Evropská liga

Evropská liga

Je to evropská fotbalová soutěž, kterou hraje 48 evropských týmů, jež se nedostaly do kvalifikace Ligy mistrů nebo již z této soutěže vypadly. Byla založena v roce 1955 a až do roku 2009 se jmenovala Pohár UEFA.

Týmy jsou rozděleny do 12 skupin po čtyřech, kde hrají systémem dvakrát každý s každým. Dále pak postupují dva nejlepší z každé skupiny. Vítěz Evropské ligy se na začátku další sezony utká s vítězem Ligy mistrů o Superpohár.

Aktuálním šampionem Evropské ligy je Sevilla.

Slovácko si zahraje předkolo Evropské ligy, potvrdila UEFA

Fotbalisté Slovácka budou v nové sezoně jako vítěz domácího poháru MOL Cupu nasazení ve 3. předkole Evropské ligy. Čtvrtý tým české ligy měl původně zasáhnout do stejné fáze Konferenční ligy, pomohly mu ale výsledky ostatních evropských soutěží. Potvrdila to Evropská fotbalová unie UEFA.

"V dnešním oběžníku UEFA je potvrzeno, že vítěz MOL Cupu byl v nasazení posunut z Konferenční ligy do Evropské. Slovácko tedy zahájí příští sezonu evropských pohárů v třetím předkole Evropské ligy," uvedla na svém twitterovém účtu Ligová fotbalová asociace.

Slovácku nahrálo, že premiérový ročník Konferenční ligy vyhrál AS Řím a posunul se triumfem přímo do skupiny Evropské ligy. Stejnou soutěž si "Vlci" vybojovali i v lize, a tak se postupové příčky posunuly. Profitovala z toho i česká liga, která je podle klubového koeficientu na 16. místě.

Pokračovat