Hokej

IIHF potvrdila, že čínští hokejisté budou moci startovat na ZOH v Pekingu

Hokejisté Číny si udrželi místo na olympijském turnaji v Pekingu 2022. Rada mezinárodní federace IIHF dnes oznámila, že po diskuzích ponechala výběru pořadatelské země právo na ZOH startovat, o čemž se rozhodlo na kongresu v roce 2018.

O startu čínského týmu na domácích olympijských hrách se diskutovalo několik minulých měsíců. Mužstvu patří až 32. místo ve světovém žebříčku, od roku 2019 nehrálo zápas a panovaly obavy, že v únoru schytá od hokejově vyspělejších zemí pod pěti kruhy nedůstojné debakly. Čína je ve skupině A s Německem a zámořskými velmocemi Kanadou a USA.

Pardubice otočily duel s Plzní a vyhrály 4:3 po nájezdech

Hokejisté Pardubic získali v předehrávce 31. kola extraligy dva body, když v nájezdech zdolali Plzeň 4:3. Už v jedenáctém vzájemném duelu za sebou tak vyhrál domácí tým, přestože Západočeši vedli 2:0 a potom ještě 3:2. Dynamo bodový zisk zachránilo v poslední minutě třetí třetiny, kdy vyrovnal Jakub Nakládal.

Předehrávka 31. kola hokejové extraligy:

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 36. Poulíček (Blümel), 53. Camara (A. Musil), 60. Nakládal (Blümel, Paulovič), rozhodující sam. nájezd Poulíček - 20. Schleiss (Bulíř, Čerešňák), 32. Bulíř (Schleiss, Budík), 55. L. Kaňák (J. Dufek). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Gerát, Axman. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Plzeňský útočník Kodýtek dostal stopku

Plzeňský útočník Petr Kodýtek dostal za faul na obránce Lukáše Douderu z Karlových Varů, kterého vrazil na mantinel, trest na dva zápasy hokejové extraligy. V pátečním utkání si za to odpykal pětiminutový trest. Dnes mu předseda disciplinární komise Viktor Ujčík ve zkráceném řízení uložil dodatečný trest.

"Na základě videozáznamu dospěl (Ujčík) k závěru, že hráč ve vysoké nájezdové rychlosti přistrčil protihráče, dojíždějícího ve vlastním obranném pásmu kotouč, v nebezpečné vzdálenosti od hrazení zezadu rukama na mantinel. Při pádu utrpěl protihráč podle zápisu o utkání poranění nosu, pro které utkání nedokončil," uvedl hokejový svaz v tiskové zprávě. Plzeň porazila Karlovy Vary 3:2 a je třetí v tabulce.

Kodýtek přijde příští týden o venkovní zápasy v Pardubicích a Třinci.