HC Olomouc

HC Olomouc

Český hokejový klub působící v Tipsport extralize. Byl založen roku 1955 a jeho domovský stánek nese název Zimní stadion Olomouc.

Klub čekal na postup do nejvyšší soutěže dlouhá desetiletí, povedlo se mu to až v roce 1991. V první samostatné české sezoně 1993-94 se stal mistrem, což je největší olomoucký úspěch.

Brzy však přišly finanční problémy a v roce 1997 klub prodal extraligovou licenci do Karlových Varů. Potíže však neustaly a Olomouc dokonce na dva roky zmizela z hokejové mapy. Klub se stavěl na nohy pomalu, výrazně mu pomohl příchod Jiřího Dopity coby nového vlastníka, jenž se ale už svého podílu zbavil.

V roce 2014 Hanáci uspěli v baráži o extraligu a do nejvyšší soutěže se vrátili. Příslušnost k elitě udrželi i o rok později, kdy znovu hráli baráž. V sezoně 2015-16 postoupili do play off, ve čtvrtfinále ztroskotali na Plzni. Trenérem je Zdeněk Venera.

Úvodní zápas předkola mezi hokejisty Olomouce a Karlových Varů se dohraje dnes

Úvodní zápas předkola play off hokejové extraligy mezi Olomoucí a Karlovými Vary, který byl ve středu ukončen kvůli potížím s ledem po první třetině za stavu 2:0 pro domácí Hanáky, se dohraje dnes. Začne se od druhé třetiny v 18:00. ČTK o tom informoval ředitel soutěže Martin Loukota.

Dnes byl původně v Olomouci na programu druhý duel. Celá série se tím pádem posune a pozmění formát, další dva zápasy se totiž odehrají v naplánovaných termínech v sobotu a v neděli v Karlových Varech. V případě, že si některé z mužstev nezajistí postup v sérii hrané na tři vítězství v nejkratším možném termínu, přesune se série zpátky do Olomouce na čtvrtý i případný rozhodující pátý zápas.

Ve středu po úpravě kluziště rolbou během první přestávky zůstala na olomouckém ledě rýha. Začátek druhé části sudí několikrát odložili. Po více než dvouhodinové prodlevě od skončení úvodního dějství byl zápas přes snahu o nápravu a vyhlazení ledu nakonec předčasně ukončen s tím, že o jeho osudu se rozhodne dnes.

Bratři Musilové, Klimek i Olesz dostali tresty od disciplinární komise

Disciplinární komise hokejové extraligy potrestala zastavením činnosti všechny tři aktéry bitky v závěru čtvrtečního utkání 18. kola extraligy mezi Pardubicemi a Olomoucí.

Útočník Hanáků Lukáš Klimek si za faul na Davida Musila čtyřikrát nezahraje, stejně jako útočník Adam Musil, jenž se rozhodl nešetrný zákrok na bratra následně potrestat. David Musil, který se do bitky také zapojil, vynechá dvě utkání. Dodatečně dostal jednozápasový trest i další útočník Olomouce Rostislav Olesz, který v první třetině fauloval Tomáše Urbana.

Zdroj: ČTK

Moták odchází z Olomouce, měl by vést Oceláře

Trenér Zdeněk Moták končí po pěti letech na střídačce extraligových hokejistů Olomouce. Sedmapadesátiletý kouč, který tým vedl společně s Janem Tomajkem, by měl podle neoficiálních informací v příští sezoně působit v Třinci. Hanáci jeho odchod oficiálně oznámili na klubovém webu.

"Všechno jednou končí. Páté utkání předkola s Vítkovicemi bylo poslední pro trenéra Zdeňka Motáka," uvedli zástupci Olomouce.

Moták svůj možný odchod naznačil po skončení sezony. "Klukům jsem po zápase řekl, že je čest je trénovat. Můj poslední zápas na olomoucké střídačce? Je to možné," uvedl Moták před týdnem po prohře Olomouce v rozhodujícím pátém utkání předkola play off na ledě Vítkovic.

Pokračovat