Lehečka je na libereckém challengeru ve finále

Nejvýše nasazený tenista antukového challengeru v Liberci Jiří Lehečka vybojoval po dvou a půl hodinách postup do finále. Pětašedesátý hráč světového žebříčku porazil Giovanniho Meptshiho Perricarda z Francie, až 493. hráče světa, 6:4, 6:7 a 7:6.

Lehečka odvrátil Perricardovi všechny tři brejkboly, sám však z 13 stejných šancí využil jedinou, a to hned v úvodním gamu. Dvacetiletý Čech se dostal do finále challengeru pošesté v kariéře, zatím má dva tituly.

Jeho nedělním soupeřem na turnaji Svijany Open bude buď Španěl Nicolas Álvarez, nebo Fin Otto Virtanen, který ve čtvrtfinále vyřadil loňského finalistu Tomáše Macháče. O deblový titul bude již dnes usilovat domácí pár Roman Jebavý, Adam Pavlásek.

České tenistky do 16 let vyhrály v Mariánských Lázních mistrovství Evropy

České tenistky vyhrály mistrovství Evropy do 16 let. Tým kapitána Davida Škocha ve složení Tereza Valentová, Lucie Urbanová a Magdaléna Smékalová dnes ve finále v Mariánských Lázních porazil Srbsko 2:1.

"Je to další obrovský úspěch českého tenisu, když po týmu čtrnáctiletých hráček kapitánky Petry Cetkovské jsme dnes získali další evropský titul v kategorii juniorek. Děvčata potvrdila, že naše juniorky jasně dominují Evropě. Na prvních sedmi místech evropského žebříčku totiž figuruje pět Češek," řekl prezident Českého tenisového svazu a evropské federace Tennis Europe Ivo Kaderka.

Na turnaji se vedle Češek a Srbek představily také týmy Řecka, Polska, Bulharska, Německa, Nizozemska a Španělska. Na začátku listopadu budou české juniorky obhajovat v turecké Antalyi loňský světový titul.

Zdroj: ČTK
Pokračovat