HC Sparta Praha

Český hokejový klub působící v Tipsport extralize. Byl založen v roce 1903, své domácí zápasy hrával do sezony 2014-15 v holešovické Tipsport aréně (bývalá Sportovní hala), tu nahradila vysočanská O2 aréna.

Sparta je osminásobným domácím mistrem, čtyřikrát vyhrála ještě za dob Československa, stejný počet titulů získala také v samostatné éře, naposledy v roce 2007.

V minulé sezoně 2015-16 Sparta postoupila až do finále play off, kde nestačila na Liberec. Trenérem je Jiří Kalous.

Když koňar vezme celou sezonu. Bál jsem se, abych normálně chodil, vypráví Říčka
Extraliga

Sparťanský útočník Robert Říčka strávil skoro celou minulou sezonu na marodce. Z nevinného koňaru se vyklubaly obrovské krevní sraženiny.
Sparta se veze na vítězné vlně. Forman posunul Pražany na čtvrté místo
Extraliga

Hokejisté Sparty porazili v dohrávce 6. kola extraligy Litvínov 5:4 v prodloužení a připsali si pátou výhru v řadě.
Sparťan Hlaváč bude hrát za Slavii. Mistr světa se dohodl na střídavých startech
Extraliga

Dvojnásobný mistr světa Jan Hlaváč vypomůže hokejistům prvoligové Slavie. Za Pražany bude hrát na střídavé starty z druholigového Vrchlabí.
Šance na stoprocentní postup v Lize mistrů žije. Prohrám s Brity a Bělorusy navzdory
Hokej

Poprvé v historii hokejové Ligy mistrů mohou do vyřazovací fáze postoupit všechny české týmy. Plzeň chtějí napodobit Třinec, Liberec i Hradec.
Nechci, aby klub přežíval a lidé po mně plivali, říká Hadamczik o námluvách s Dynamem
Extraliga

Pardubice odvolaly trenéra jako první extraligový klub v aktuální sezoně. Pokračování Radka Bělohlava nevylučuje pozdější nástup Aloise Hadamczika.
Po euforii debakl. Zlín doma schytal od Sparty šestigólový příděl
Extraliga

Hokejisté Sparty zvítězili v předehrávce 11. kola extraligy na ledě Zlína vysoko 6:1.
Třetím rokem trčí na chvostu. Kadaň nezvedají hráči Sparty ani Růžičkovy postřehy
Hokej

Kadaň za sebou vláčí neuvěřitelnou šňůru 34 porážek v řadě. Ke kýženému nadechnutí jí nepomáhá spolupráce s Růžičkou ani extraligovými kluby.
Mladá Boleslav v extralize válí. Sparta vyhrála ve Varech, Pardubice zase nebodovaly
Extraliga

Mladá Boleslav díky pěti gólům ve druhé třetině rozstřílela Litvínov. Sparta zvládla utkání v Karlových Varech, zato Pardubice prohrály ve Zlíně.
Sparta hlásí zvučnou posilu. Po konci finského angažmá přichází útočník Tomášek
Extraliga

Český hokejista se vrací do mateřského klubu, který opustil ve 14 letech.
Nařízení o helmách rozčílilo i nás, vzpomíná Farda. Kruppovi podle něj hrozí vyhazov
Extraliga

Sparta bude nervózní, na ledě má zmatek. Ultimátum pro trenéra Uweho Kruppa? Richard Farda pro Aktuálně.cz komentuje extraligové dění.
Kladno půjde s Jágrem nahoru, míní Kýhos. A gólové hody v extralize zase ustanou
Extraliga

Bývalý útočník, medailista z olympiády v Sarajevu a zkušený trenér Vladimír Kýhos komentuje pro Aktuálně.cz dění v hokejové extralize.
Oceláři si nadávali, zase promrhali vedení. Děláme hloupé chyby, štve Douderu
Extraliga

Třinečtí Oceláři zatím nekráčejí hokejovou extraligou jako obhájci titulu. Z třízápasového tripu mají jediný bod.
Sparta získala na třetí pokus tři body. Proti Třinci smazala ztrátu dvou gólů
Extraliga

Pražané poprvé naplno bodovali a po výhře 4:2 se posunuli na třetí místo. Oceláři prohráli v této sezoně i třetí duel na ledě soupeře a jsou sedmí.
V bratrském boji Stránských zůstalo u krosčeků. Bukartse povzbudily góly Lundqvistovi
Extraliga

V rodinném souboji Stránských mladší Šimon poprvé porazil staršího Matěje. Obrat Vítkovic proti Třinci režíroval obrozený lotyšský střelec Bukarts.
Návrat do Vítkovic mu zhořkl. Jak hluboko jste klesli, vzkázal Bartošák fanouškům
Extraliga

Fanoušci Vítkovic si pro Bartošáka přichystali rýpavý transparent. Bývalí spoluhráči zase tři góly v posledních pěti minutách a úžasný obrat.
Réway: Nepřišel jsem si očistit jméno, ale pomoct Kladnu. Jágr přinese na led klid
Extraliga

Šikovné ruce Martina Réwaye Kladnu na ledě třineckých šampionů nepomohly. Slovenský útočník s nálepkou potížisty od sebe očekává lepší výkony.
Krvavým střídáním dopálil Spartu, teď pyká. Blbec, ztrhal debutanta Polášek
Extraliga

Jako by rozjezd hokejové extraligy zorchestroval sám její šéf Josef Řezníček. Třaskavá přetahovaná Sparty a Plzně připomínala play off.
Extraligu odstartovala parádní přestřelka se třinácti góly. Sparta porazila Plzeň 7:6
Extraliga

Škoda prohrávala ve třetí třetině 3:6, přesto dotáhla duel alespoň do prodloužení. V něm rozhodl zadák Jan Košťálek 38 vteřin před koncem.