacátá v Laaxu. Křišťálové glóby se v areálu Svatý Petr budou udělovat 21. března. Nejblíže k nim po dnešním závodu v Calgary mají Britka Katie Ormerodová a Japonec Ruki Tobita.

Česká snowboardistka, která je ve slopestylu vicemistryní světa z roku 2011 z La Moliny, je v pořadí seriálu na 21. místě.

Charvátová po propadáku: O tomhle sport je, v tom je krása biatlonu
Biatlon

Nepovedený stíhací závod nezkazil Lucii Charvátové náladu. Nečekaný bronz ze sprintu na mistrovství světa v Anterselvě stále rozjasňuje její mysl.
Jacquelin překvapil velikány a má zlato. Moravec se posunul o čtyřiadvacet míst
Biatlon

Nejlepší Čech Ondřej Moravec si ve stíhacím závodě biatlonistů na mistrovství světa v Anterselvě polepšil o čtyřiadvacet míst na 22. příčku.
Už jsem z toho unavená, hlesla Davidová. Trápí ji problém, který dosud neznala
Biatlon

Markéta Davidová mohla najít tři pozitiva na stíhacím závodu biatlonistek na mistrovství světa.

Golberg v Östersundu vyhrál podruhé v sezoně, Novák byl 28.

Norský běžec na lyžích Paal Golberg vyhrál dnešní stíhací závod klasickou technikou v Östersundu a připsal si druhé vítězství v sezoně Světového poháru. Jediný český reprezentant na startu Michal Novák obsadil v pokračování skandinávské Ski Tour 28. místo se ztrátou dvou minut a 37 sekund.

Golberg zvládl 15 kilometrů dlouhou trať v čase 34:50,8 a vyhrál s náskokem tří desetin před vedoucím závodníkem průběžného pořadí Rusem Alexanderem Bolšunovem. Devětadvacetiletý norský lyžař navázal na týden starý triumf ze sprintu ve Falunu, kde ukončil čtyřleté čekání na vítězství. Celkem v seriálu ovládl šest závodů.

Vlhová po šťastné výhře v Kranjské Goře vede hodnocení slalomu

Slovenská lyžařka Petra Vlhová vyhrála slalom Světového poháru v Kranjské Goře a ujala se vedení v hodnocení disciplíny.