cyklistika

Anketu Král cyklistiky za rok 2022 vyhrála sedmnáctiletá Miculyčová

Vítězkou 58. ročníku domácí ankety Král cyklistiky za rok 2022 se stala poprvé v kariéře Iveta Miculyčová. Sedmnáctiletá freestylová bikrosařka vystřídala na trůnu bikera Ondřeje Cinka a stala se nejmladší vítězkou v historii ankety. Druhý byl tentokrát Mathias Vacek a třetí další silničář Jan Hirt.

Miculyčová loni v srpnu získala v Mnichově zlato na mistrovství Evropy v BMX freestyle. Cyklistka z Kostelce nad Orlicí zvítězila v olympijské disciplíně park a triumfovala měsíc před sedmnáctinami. V listopadu přidala ve stejné disciplíně do sbírky úspěchů bronz na mistrovství světa v Abú Zabí.

Dvacetiletý Vacek získal v září stříbro na MS v australském Wollongongu v kategorii do 23 let a o dva měsíce dříve byl ve třiadvacítkách druhý také na mistrovství Evropy v portugalské Anadii. Dvaatřicetiletý Hirt v květnu vyhrál 16. etapu Gira d'Italia, což byl jeho životní úspěch. Celkově skončil v závodě šestý.

Zdroj: ČTK

Sagan po sezoně opustí silnici a vrátí se na horská kola, láká ho start na OH

Trojnásobný mistr světa Peter Sagan skončí po sezoně s cyklistickými závody na silnici. Slovenský jezdec se pak zaměří na horská kola, jeho cílem je start v cross country na olympijských hrách v Paříži v příštím roce. Sagan to uvedl v den svých 33. narozenin během závodu Vuelta San Juan v Argentině, kde zahájil letošní sezonu.

"Ta chvíle přišla. Rozhodl jsem se, že tohle bude můj poslední rok v závodech WorldTour. Pak bych se chtěl připravit na závod horských kol na olympijských hrách," řekl Sagan na tiskové konference během dne volna den poté, co mu těsně uniklo 122. vítězství v profesionální kariéře. Ve čtvrté etapě Vuelty San Juan dojel v hromadném spurtu druhý za Kolumbijcem Fernandem Gaviriou.

Italská policie identifikovala řidiče, který přejel bývalého cyklistu Rebellina

Italská policie identifikovala řidiče, který přejel bývalého cyklistu Davideho Rebellina. Podle agentury SID šlo o německého občana, jenž ale po návratu domů nemohl být kvůli rozdílným zákonům zadržen.

Jednapadesátiletý Rebellin zemřel poté, co ho při tréninku nedaleko Vicenzy srazil nákladní vůz. Podle vyšetřovatelů řidič zastavil, šel se na ležícího cyklistu podívat a poté z místa odjel.

Policie řidiče identifikovala díky záběrům z bezpečnostních kamer a fotografií a videí, která pořídili svědci nehody. Muž se ale mezitím vrátil do Německa, kde byl posléze vypátrán.

Řidič, který v minulosti řídil pod vlivem alkoholu a v roce 2001 už jednou od nehody ujel, zatím nebyl zadržen. Podle médií proto, že německé zákony neznají italskou klasifikaci trestného činu.

Zdroj: ČTK
Pokračovat