mistrovství Evropy

České fotbalistky remizovaly v kvalifikaci o ME s Polkami 0:0

České fotbalové reprezentantky remizovaly v Chomutově v kvalifikačním duelu o postup na mistrovství Evropy 2022 s Polkami 0:0. Po čtyřech zápasech tak na vedoucí Polky ztrácí z třetího místa bod. Češky mají stejně bodů jako Španělky, jež sehrály o zápas méně.

Duel se odehrál navzdory tomu, že testy na koronavirus odhalily u Češek nákazu u jednoho z členů realizačního týmu a jedné hráčky.

Svěřenkyně trenéra Karla Rady si v utkání vytvořily více příležitostí, ale žádnou z nich neproměnily. Jako první zahrozila Martínková, jenže hlavou se neprosadila stejně jako o chvíli později Kamila Dubcová.

Také Polky o sobě daly vědět, Matysiková však v obrovské šanci zblízka přestřelila nad. Poté brankářka Votíková vytáhla střelu Zawistowské na břevno. Na druhé straně se neprosadila Svitková ani Martínková.

Na Euro postoupí vítězové devíti skupin a tři nejlepší celky z druhých míst, ostatních šest čeká baráž. Odveta v Polsku se uskuteční v úterý.

Utkání kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistek v Chomutově:

ČR - Polsko 0:0

Sestava ČR: Votíková - Vyštejnová, Cahynová, Sonntágová, Bartoňová - Pochmanová - Martínková, Svitková, K. Dubcová, Černá (73. Šlajsová) - Stašková. Trenér: K. Rada.

Zdroj: ČTK

Cyklistickým mistrem Evropy je Nizzolo, Ťoupalík spurtoval devátý

Mistrem Evropy v závodě s hromadným startem se stal italský cyklista Giacomo Nizzolo, jenž po 177,5 km ve Francii vyhrál vyrovnaný spurt hlavní skupiny. Český šampion Adam Ťoupalík dojel v Plouay devátý a vyrovnal výsledek Jana Bárty z pondělní časovky.

Jednatřicetiletý Nizzolo těžil z výborné týmové práce italské reprezentace a navázal na víkendové vítězství na národním šampionátu. Kolega Romana Kreuzigera z týmu NTT v závěru těsně porazil další elitní spurtéry Arnauda Démarea z Francie a Němce Pascala Ackermanna. Čtvrtý skončil jeden z největších favoritů závodu Mathieu van der Poel z Nizozemska.

Dnešním triumfem se Nizzolo postaral o třetí italské vítězství na ME za sebou. V roce 2018 vyhrál Matteo Trentin, loni Elia Viviani.

Bývalý cyklokrosař Ťoupalík stejně jako Nizzolo potvrdil kvalitním výkonem ve Francii titul z národního šampionátu. V sobotu v Mladé Boleslavi se čtyřiadvacetiletý člen stáje Elkov Kasper stal mistrem republiky po výhře ve spurtu před Zdeňkem Štybarem.

Mistrovství Evropy v silniční cyklistice v Plouay (Francie):

Muži elite (177,5 km): 1. Nizzolo (It.) 4:12:23, 2. Démare (Fr.), 3. Ackermann (Něm.), 4. M. Van der Poel (Niz.), 5. Stuyven (Belg.), 6. Ballerini (It.), …9. A. Ťoupalík, 17. Neuman všichni stejný čas, 31. Turek -8, 67. Kukrle -5:30, 93. Bárta (všichni ČR) -9:36, Vakoč (všichni ČR) nedokončil.

Ženy do 23 let (81,9 km): 1. Balsamová (It.) 2:15:27, 2. Unekenová (Niz.), 3. Jörgensenová (Dán.) obě stejný čas, …61. Jandová -8:54, Ševčíková (obě ČR) nedokončila.

Fanoušci mohou vracet vstupenky na Euro. Za plnou cenu

Fanoušci, kteří se příští rok nezúčastní přeloženého mistrovství Evropy ve fotbale, mohou ode dneška na internetových stránkách UEFA vracet lístky. Zpět dostanou plnou cenu. Na svém webu o tom informovala Fotbalové asociace ČR.

První vlna vracení lístků potrvá do 26. května. Pokud se fanoušci plánují vydat na šampionát i v příštím roce, vstupenky jim zůstávají v platnosti. Příznivci se také mohou rozhodnout až podle aktualizovaného rozpisu zápasů, který UEFA teprve zveřejní. Poté rovněž dostanou možnost na případné vrácení lístků.

Euro bylo přesunuto z léta na příští rok kvůli pandemii koronaviru a nově se bude hrát od 11. června do 11. července 2021. Rozlosování základních skupin zůstává stejné, ale rozpis zápasů bude nový. Český celek se ve skupině utká s Chorvatskem, Anglií a jedním z postupujících z play off Ligy národů.

Zdroj: ČTK
Pokračovat