České hokejistky smetly Dánsko a vedou skupinu B na mistrovství světa

České hokejistky porazily ve druhém utkání na mistrovství světa přes úvodní inkasovaný gól domácí Dánsko 5:1. Připsaly si druhé vítězství a vedou tabulku skupiny B. Vítězný gól vstřelila ve 36. minutě útočnice Natálie Mlýnková, která přidala i dvě asistence. Dvakrát se prosadila obránkyně Daniela Pejšová. Česky využily čtyři přesilovky.

Dánky ve snaze odčinit úvodní prohru 2:5 se Švédkami začaly lépe. Hned v úvodních sekundách musela Klára Mrázová v české brance čelit šanci Josefine Perssonové, stav se však nezměnil. V polovině třetiny záhy po skončení trestu Adély Šapovalivové faulovala i Aneta Tejralová a Seveřanky šly zásluhou Michelle Weisové do vedení. Na konci 18. minuty odpověděla stejně Kateřina Mrázová. Tereza Radová pak ještě zazvonila na tyčku.

Od druhé části už začaly Češky přece jen potvrzovat roli favoritek. Na střely mezi tyčky vyhrály drtivě 23:5 a Mlýnkové se podařilo promítnout převahu i do skóre. S blížící se druhou přestávkou využila těsně před skončením prvního z trestů Dánek dvojnásobnou početní výhodu. Chvilku předtím rozezvučela brankovou konstrukci Denisa Křížová.

Hned po 37 sekundách ze třetího dějství dodala českému týmu klid Pejšová. Radová poté pálila znovu do tyčky. V poslední pětiminutovce ještě zvýraznily výhru týmu kanadské trenérky Carly MacLeodové shodně v přesilových Michaela Pejzlová a Pejšová.

Dalšími soupeřkami českých hokejistek budou v pondělí od 15:30 Němky.

Zdroj: ČTK

Hokejistky deklasovaly při premiéře trenérky MacLeodové na MS Maďarsko

České hokejistky porazily v úvodním utkání na mistrovství světa ve skupině B v dánském Frederikshavnu Maďarsko 7:1. Svěřenkyně kanadské trenérky Carly MacLeodové, která prožila premiéru na české střídačce na velkém turnaji, vedly po polovině utkání už 4:0. Dvakrát se do střelecké listiny zapsala šestnáctiletá útočnice Adéla Šapovalivová, která je nejmladší hráčkou na šampionátu.

Češkám se proti Maďarkám, které ve čtvrtek zaskočily Němky a zvítězily 4:2, povedl vynikající nástup. První třetinu vyhrály na střely mezi tyčky jasně 15:2 a svou převahu promítly i do skóre. Už po 62 sekundách se prosadila Klára Hymlárová, o 79 sekund později zvýšila Daniela Pejšová.

Ve druhé části přidala další zásah při hře ve čtyřech na obou stranách Tereza Radová, nedlouho po ní dala při přesilovce svou první branku Šapovalivová. Brankářka Klára Peslarová, na kterou Maďarky vyslaly za celý duel pouze sedm přesných střel, inkasovala v oslabení z hole Alexandry Huszakové.

Třetímu dějství znovu dominovaly Češky (na střely 20:2) a přidaly ještě další tři branky zásluhou Natálie Mlýnkové, Šapovalivové a Agáty Sarnovské.

Dalšími soupeřkami českého týmu budou v sobotu od 19:30 Dánky, které ve čtvrtek podlehly v úvodním utkání ve skupině Švédkám 2:5.

Pokračovat