KHL

KHL

Nadnárodní východoevropská liga, která je po NHL považována za druhou nejlepší hokejovou soutěž na světě. Byla založena v roce 2008 jakožto nástupkyně ruské Superligy.

V současné době je složena z 28 klubů (z Ruska 22 a po jednom z Běloruska, Lotyšska, Finska, Slovenska, Kazachstánu a Chorvatska). Česko ve dvou sezonách zastupoval Lev Praha, který ale musel kvůli finančním trablům po finále v roce 2015 skončit.

Liga je rozdělena podle geografické polohy na dvě konference – východní a západní, každá z nich má dvě divize. Osm nejlepších týmů z každé konference po základní části postupuje do play off, kde hraje o vítěznou trofej, jíž je Gagarinův pohár.

Úřadujícím mistrem Kontinentální ligy CSKA Moskva.

Jokerit ani Riga v příští sezoně KHL hrát nebudou

Jokerit Helsinky a Dinamo Riga nebudou hrát v příští sezoně Kontinentální hokejové ligy. Oba celky odstoupily z mezinárodní soutěže řízené Ruskem na konci února krátce po začátku invaze ruských vojsk na Ukrajinu a do nové sezony se nepřihlásily.

V ročníku 2022/23 tím pádem bude KHL hrát 22 místo dosavadních 24 klubů. Jejich seznam dnes liga zveřejnila na svém webu po jednání rady ředitelů, kromě Jokeritu a Rigy zůstávají v soutěži všechny celky z aktuální sezony.

Jokerit působil v KHL od roku 2014 a pokaždé postoupil do play off. Po jeho únorovém odstoupení prošel do 2. kola jeho soupeř Spartak Moskva bez boje. Dinamo Riga bylo v lize od roku 2008. V základní části obsadil lotyšský klub poslední dvanácté místo v tabulce Západní konference a poosmé za sebou neprošel do bojů o Gagarinův pohár.

Pokračovat