sjezdové lyžování

Norský lyžař Kilde vyhrál poprvé v kariéře tradiční sjezd v Kitzbühelu

Norský lyžař Aleksander Aamodt Kilde vyhrál poprvé v kariéře tradiční sjezd Světového poháru v Kitzbühelu. Na lehce zkrácené trati porazil jednačtyřicetiletého francouzského veterána Johana Clareyho o 42 setin a vybojoval šesté vítězství v sezoně. Senzačně třetí skončil se startovním číslem 43 další Francouz Blaise Giezendanner.

Hectorová si v obřím slalomu v Kranjské Goře dojela pro třetí triumf v SP, Odermatt vyhrál v Adelbodenu

Obří slalom v Kranjské Goře vyhrála švédská lyžařka Sara Hectorová. Ve Světovém poháru si devětadvacetiletá závodnice připsala třetí vítězství v kariéře.

Hectorová dnes ve Slovinsku zajela v obou jízdách nejrychlejší čas a zvítězila výkonem 2:15,79. Na druhém místě skončila se ztrátou 96 setin Tessa Worleyová z Francie, třetí Italka Marta Bassinová už zaostala o 1,3 sekundy.

Hectorová po prosincovém triumfu v Courchevelu vyhrála druhý obří slalom v sezoně, předtím v kariéře uspěla ještě v roce 2014 v rakouském Kühtai. Na stupních vítězů se umístila celkově posedmé.

V průběžném pořadí obřího slalomu se Hectorová posunula se ziskem 362 bodů na první místo před Mikaelu Shiffrinovou. Americká reprezentantka dnes skončila sedmá a stále vede celkové hodnocení seriálu.

Švýcarský lyžař Marco Odermatt v Adelbodenu potvrdil nadvládu v obřím slalomu a vyhrál čtvrtý z pěti závodů v probíhající sezoně Světového poháru.

Shiffrinová ovládla obří slalom v Courchevelu

Favorizovaná americká lyžařka Mikaela Shiffrinová slaví 72. vítězství ve Světovém poháru a nově vede jeho pořadí. V Courchevelu ovládla i druhý obří slalom sezony, v němž bude v únoru v Pekingu obhajovat zlatou olympijskou medaili. Velký náskok z prvního kola bez problémů ve druhé jízdě uhájila.

SP ve sjezdovém lyžování v Courchevelu (Francie):

Ženy - obří slalom: 1. Shiffrinová (USA) 2:15,35 (1:05,55+1:09,80), 2. Hectorová (Švéd.) -0,86 (1:06,58+1:09,63), 3. Gisinová (Švýc.) -1,08 (1:06,29+1:10,14), 4. Vlhová (SR) -1,44 (1:06,94+1:09,85), 5. Worleyová (Fr.) -1,86 (1:07,00+1:10,21), 6. Gasienicová-Danielová (Pol.) -2,44 (1:06,98+1:10,81), 7. Brignoneová (It.) -2,61 (1:06,61+1:11,35), 8. Siebenhoferová (Rak.) -2,77 (1:07,14+1:10,98), 9. Rastová (Švýc.) -2,78 (1:08,27+1:09,86), 10. Holtmannová (Nor.) -2,82 (1:06,81+1:11,36).

Průběžné pořadí obřího slalomu (po 2 z 9 závodů): 1. Shiffrinová 200, 2. Vlhová 110, 3. Hectorová 102, 4. Gutová-Behramiová (Švýc.) 80, 5. Worleyová 77, 6. Gisinová 66.

Průběžné pořadí SP (po 13 z 37 závodů): 1. Shiffrinová 670, 2. Goggiaová (It.) 635, 3. Vlhová 390, 4. Brignoneová 342, 5. Johnsonová (USA) 322, 6. Gutová-Behramiová 298, …36. Dubovská 73, 48. Ledecká (obě ČR) 51.

Obří slalom v Alta Badii vyhrál Odermatt

S ohromným náskokem jedné sekundy vyhrál švýcarský lyžař Marco Odermatt v Alta Badii třetí ze čtyř obřích slalomů v sezoně. Dál tak uniká soupeřům v čele Světového poháru.

Čtyřiadvacetiletý Odermatt má v olympijské zimě skvělou formu. Po triumfech v obřích slalomech v Söldenu a Val d'Isere našel v neděli v Alta Badii jediného přemožitele v norském mistrovi světa z předloňska Henriku Kristoffersenovi, ale dnes na Gran Rise opět dominoval.

SP ve sjezdovém lyžování v Alta Badii (Itálie):

Muži - obří slalom:

1. Odermatt (Švýc.) 2:26,07 (1:11,83+1:14,24), 2. De Aliprandini (It.) -1,01 (1:12,01+1:15,07), 3. Schmid (Něm.) -1,09 (1:12,69+1:14,47), 4. Kristoffersen (Nor.) -1,11 (1:12,82+1:14,36), 5. Feller (Rak.) -1,48 (1:13,96+1:13,59), 6. Murisier (Švýc.) -1,52 (1:13,42+1:14,17), 7. Brennsteiner (Rak.) -1,68 (1:12,76+1:14,99) a Windingstad (Nor.) -1,68 (1:13,70+1:14,05), 9. Faivre (Fr.) -1,70 (1:13,59+1:14,18), 10. Radamus (USA) -1,76 (1:13,26+1:14,57).

