HC Dynamo Pardubice

HC Dynamo Pardubice

Český hokejový klub působící v Tipsport extralize. Byl založen roku 1923 a své domácí zápasy hraje v ČEZ Areně. Pardubice patří mezi tradiční a úspěšné bašty, mistrovský titul získaly hned šestkrát, naposledy v roce 2012.

V létě 2015 se klub vrátil ke svému historickému názvu Dynamo, po nímž hrál už v letech 1953 až 1960. V minulé sezoně 2015-16 skončil východočeský klub na konečném 12. místě, baráži se ale vyhnul. Trenérem je Peter Draisaitl.

Pardubice dál zbrojí, Z Liberce přivedly Musila

Útočník Adam Musil, který působil v uplynulých dvou extraligových sezonách v Liberci, se stal novou posilou hokejistů Pardubic. Čtyřiadvacetiletý účastník letošního mistrovství světa v Rize podepsal s Dynamem smlouvu na tři roky. Musil zamířil do klubu, jehož odchovancem je jeho otec František Musil, mistr světa z roku 1985.

Adam Musil si v uplynulé sezoně připsal v 51 zápasech včetně play off 28 bodů za 17 branek a 11 asistencí. Celkem má v domácí nejvyšší soutěži na kontě 112 utkání a 43 bodů (26+17).

Gólman Barulin s útočníkem Kosticynem v Pardubicích pokračovat nebudou

Kouč pardubických hokejistů Richard Král v rozhovoru pro klubový web uvedl, že bude muset zacelit mezery po několika hráčích, kteří již nebudou oblékat dres Dynama. Mezi ně patří i ruský brankář Konstantin Barulin a běloruský útočník Andrej Kosticyn, kteří přišli do klubu v lednu.

"Někteří hráči našeho kádru již mají neoficiálně podepsáno jinde, takže to musíme rozhodně řešit. Nějaká jména za ně jsou, ale musíme si opravdu počkat až na první květnový den. V současné době již víme, že Andrej Kosticyn ani Konstantin Barulin v Pardubicích pokračovat nebudou. Rozloučili jsem se, oba odletěli na konci minulého týdne," řekl Král.

Pokračovat