KHL

KHL

Nadnárodní východoevropská liga, která je po NHL považována za druhou nejlepší hokejovou soutěž na světě. Byla založena v roce 2008 jakožto nástupkyně ruské Superligy.

V současné době je složena z 28 klubů (z Ruska 22 a po jednom z Běloruska, Lotyšska, Finska, Slovenska, Kazachstánu a Chorvatska). Česko ve dvou sezonách zastupoval Lev Praha, který ale musel kvůli finančním trablům po finále v roce 2015 skončit.

Liga je rozdělena podle geografické polohy na dvě konference – východní a západní, každá z nich má dvě divize. Osm nejlepších týmů z každé konference po základní části postupuje do play off, kde hraje o vítěznou trofej, jíž je Gagarinův pohár.

Úřadujícím mistrem Kontinentální ligy CSKA Moskva.

Překonal hrůzné zranění, v Číně ho ničily cesty. Chci být zase šťastný, hlásí Wolski
Extraliga

Dlouhá léta měl Třinec zájem o služby Wojtka Wolského, Kanaďana s polským jménem i původem. Bývalý útočník NHL vysvětluje, proč na nabídku kývl.
Nestrašil v KHL září, Jekatěrinburgu dal vítězný gól. Sedlák zapsal tři body
Hokej

Nestrašil bodoval v KHL i v šestém utkání po reprezentační přestávce. Sedlák pomohl k výhře Čeljabinsku, Petrohrad utrpěl ve Finsku nejtěžší porážku.
Nová adresa pro ruskou hvězdu. Kovalčuk bude v NHL hrát za Montreal
NHL

Po nuceném konci v Los Angeles podepsal Kovalčuk v Montrealu dvoucestnou smlouvu do konce této sezony s minimálním platem 700 tisíc dolarů.
Komentář: Výsledek na MS odráží realitu českých juniorů. Medaile bude stále výše
MS v hokeji

Nic nového, další konec juniorů ve čtvrtfinále MS. Češi domácí šampionát odmakali, ale bez špičkových hráčů by se zisk cenného kovu rovnal zázraku.
Kovář byl v KHL vyhlášen nejlepším brankářem prosince
Hokej

Jakub Kovář byl vyhlášen nejlepším brankářem uplynulého měsíce v Kontinentální hokejové lize.
Filippi zachránil Magnitogorsk gólem sedm vteřin před koncem, Jaškin nedohrál
Hokej

Český útočník Dynama Moskva a nejlepší střelec soutěže dostal trest do konce zápasu za faul na Alexeje Běreglazova.

Nestrašil dvakrát prostřelil Saláka

Andrej Nestrašil dvakrát překonal Alexandera Saláka a v utkání Kontinentální hokejové ligy zařídil Magnitogorsku vítězství 2:0 na ledě Dinama Riga. Český útočník bodoval i ve čtvrtém utkání po reprezentační přestávce, v níž si zahrál na Channel One Cupu. Na oba góly mu přihrál Tomáš Filippi, který nastoupil po návratu do KHL potřetí a připsal si první body.

Nestrašil dostal v 10. minutě v útočné třetině přihrávku od Filippiho a poslal Salákovi ránu nad lapačku. V 46. minutě pak Nestrašil zakončil další kombinaci s Filippim a Sergejem Mozjakinem, který mu předložil puk před odkrytou domácí branku.

Riga, nejslabší tým KHL, prohrála osmý zápas za sebou. Magnitogorsk naopak získal důležité body v boji o postup do play off. Nestrašil si vylepšil bilanci na šest branek a osm asistencí, šest bodů zaznamenal v posledních čtyřech zápasech.

KHL:

Dinamo Riga - Magnitogorsk 0:2 (Nestrašil 2+0, Filippi 0+2), Jaroslavl - Jokerit Helsinky 3:4 po prodl.

Úspěch, průměr nebo průšvih. Premiéra s Rusy napoví, čeho jsou Češi na MS schopni
MS v hokeji

Český hokejový svátek roku startuje. Možnosti domácí reprezentace na MS juniorů naznačí už první utkání proti jednomu z hlavních favoritů, Rusku.
Nejlepší kanonýr KHL Jaškin řádil v moskevském derby. Dařilo se i dalším Čechům
Hokej

Útočník Dmitrij Jaškin rozhodl v KHL moskevské derby na ledě CSKA. Český reprezentant při výhře hostujícího Dynama dva gól dal a na jeden přihrál.

Hynek Zohorna dvěma góly a nahrávkou nastartoval obrat Amuru

Hynek Zohorna nastartoval v Kontinentální hokejové lize dvěma góly a asistencí v přesilovkách obrat Amuru Chabarovsk, který ze stavu 0:3 otočil domácí utkání s Dinamem Minsk na 4:3. Devětadvacetiletý reprezentační útočník odehrál bodově i střelecky nejlepší duel v KHL.

Souboj českých brankářů v zápase Kunlun Red Star - Jekatěrinburg vyzněl výsledkově jasně pro Jakuba Kováře, jenž v Pekingu vychytal Avtomobilistu vítězství 4:1. Šimon Hrubec měl v domácí brance 32 zásahů, o pět více než Kovář, ale druhé porážce týmu za sebou nezabránil. Jekatěrinburg naopak protáhl vítěznou sérii na čtyři zápasy.

