Rekordy her: Korea se zapsala výkony Björgenové i Ledecké, norským medailemi či maďarským zlatem

Sport Sport
27. 2. 2018 9:40
Podívejte se, čím se hry v Pchjongčchangu zapsaly ho historie zimních olympijských her.
Slavností zakončení ZOH 2018: olympijské kruhy
Slavností zakončení ZOH 2018: olympijské kruhy | Foto: Reuters

Na hrách v Pchjongčchangu se poprvé rozdělilo víc než sto kolekcí medailí. V patnácti sportovních odvětvích se konalo 102 medailových klání. Proti předchozí olympiádě v Soči přibyly big air ve snowboardingu, curling smíšených dvojic, závod mužů a žen s hromadným startem v rychlobruslení a soutěž družstev v alpském lyžování.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V New Yorku bude zákaz nočního vycházení do konce týdne, úřady ho zavedly kvůli násilnostem po smrti černocha George Floyda

Zákaz nočního vycházení od 20 hodin večer do pěti hodin ráno místního času bude v New Yorku platit do konce tohoto týdne. Dnes to oznámil starosta největšího amerického města Bill de Blasio. Tamní úřady lidem opouštět domovy zakázaly v souvislosti s násilnostmi, jež vypukly po nedávné smrti černocha George Floyda.

De Blasio podle televize CNN vyzval demonstranty, aby dnes protestovali během dne. "Pak, prosím, jděte domů, protože večer máme práci s tím, abychom ve městě udrželi klid," řekl de Blasio. Dodal, že podporuje mírumilovné protesty a varoval, že pokud demonstranti nebudou poslouchat nařízení úřadů, nezůstane to bez reakce. "Nebudeme tolerovat jakékoliv násilí. Nebudeme tolerovat útoky na policisty. Nebudeme tolerovat rozdmýchávání nenávisti," upozornil starosta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy