HC Dynamo Pardubice

HC Dynamo Pardubice

Český hokejový klub působící v Tipsport extralize. Byl založen roku 1923 a své domácí zápasy hraje v ČEZ Areně. Pardubice patří mezi tradiční a úspěšné bašty, mistrovský titul získaly hned šestkrát, naposledy v roce 2012.

V létě 2015 se klub vrátil ke svému historickému názvu Dynamo, po nímž hrál už v letech 1953 až 1960. V minulé sezoně 2015-16 skončil východočeský klub na konečném 12. místě, baráži se ale vyhnul. Trenérem je Peter Draisaitl.

Pardubice dál zbrojí, Z Liberce přivedly Musila

Útočník Adam Musil, který působil v uplynulých dvou extraligových sezonách v Liberci, se stal novou posilou hokejistů Pardubic. Čtyřiadvacetiletý účastník letošního mistrovství světa v Rize podepsal s Dynamem smlouvu na tři roky. Musil zamířil do klubu, jehož odchovancem je jeho otec František Musil, mistr světa z roku 1985.

Adam Musil si v uplynulé sezoně připsal v 51 zápasech včetně play off 28 bodů za 17 branek a 11 asistencí. Celkem má v domácí nejvyšší soutěži na kontě 112 utkání a 43 bodů (26+17).

Gólman Barulin s útočníkem Kosticynem v Pardubicích pokračovat nebudou

Kouč pardubických hokejistů Richard Král v rozhovoru pro klubový web uvedl, že bude muset zacelit mezery po několika hráčích, kteří již nebudou oblékat dres Dynama. Mezi ně patří i ruský brankář Konstantin Barulin a běloruský útočník Andrej Kosticyn, kteří přišli do klubu v lednu.

"Někteří hráči našeho kádru již mají neoficiálně podepsáno jinde, takže to musíme rozhodně řešit. Nějaká jména za ně jsou, ale musíme si opravdu počkat až na první květnový den. V současné době již víme, že Andrej Kosticyn ani Konstantin Barulin v Pardubicích pokračovat nebudou. Rozloučili jsem se, oba odletěli na konci minulého týdne," řekl Král.

Kosticyn má snížený trest za faul na Rutara ze sedmi duelů na tři

Disciplinární komise extraligy zmírnila trest pro běloruského hokejového útočníka Andreje Kosticyna z Pardubic za faul na olomouckého obránce Adama Rutara ze sedmi zápasů na tři. Na základě nových záběrů překvalifikovala faul ze zásahu do hlavy nebo krku na napadení.

"Ze záběrů pořízených ze systému brankového videorozhodčího a panoramatické kamery umístěné na protilehlé straně hlediště než kamery vysílatelů je nicméně podle jednomyslného názoru komise zřejmé, že při zákroku nedošlo k přímému zásahu hlavy ani krku protihráče. Zranění, které utrpěl, bylo způsobeno jeho vlastní holí, nad kterou ztratil kontrolu potom, co ho hráč ramenem zasáhl do pravé ruky, v níž hůl držel," uvedli zástupci disciplinárním komise v tiskové zprávě.

Pokračovat