silniční cyklistika

Roglič si před závěrečnou časovkou upevnil vedení, Hirt finišoval jedenáctý

Slovinský cyklista Primož Roglič si druhým místem v předposlední etapě Vuelty upevnil vedení v průběžném pořadí a má na dosah obhajobu titulu. Před závěrečnou časovkou má náskok 2:38 minuty před dnes čtvrtým Španělem Enricem Masem. První výhru kariéry vybojoval po nástupu necelé dva kilometry před cílem Francouz Clément Champoussin, jedenáctý finišoval Jan Hirt.

Cyklistický závod Vuelta - 20. etapa (Sanxenxo - Mos, 202,2 km):

1. Champoussin (Fr./AG2R-Citroën) 5:21:50, 2. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) -6, 3. A. Yates (Brit./Ineos Grenadiers), 4. Mas (Šp./Movistar) oba -8, 5. Haig (Austr./Bahrajn Victorious) -12, 6. Hamilton (Austr./DSM) -16, 7. Bizkarra (Šp./Euskaltel-Euskadi) -23, 8. Gibbons (JAR/SAE Team Emirates), 9. Mäder (Švýc./Bahrajn Victorious) oba -26, 10. De Tier (Belg./Alpecin-Fenix) -50, 11. Hirt (ČR/Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux) -1:05.

Průběžné pořadí:

1. Roglič 83:11:27, 2. Mas -2:38, 3. Haig -4:48, 4. A. Yates -5:48, 5. Mäder -8:14, 6. Bernal (Kol./Ineos Grenadiers) -11:38, 7. Kuss (USA/Jumbo-Visma) -13:42, 8. G. Martin (Fr./Cofidis) -16:11, 9. De la Cruz (Šp./SAE Team Emirates) -16:19. 10. Grossschartner (Rak./Bora-Hansgrohe) -20:30.

Roglič opět vede Vueltu, Hirt dojel etapu čtrnáctý

Slovinský cyklista Primož Roglič se po suverénním vítězství v 17. etapě vrcholící stoupáním na Lagos de Covadonga vrátil do čela Vuelty. Do cíle 185,8 km dlouhé trasy dojel s náskokem 1:35 minuty před skupinkou pronásledovatelů vedenou Američanem Seppem Kussem. V průběžném pořadí vede obhájce titulu z posledních dvou ročníků před dnes šestým Španělem Enricem Masem o 2:22 minuty.

Na 14. místě dnes dojel Jan Hirt, který na Rogliče ztratil 3:43 minuty. Jezdec belgické stáje Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux se tak postaral o druhý nejlepší český výsledek na letošní Vueltě po pátém místě Josefa Černého z úvodní časovky.

Taaramäe po dalším pádu na Vueltě přišel o vedení, červený dres má Elissonde

Estonec Rein Taaramäe přišel po dalším pádu na cyklistické Vueltě o červený trikot, novým lídrem závodu je Francouz Kenny Elissonde. Pátou etapu vyhrál v hromadném spurtu Belgičan Jasper Philipsen před Nizozemcem Fabiem Jakobsenem, jenž útočil na druhé vítězství za sebou.

Taaramäe se ocitl na zemi už v úterý dva kilometry před cílem, ale tehdy ještě průběžné vedení udržel. V další rovinaté etapě se dnes kolega Jana Hirta z týmu Intermarché-Wanty-Gobert zapletl do hromadného pádu zhruba poloviny pelotonu 12 kilometrů před cílem v Albacete, poničil kolo a po výměně už se nestihl dotáhnout do vedoucí skupiny.

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Sagan po sezoně skončí v týmu Bora-hansgrohe

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Slovák Peter Sagan po sezoně skončí v týmu Bora-hansgrohe, za který závodí od roku 2017. Německá stáj to dnes oznámila na svém webu. Podle serveru Cyclingnews by měl Sagan zamířit do francouzského kontinentálního týmu TotalEnergies společně s řadou dosavadních kolegů.

V Boře skončí i jeho bratr Juraj, další Slovák Erik Baška, Polák Maciej Bodnar, Ital Daniel Oss a Němci Rüdiger Selig, Andreas Schillinger, Michael Schwarzmann a Pascal Ackermann. Ten má přestoupit do elitní stáje SAE Team Emirates.

Jednatřicetiletý Sagan během angažmá v německém týmu získal dva ze svých sedmi zelených trikotů pro vítěze bodovací soutěže na Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia. Světový titul získal v letech 2015 až 2017.

Pokračovat