Fortuna:Liga

Na zápasech fotbalové ligy nebudou hostující fanoušci, diváci si nekoupí pivo

Fotbalové kluby se po vládním zpřísnění opatření proti koronaviru narychlo připravují na nové podmínky při víkendovém 16. kole první ligy, při němž může být v hledištích už jen maximálně tisícovka fanoušků. Podle aktualizovaného manuálu Ligové fotbalové asociace (LFA) nebudou na stadionech příznivci hostů a návštěvníci si kvůli zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejnosti nebudou moci koupit pivo. Kluby naplní povolenou kvótu výhradně držiteli permanentních vstupenek.

Na sportovních akcích dosud byla v této sezoně neomezená kapacita, nová vládní nařízení vstoupí v platnost dnes v 18:00. Mezi tisícovku diváků se podle aktualizovaného protokolu LFA, která řídí profesionální fotbalové soutěže v Česku, počítají i VIP hosté a partneři. Naopak hráči, členové realizačních týmů ani rozhodčí do kvóty nespadají.

Sezona první fotbalové ligy skončí o týden dříve, než bylo v plánu

Sezona první fotbalové ligy skončí o týden dříve, než bylo původně v plánu. Nadstavbová část nejvyšší soutěže vyvrcholí pátým kolem už 14. května. Reprezentanti díky tomu budou mít 14 dní volno před čtyřmi červnovými zápasy Ligy národů. Změnu schválily ligové kluby poté, co se na ní předtím dohodli zástupci Ligové fotbalové asociace (LFA) s Fotbalovou asociací ČR (FAČR) a vedením národního týmu.

O změně se začalo jednat především kvůli tomu, že reprezentanti z elitních českých klubů neměli po náročné minulé sezoně dostatečný odpočinek. Doplatil na to třeba ligový šampion pražská Slavia, jejíž opory neměly ideální formu v kvalifikaci Ligy mistrů a Evropské ligy. Červenobílí v předkolech neuspěli a hrají jen skupinu Evropské konferenční ligy.

Pokračovat