Průběžné pořadí obřího slalomu (po 4 z 8 závodů): 1. Odermatt 380, 2. Kristoffersen 213, 3. De Aliprandini 207, 4. Feller 181, 5. Pinturault (Fr.) 154, 6. Kranjec (Slovin.) 128.

Průběžné pořadí SP (po 12 z 36 závodů): 1. Odermatt 633, 2. Mayer (Rak.) 405, 3. Kilde (Nor.) 329, 4. Kristoffersen 287, 5. Kriechmayr (Rak.) 277, 6. Feuz (Švýc.) 255.

Obří slalom v Alta Badii vyhrál Kristoffersen a ukončil Odermattovu sérii

Obří slalom v Alta Badii vyhrál Henrik Kristoffersen z Norska a ukončil vítěznou sérii Marca Odermatta. Švýcarský lídr Světového poháru obsadil druhé místo.

Kristoffersen byl po prvním kole až sedmý, ale třetím nejlepším časem ve druhé části si dojel pro první vítězství od lednového slalomu v Chamonix. Celkově má sedmadvacetiletý Nor na kontě 24. úspěchů.

Světový šampion v obřím slalomu z roku 2019 Kristoffersen zvítězil s náskokem 31 setin před Odermattem. Třetí příčku obsadil Manuel Feller z Rakouska, až na konečné 16. místo se propadl vítěz prvního kola Francouz Mathieu Faivre.

Odermatt vyhrál jako první lyžař od roku 2014 oba úvodní obří slalomy v sezoně, ale na třetí triumf, což by dokázal jako teprve pátý závodník v historii, nedosáhl. Po prvním kole byl druhý, ale ve druhém zaznamenal až 16. čas.

Čtyřiadvacetiletý Švýcar vede průběžné pořadí Světového poháru s náskokem 128 bodů před Rakušanem Matthiasem Mayerem. Na vítěznou vlnu se Odermatt může vrátit už v pondělí, kdy je v Alta Badii na programu další obří slalom.

Italka Goggiaová po sjezdu ve Val d'Isere vyhrála i super-G

Superobří slalom ve Val d'Isere vyhrála Sofia Goggiaová. Devětadvacetiletá italská lyžařka si pátým vítězstvím v sezoně upevnila vedení v průběžném pořadí Světového poháru.

Goggiaová ve Francii navázala na sobotní triumf ve sjezdu, po kterém se posunula do čela seriálu. Dnes zvítězila s náskokem 33 setin sekundy před Ragnhild Mowinckelovou z Norska, třetí byla další Italka Eleni Curtoniová.

Olympijská šampionka a dvojnásobná vítězka Světového poháru ve sjezdu Goggiaová si připsala šestnácté vítězství v kariéře. Průběžné pořadí sezony vede s náskokem 65 bodů před Američankou Mikaelou Shiffrinovou, která dnes byla pátá.

Ester Ledecká ve Val d'Isere nestartovala. Česká reprezentantka dala tento týden přednost závodům Světového poháru na snowboardu.

Italka Goggiaová vyhrála i třetí sjezd sezony a vede hodnocení SP

Italská lyžařka Sofia Goggiaová vyhrála v olympijské sezoně i třetí sjezd Světového poháru. Ve Val d'Isere dnes triumfovala s náskokem 27 setin před Američankou Breezy Johnsonovou a po celkově čtvrtém vítězství v aktuálním ročníku se ujala vedení v průběžném hodnocení seriálu.

Olympijská šampionka a trojnásobná vítězka hodnocení sjezdu ve Světovém poháru nemá od loňského prosincového závodu ve Val d'Isere v nejrychlejší disciplíně konkurenci. Ovládla všechny sjezdy, do nichž nastoupila, a v součtu s minulou sezonou vyhrála sedmý pohárový závod v této disciplíně v řadě.

Krok ve Francii dnes s devětadvacetiletou Italkou držela jen Johnsonová. Třetí Mirjam Puchnerová ztratila na vítězku už 91 setin. Čtvrtá Ramona Siebenhoferová zaostala o více než sekundu.

V celkovém pořadí má Goggiaová 535 bodů a o deset předstihla Američanku Mikaelu Shiffrinovou.

Ester Ledecká ve Val d'Isere nestartuje. Česká reprezentantka dala tento týden přednost závodům Světového poháru na snowboardu.

Kilde opět vyhrál v oblíbené Val Gardeně, ovládl superobří slalom

Superobří slalom ve Val Gardeně vyhrál Aleksander Aamodt Kilde. Norský lyžař si připsal třetí vítězství v této sezoně Světového poháru.

Kilde vyhrál s časem 1:25,91 před dvojicí rakouských reprezentantů. Na druhém místě skončil se ztrátou 22 setin Matthias Mayer, Vincent Kriechmayr na třetí příčce zaostal o 27 setin.

Devětadvacetiletý Kilde potvrdil, že ve Val Gardeně se mu daří. Na kontě má devět vítězných závodů ve Světovém poháru, z toho čtyřikrát triumfoval v tomto italském středisku v Dolomitech.

V průběžném pořadí seriálu patří Kildemu se ziskem 329 bodů třetí místo. Druhý je Mayer (390) a na první příčce je se 453 body Marco Odermatt ze Švýcarska, který dnes obsadil 24. místo.