Zimní sporty

Ledecká je popáté Královnou bílé stopy

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká je popáté Královnou bílé stopy. Vyhrála i hodnocení obou svých sportů, tedy alpského lyžování a snowboardingu. Na trůnu vystřídala snowboardcrossařku Evu Samkovou, která o vrchol olympijské sezony přišla poté, co si v prosinci zlomila obě nohy u kotníků. Naopak Ledecká v Pekingu vyhrála paralelní obří slalom na snowboardu a přidala ke dvěma zlatým olympijským medailím z Pchjongčchangu další triumf.

Ledecká na ZOH útočila na medaile i na lyžích. V kombinaci skončila čtvrtá, v superobřím slalomu pátá a ve sjezdu ji jen hrubá chyba srazila až na 27. příčku. Na stupně vítězů se mezi lyžařkami dostala v závodech Světového poháru. Při únorových sjezdech v Crans Montaně byla první a druhá, v lednu obsadila třetí příčku při sjezdu v Cortině d'Ampezzo. Třetí místo jí patřilo i v celkovém hodnocení sjezdu ve Světovém poháru.

Špindlerův Mlýn bude v únoru hostit po čtyřech letech Světový pohár lyžařek

Do Česka se po čtyřech letech vrátí Světový pohár sjezdařek. Ve Špindlerově Mlýně pojedou lyžařky 3. a 4. února příštího roku obří slalom a slalom. Svaz lyžařů ČR o tom dnes informoval v tiskové zprávě.

Podle původní termínové listiny měl Špindlerův Mlýn hostit závody SP o měsíc později, tedy v březnu 2023. Po úpravách krkonošské středisko z kalendáře vypadlo a hrozilo, že o závody přijde. Nakonec v oficiálním seznamu nechybí.

"Pro Česko je pořádání Světového poháru v alpském lyžování žen obrovsky prestižní záležitostí a je potřeba ocenit velmi dobrou práci našich zástupců. Závody ve Špindlerově Mlýně jsou posledními před mistrovstvím světa, takže to pro všechny lyžařky bude možnost, jak vyladit potřebnou formu. Věříme, že se do České republiky sjede špička ženského lyžování," řekl prezident svazu Lukáš Heřmanský.

Snowboardistka Maděrová byla na MS juniorů šestá v paralelním slalomu

Osmnáctiletá snowboardistka Zuzana Maděrová skončila na mistrovství světa juniorů v Itálii šestá v paralelním slalomu. Pro účastnici olympijských her v Pekingu to byl při startu na čtvrtém juniorském šampionátu druhý nejlepší výsledek. Předloni obsadila ve stejné disciplíně čtvrté místo.

Do první desítky se Maděrová probojovala i ve čtvrtečním paralelním obřím slalomu, v němž byla osmá, stejně jako Kryštof Minárik mezi juniory. V paralelním slalomu skončil teprve patnáctiletý závodník desátý.

Juniorský šampionát vyvrcholí v sobotu závodem smíšených týmů.

Zdroj: ČTK
Pokračovat