Sedlákův gól v prodloužení přinesl výhru Čeljabinsku

Útočník Lukáš Sedlák rozhodl svým třináctým gólem v sezoně Kontinentální hokejové ligy o vítězství Čeljabinsku nad Nižněkamskem 2:1 v prodloužení. V 63. minutě překonal bekhendem gólmana Konstantina Barulina a skóroval ve druhém utkání po sobě.

S 21 kanadskými body z 35 zápasů je Sedlák nejproduktivnějším hráčem Čeljabinsku, který je poslední ve Východní konferenci.

Traktor vedl téměř celý zápas poté, co v 6. minutě otevřel skóre obránce Jesse Virtanen. Hostům se povedlo vyrovnat v čase 59:03 v power play, v prodloužení ale doplatili na faul Andreje Sergejeva, který byl potrestán za držení. Početní výhodu využil po 42 sekundách Sedlák.

Jaškin zazářil dvěma góly a přihrávkami, Sekáč slavil před 61 tisíci diváků
Hokej

Souboj nejhorších týmů Východní konference ozdobili góly Češi, za Chabarovsk střílel Michal Jordán, v dresu Čeljabinsku se prosadil Lukáš Sedlák.
Komentář: Těsné porážky kalí dobrou hru. Češi si ale nadále zvedají sebevědomí
Reprezentace

Nedělní poledne sice lehce pokazilo dojem z Channel One Cupu, ale celkově lze brát vystoupení českých hokejistů v Plzni a Moskvě spíše pozitivně.
Úkoly pro Gulaše a Jaškina. Po plzeňské brigádě by měl zazářit ruský rodák

Na úspěch ze Skandinávie chtějí Češi navázat na Channel One Cupu. Nejdříve se v Plzni předvede Gulaš, v Moskvě by roli snajpra mohl převzít Jaškin.

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Sedlák dal v KHL znovu gól, porážce Čeljabinsku však nezabránil

Útočník Lukáš Sedlák skóroval v Kontinentální hokejové lize ve třetím utkání za sebou. Český reprezentant poslal v osmé minutě Čeljabinsk do vedení 1:0 na ledě Ufy, ale Čeljabinsk nakonec zápas prohrál 2:5. Sedlák si navíc připsal asistenci stejně jako Tomáš Hyka, s nímž připravili gól na 2:2 pro Nicka Bailena.

Z posledních tří zápasů Sedlák vytěžil pět kanadských bodů. S 11 góly je druhým nejlepším českým střelcem v soutěži po Dmitriji Jaškinovi z Dynama Moskva, který dal 14 branek.

Ufa výhrou nad nejhorším týmem ligy přerušila sérii čtyř porážek a je třetí v tabulce Východní konference.

KHL:

Ufa - Čeljabinsk 5:2 (za hosty Sedlák 1+1, Hyka 0+1), Jaroslavl - Magnitogorsk 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Nestrašil 0+1), HK Soči - Dinamo Minsk 4:1, Nižnij Novgorod - Jekatěrinburg 2:3 v prodl.

Devět olympijských vítězů včetně Šipačova. Rusové berou na domácí turnaj silný tým
Hokej

Rusové vstoupí do Channel One Cupu čtvrtečním utkáním se Švédy. V sobotu hrají proti Čechům a v neděli pod širým nebem s reprezentací Finska.
Zoufalé změny a jediný přeživší Salfický. Pardubicím by pomohl pád, míní Koreis
Extraliga

Expert O2 TV a bývalý útočník Jakub Koreis v komentáři pro Aktuálně.cz podrobně rozebírá úpadek Pardubic, které jsou vážným kandidátem sestupu.

Jaškin byl vyhlášen nejlepším útočníkem listopadu v KHL

Český hokejový reprezentant Dmitrij Jaškin byl vyhlášen nejlepším útočníkem uplynulého měsíce v Kontinentální lize. Opora Dynama Moskva v listopadu nasbírala v devíti zápasech 14 bodů za šest branek a osm asistencí.

Šestadvacetiletý účastník posledních dvou světových šampionátů přišel do Ruska před sezonou z NHL a v KHL se mu daří. V kanadském bodování soutěže je Jaškin aktuálně druhý, když si ve 33 utkáních připsal 33 bodů. Lépe je na tom jen jeho spoluhráč v elitní formaci Dynama Vadim Šipačov.

Bratři Zohornové váleli při výhře Chabarovsku

Útočník Hynek Zohorna se v Kontinentální hokejové lize gólem a přihrávkou podílel na vítězství Chabarovsku nad Spartakem Moskva 5:0. Dvě asistence si v dresu předposledního týmu Východní konference připsal jeho bratr Tomáš.

Hynek Zohorna dal v 6. minutě pátý gól v sezoně, který byl nakonec vítězný. Stav 1:0 vydržel až do 50. minuty, pak domácí během necelých pěti minut přidali další čtyři branky. Gólman Amuru Jevgenij Alikin pochytal všech 30 střel hostů a udržel třetí čisté konto v sezoně.

Spartak prohrál po sérii čtyř vítězství.

KHL:

Chabarovsk - Spartak Moskva 5:0 (H. Zohorna 1+1, T. Zohorna 0+2), Kunlun Red Star - Omsk 3:2 v prodl., Magnitogorsk - Ufa 1:0,

15:30 Dinamo Riga - Petrohrad.