Příběhy her: Kouzelný dědeček z Vrchlabí, olympiáda zlomenin, trucování vlajkonoše i politika

Marek Janoš Marek Janoš
27. 2. 2018 9:05
Olympijské hry v Pchjongčchangu přinesly strhující příběhy i opravdové kuriozity. Jedním z vrcholů her bylo zlato Ester Ledecké. Zapsali se ale i další Češi.
Ester Ledecká při tiskové konferenci v Pchjongčchangu během ZOH 2018
Ester Ledecká při tiskové konferenci v Pchjongčchangu během ZOH 2018 | Foto: ČOV/Jan Malý

Ester Ledecká

O největší překvapení letošní olympiády se postarala česká snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká. Dvaadvacetiletá závodnice celý svět překvapila zlatou jízdou v super-G, když o setinu sekundy naprosto nečekaně předjela Annu Veithovou. Svůj příběh ještě vyšperkovala druhou zlatou medailí na hrách v paralelním slalomu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 44 minutami

Policie na Mělnicku nalezla tělo čtyřměsíčního chlapce, po kterém pátrala

Policie v sobotu nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v Hoříně na Mělnicku. Před 17:00 ukončila pátrání, byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu úmrtí. Policie nyní prověřuje výpovědi dvou lidí, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová.

"Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony," řekla Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy