HC Škoda Plzeň

Český hokejový klub působící v Tipsport extralize. Byl založen v roce 1929 a svá domácí utkání hraje v ČEZ Aréně. Největším úspěchem je mistrovský titul z roku 2013.

Plzeň zakončila v minulé sezoně 2015-16 základní část na čtvrtém místě, v semifinále play off prohrála se Spartou a obsadila konečné třetí místo. Trenérem je Michal Straka.

Plzeň bude hrát v LM s Lausanne, Hradec Králové s Mannheimem

Hokejisté Plzně, kteří v minulém ročníku prošli až mezi nejlepší čtyři týmy, se utkají v osmifinále Ligy mistrů s Lausanne, Hradec Králové bude hrát s Mannheimem. V případě dalších postupů by zbývající dva čeští zástupci v soutěži mohli svést společný souboj až ve finále. Rozhodl o tom dnešní los v Helsinkách.

Oba extraligoví zástupci, kteří se po vyřazení šampiona Třince a vicemistra Liberce v základní skupině dostali do play off, byli nasazeni jako druhé týmy základních skupin do koše B. Čekali tím pádem na soupeře, kteří obsadili první místa.

Dvojice vylosovali bývalý finský fotbalový obránce Sami Hyypiä a výkonný ředitel soutěže Martin Baumann, který sáhl na puky s českými zástupci až jako na poslední dva. Vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem Hyypiä jako sedmý v pořadí vylosoval Mannheim, ke kterému Baumann přiřadil Hradec Králové, a jako poslední dvojice zbyly Lausanne s Plzní.

Lausanne hrálo v základní skupině D s Třincem a vyhrálo ji s 12 body. Mělo tříbodový náskok před Juností Minsk a čtyřbodový před českým mistrem, s kterým nepostoupil ani finský celek Pelicans Lahti. Šanci na play off sebral švýcarský celek Ocelářům v úterý, kdy doma zvítězil 5:3. V prvním utkání v Třinci prohrálo Lausanne 1:2 v prodloužení.

V domácí soutěži je Lausanne čtvrté s pětibodovou ztrátou na vedoucí Biel, ale má oproti němu dva zápasy k dobru. Cenný skalp si tým finského trenéra Villeho Peltonena připsal na konci září, kdy v rámci přípravy na NHL Global Series v Praze na jeho ledě prohrála Philadelphia 3:4.

Mannheim, který vede český trenér Pavel Gross, vyhrál skupinu F o dva body před švédským Djurgaardenem. Dalšími soupeři byly Vídeň a Tychy. V domácí DEL jsou Orli pátí a na suverénního lídra Mnichov ztrácejí 14 bodů.

Plzeň i Hradec začnou 12., nebo 13. listopadu doma a odvety je čekají 19. listopadu na ledě soupeře. Plzeňská Škoda v případě postupu narazí na Luleu, či Bern, Mountfield by se utkal s Zugem, nebo Tapparou Tampere.

Semifinálový soupěř by pro Plzeň vzešel z dvojic Biel - Augsburg a Frölunda - Färjesstad, pro Hradec Králové z párů Skelleftea - Djurgaarden a Mnichov - Junosť Minsk.

Třinec v Lize mistrů končí. Plzeň postupuje z druhého místa, výhru zařídil Gulaš
Hokej

Bez boje mohl slavit Hradec Králové, protože díky porážce Cardiffu s Frölundou má už před duelem se Štýrským Hradcem jisté druhé místo.
Šance na stoprocentní postup v Lize mistrů žije. Prohrám s Brity a Bělorusy navzdory
Hokej

Poprvé v historii hokejové Ligy mistrů mohou do vyřazovací fáze postoupit všechny české týmy. Plzeň chtějí napodobit Třinec, Liberec i Hradec.
Gulaš může nastolené tempo udržet, věří Kýhos. Pardubice nezvládají komunikaci
Extraliga

Vladimír Kýhos komentuje pro Aktuálně.cz dění v hokejové extralize. Gulaše srovnává s fotbalistou Ondráškem a rozebírá Litvínov s Pardubicemi.
Třinec zdolal Lausanne a drží se v LM na postupové pozici
Hokej

Třinečtí hokejisté porazili v Lize mistrů Lausanne 2:1 v prodloužení a před posledním duelem na ledě svého dnešního soka si drží naději na postup.
Mladá Boleslav v extralize válí. Sparta vyhrála ve Varech, Pardubice zase nebodovaly
Extraliga

Mladá Boleslav díky pěti gólům ve druhé třetině rozstřílela Litvínov. Sparta zvládla utkání v Karlových Varech, zato Pardubice prohrály ve Zlíně.
Kladno půjde s Jágrem nahoru, míní Kýhos. A gólové hody v extralize zase ustanou
Extraliga

Bývalý útočník, medailista z olympiády v Sarajevu a zkušený trenér Vladimír Kýhos komentuje pro Aktuálně.cz dění v hokejové extralize.
Zásadní změna navzdory protestům. Extraliga zavedla novinku, kterou v Evropě neznají
Extraliga

Přímý sestup bez polštářů v podobě play out a baráže. Mezi renomovanými evropskými ligami jde o unikum, s nímž zdaleka ne všechny kluby souhlasí.
Extraligu odstartovala parádní přestřelka se třinácti góly. Sparta porazila Plzeň 7:6
Extraliga

Škoda prohrávala ve třetí třetině 3:6, přesto dotáhla duel alespoň do prodloužení. V něm rozhodl zadák Jan Košťálek 38 vteřin před koncem.
Povedla se příprava i dresy, ale kdo nahradí Kováře? Můžeme být lepší, zní z Plzně
Extraliga

Plzeň se na hokejovou extraligu naladila osmi výhrami a rychlým postupem v Lize mistrů. Nahradit Jana Kováře se pokusí všichni ostatní hráči.
Hokejisté Plzně mají po čtvrté výhře v Lize mistrů jistý postup
Hokej

Západočeši porazili dánský Rungsted 4:2 na jeho ledě, naopak Hradec Králové ve skupině H prohrál s Frölundou 3:4.
Plzeň uspěla v hokejové LM i potřetí, Hradec zúčtoval s Cardiffem
Hokej

Liberec, Plzeň i Hradec Králové vyhrály své třetí zápasy v letošní hokejové Lize mistrů.
Liberec v LM podruhé prohrál, Plzeň byla naopak znovu úspěšná
Hokej

Plzeň v utkání skupiny B rozstřílela dánský Rungsted 9:3. Hattrickem a třemi asistencemi se na tom podílel útočník Milan Gulaš.
Hokejisté Plzně vstoupili do Ligy mistrů skvělou otočkou, Liberec prohrál
Hokej

Hokejisté Plzně vstoupili vítězně do nového ročníku Ligy mistrů a po zdařilém obratu porazili v utkání skupiny B Hämeenlinnu 5:4 v prodloužení.
Zatracovaná Liga mistrů roste podle plánu. Není zajímavá jen kvůli vyšším odměnám
Hokej

Hokejová Liga mistrů nestojí o srovnání se stejnojmennou, ale mnohem bohatší fotbalovou soutěží. Roste vlastním tempem a rozjíždí šestý ročník.
Kladno s Jágrem utrpělo debakl v Plzni, Karlovy Vary zdolaly účastníka KHL
Extraliga

Kladno doma v přípravném zápase podlehlo Plzni 2:8. Třinec nastřílel šest gólů Kometě, Hradec vyzrál na Vídeň a Karlovy Vary přehrály Soči.
Druhá příprava, druhé jasné vítězství. Hokejisté Sparty porazili Vary 8:1
Extraliga

Hokejisté pražské Sparty vyhráli přesvědčivě i druhý přípravný zápas na novou extraligovou sezonu.