Zimní sporty

Rekordman SP ve skocích na lyžích Schlierenzauer ukončil kariéru

Vítěz rekordních 53 závodů Světového poháru ve skocích na lyžích Rakušan Gregor Schlierenzauer ukončil kariéru. Jednatřicetiletý mistr světa, olympijský vítěz a dvojnásobný šampion SP, který se po nepovedené předchozí sezoně nedostal do reprezentace, to oznámil na svém webu.

Zemřela někdejší krasobruslařská hvězda Britka Altweggová

V 90 letech zemřela někdejší krasobruslařská hvězda Jeanette Altweggová, olympijská vítězka z roku 1952 a bývalá mistryně světa i Evropy. Informovala o tom britská bruslařská federace.

Prvního velkého úspěchu dosáhla rodačka z Bombaje v roce 1948, kdy získala bronz na olympijských hrách ve Svatém Mořici. Hned za ní skončily československé reprezentantky Jiřina Nekolová a Ája Vrzáňová.

V další dvou letech se musela Altweggová před Vrzáňovou sklonit - skončila za ní na třetím místě na evropském šampionátu v Miláně a druhá na stejné akci v Oslu. V letech 1951 a 1952 už kontinentální mistrovství ovládla. V roce 1952 triumfovala i na světovém šampionátu, na kterém předtím získala stříbro a bronz.

Po jejím triumfu na hrách v Oslu v roce 1952 čekaly britské sportovkyně na další zlato ze zimní olympiády až do roku 2010.

Zdroj: ČTK
Pokračovat