Pavoučí žena udivuje svět. Podívejte se, jak zdolala patnáctimetrovou stěnu
Ostatní sporty

"Nejsem v nejlepší kondici, koukněte se na moji ruku, na moje prsty," ukazovala rekordmanka ovázanou končetinu.
Ondra neprohrál ani v Číně a ovládl SP v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál v čínském Sia-menu závod Světového poháru v lezení na obtížnost a zůstal v této disciplíně letos na velkých akcích neporažen.

Ondra ovládl na SP v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál na Světovém poháru v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost, ve kterém se letos stal mistrem světa i Evropy. Český reprezentant byl jedním z osmi lezců, kteří vylezli až na vrchol obou kvalifikačních cest a může navázat na prvenství v předchozích závodech v Chamonix a Kranji.

S lídrem průběžného pořadí SP postoupil do nedělního semifinále z desátého místa také Jakub Konečný, který na takzvaný top dosáhl v prvním kole. A mezi 26 nejlepších se probojoval i Martin Stráník, který se na vrchol dostal při druhém pokusu.

V kvalifikaci lezení na rychlost se Ondrovi, české naději pro olympijský závod v kombinaci, podle očekávání tolik nedařilo a skončil padesátý. Ve své nejslabší disciplíně Ondra startuje kvůli umístění v žebříčku, na základě kterého bude moci v listopadu nastoupit do závodu v Toulouse, v němž bude ve hře účast na olympijských hrách. Na srpnovém MS v Japonsku se mu kvalifikovat do Tokia nepovedlo.

Do vyřazovacích bojů pro 16 nejlepších "sprinterů" nepostoupil ani vicemistr světa Jan Kříž, který obsadil 24. místo.

SP ve sportovním lezení v Sia-menu (Čína):

Rychlost:

Muži: 1. Čung Čchi-Sin (Čína), 2. Rudackij, 3. Děulin (oba Rus.), …v kvalifikaci 24. Kříž, 50. Ondra, 60. Stráník (všichni ČR).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Mawem (Fr.) 329, 2. Děulin 312, 3. Muhammad (Indon.), …10. Kříž 162.

Ženy: 1. Susantiová (Indon.), 2. Sung I-Ling (Čína), 3. Krasavinová (Rus.).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Sung I-Ling 460, 2. Jaubertová (Fr.) 355, 3. Susantiová 333.

Na starém kontinentě nemá konkurenci. Ondra je mistrem Evropy v lezení na obtížnost

Favorizovaný český reprezentant vyhrál v Edinburghu před Španělem Albertem Ginésem Lópezem.
Jediný Ondra vylezl na vrchol. Čech suverénně vyhrál Světový pohár ve Slovinsku

Úřadující mistr světa v lezení na obtížnost Adam Ondra vyhrál suverénně závod Světového poháru ve slovinské Kranji.
Další úspěch českých lezců na MS. Po zlatém Ondrovi bere stříbro za rychlost Kříž

Sportovní lezec Jan Kříž získal na mistrovství světa v Hačiodži stříbro v závodech na rychlost a má první medaili ze světového šampionátu dospělých.
Skvělý Ondra! Český reprezentant je potřetí mistrem světa v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál v japonském Hačiodži před Němcem Alexanderem Megosem a rakouským obhájcem titulu Jakobem Schubertem.
Ondra finále mistrovství světa nezvládl, nevylezl ani jeden boulder

Sportovní lezec Adam Ondra ve finále boulderingu na mistrovství světa nenavázal na výhry z kvalifikace i semifinále a skončil šestý.
Lezec Ondra překonal zánět v zápěstí. Sezonu zahájil vyhranou kvalifikací

Adam Ondra vstoupil do Světového poháru v lezení na obtížnost nejlepším možným způsobem, i když ho v poslední době omezoval zánět v zápěstí.
Zraněné zápěstí léčí i akupunkturou. Ondra vynechá úvodní SP ve Villars

Lezec Adam Ondra musí dopřát klid levé ruce, v níž má zánět od posledního podniku Světového poháru v boulderingu v americkém Vailu.
Lezec Ondra přišel o vítězství ve Světovém poháru, ve Vailu byl pátý

Sportovní lezec Adam Ondra obsadil v americkém Vailu páté místo na Světovém poháru v boulderingu.
Emotivní Ondra uchvátil porotu. Sportovní fotografii roku pořídil Bíba z Economie

Sportovní fotografií roku 2018 byl zvolen snímek lezce Adama Ondry od Lukáše Bíby z vydavatelství Economia.
Komentář: Lezení se ocitá pod olympijským převisem, za který nikdo nevidí

Odvětví vzkvétá, představí se i pod pěti kruhy. Proč nezní hlasité "hurá", a to především od samotných sportovců? Problémem je podivná splácanina.