HC Dynamo Pardubice

HC Dynamo Pardubice

Český hokejový klub působící v Tipsport extralize. Byl založen roku 1923 a své domácí zápasy hraje v ČEZ Areně. Pardubice patří mezi tradiční a úspěšné bašty, mistrovský titul získaly hned šestkrát, naposledy v roce 2012.

V létě 2015 se klub vrátil ke svému historickému názvu Dynamo, po nímž hrál už v letech 1953 až 1960. V minulé sezoně 2015-16 skončil východočeský klub na konečném 12. místě, baráži se ale vyhnul. Trenérem je Peter Draisaitl.

Kosticyn má snížený trest za faul na Rutara ze sedmi duelů na tři

Disciplinární komise extraligy zmírnila trest pro běloruského hokejového útočníka Andreje Kosticyna z Pardubic za faul na olomouckého obránce Adama Rutara ze sedmi zápasů na tři. Na základě nových záběrů překvalifikovala faul ze zásahu do hlavy nebo krku na napadení.

"Ze záběrů pořízených ze systému brankového videorozhodčího a panoramatické kamery umístěné na protilehlé straně hlediště než kamery vysílatelů je nicméně podle jednomyslného názoru komise zřejmé, že při zákroku nedošlo k přímému zásahu hlavy ani krku protihráče. Zranění, které utrpěl, bylo způsobeno jeho vlastní holí, nad kterou ztratil kontrolu potom, co ho hráč ramenem zasáhl do pravé ruky, v níž hůl držel," uvedli zástupci disciplinárním komise v tiskové zprávě.

Pardubice posílil útočník Roman, který skončil ve Finsku

Hokejový útočník Ondřej Roman předčasně skončil angažmá v Ilvesu Tampere a posílil Pardubice. Jednatřicetiletý odchovanec Poruby zamířil do Finska před touto sezonou z Vítkovic, které byly dosud v nejvyšší české soutěži jeho výhradním působištěm. S Dynamem podle klubového webu podepsal víceletou smlouvu.

"Ondřej Roman patřil dlouhodobě v extralize mezi produktivní hráče. Ve Vítkovicích byl tvůrcem hry, díky tomu si i řekl o zahraniční angažmá. Avizovali jsme, že usilujeme o posílení kádru, a když se objevila možnost domluvit se s Ondrou Romanem, tak jsme ji hned využili," řekl klubovému webu sportovní ředitel Dynama Dušan Salfický.

"Je to tvořivý hráč do přesilových her, bude dalším vyztužením prvních tří útoků, ve kterých jsme se museli od začátku soutěže prát se zraněními nebo ukončením kariéry klíčových hráčů. Bude to další kamínek do mozaiky, kterou skládáme pro další období," doplnil Salfický.

Podle klubového webu nastoupí Roman za Pardubice poprvé v úterním domácím utkání proti Plzni. Zápas proti mateřským Vítkovicím o den dříve vynechá z administrativních důvodů.

Pokračovat