O kolik setin vyhrála Ledecká a komu pomohly žluté karty? Otestujte svoji paměť

Sport Sport
25. 12. 2018 7:24
Uplynulý rok byl mimořádně bohatý na sportovní události. Od korejské olympiády přes tradiční hokejový šampionát a fotbalový svátek v Rusku až k šestému triumfu českých tenistek ve Fed Cupu. Zkuste si náš velký kvíz a poznáte, co vám nejvíce utkvělo v paměti. Každý ví, že má Ester Ledecká dvě olympijská zlata, ale co přihodíte navrch?
Načítám kvíz
 

Právě se děje

před 43 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy