Hokej

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

Kovář byl vyhlášen nejlepším brankářem týdne v KHL

Brankář Jakub Kovář se stal prvním českým hokejistou, který byl v nové sezoně zařazen mezi nejlepší hráče na svém postu v Kontinentální lize. Opora Jekatěrinburgu byla vyhlášena nejlepším gólmanem druhého týdne soutěže.

Kovář si minulý týden připsal premiérové čisté konto, když zlikvidoval všechny střely hokejistů Ufy. Ve druhém zápase pak pomohl Avtomobilistu porazit 3:2 po samostatných nájezdech Magnitogorsk. Odchytal tak 103:45 minuty a v průměru inkasoval 0,96 branek.

Jeník si připsal při debutu za Arizonu v přípravě asistenci

Český hokejový útočník Jan Jeník si při svém prvním utkání v přípravě za Arizonu připsal asistencí, Coyotes ale podlehli na ledě Vegas 2:6. Golden Knights dovedl k vítězství čtyřmi body za tři branky a jednu přihrávku Max Pacioretty. Nedělním soubojem v Las Vegas odstartoval program 107 utkání před novým ročníkem NHL.

Jeník se dočkal první příležitosti v přípravě s prvním týmem v den svých 19. narozenin a po čtyřech minutách hry měl na kontě bod. Našel od mantinelu na modré čáře ruského obránce Ilju Ljubuškina, který překonal Malcolma Subbana. Jeník se v době gól sbíral z ledu po ataku Paciorettyho.

Na ledě Jeník strávil dohromady 11:12 minuty, z toho na minutu a 12 vteřin dostal příležitost v přesilových hrách. Dvakrát střelou ohrozil branku Vegas a nasbíral také čtyři hity. Deset vteřin před koncem druhé části se popral s Patrickem Brownem a dostal trest na dvě plus pět minut.

Jeníka draftovala Arizona loni ve třetím kole na 65. pozici. Na konci března uzavřel rodák z Nymburka nováčkovský tříletý kontrakt. V uplynulé sezoně odešel z Liberce do Hamiltonu do OHL.

Arizona v úvodní třetině sice dvakrát vedla, ale o obrat se postaral především Pacioretty, který v 37. minutě svým třetím gólem otočil stav na 4:2.

Hrubec má první vítězství v KHL, vychytal Sedláka

Na třetí pokus se brankář Šimon Hrubec dočkal ve své premiérové sezoně v Kontinentální hokejové lize vítězství. Úřadující mistr extraligy s Třincem vychytal Kunlunu výhru 2:1 nad Čeljabinskem.

Hrubec zastavil v utkání 28 střel hostů. Inkasoval pouze v 22. minutě, kdy hrál Čeljabinsk již pátou přesilovku. Střelu Antona Glinkina ještě český gólman po akrobatickém přesunu zastavil, ale na dorážku Sergeje Koňkova už nestačil. Domácí otočili skóre v úvodu třetí části.

V dresu Čeljabinsku tentokrát vyšel naprázdno Lukáš Sedlák, který se s pěti góly dělí o vedení v tabulce střelců KHL.

KHL:

Kunlun Red Star - Čeljabinsk 2:1,

16:00 Nižnij Novgorod - Omsk, Petrohrad - Jokerit Helsinky, 16:10 Dinamo Minsk - Magnitogorsk.