cyklistika

V nominaci na MS je i Hirt, Vakoče nepustil jeho tým

Na přeloženém mistrovství světa v silniční cyklistice v Imole bude tento týden startovat osm českých reprezentantů. Závod mužů pojede i Jan Hirt, který v neděli dokončil Tour de France. Na startu s ním budou mistr republiky Adam Ťoupalík, Josef Černý a Jakub Otruba, kterého čeká premiéra mezi elitou.

Na poslední chvíli vypadli z nominace Petr Vakoč a Jan Bárta. Vakočovi zatrhla start stáj Alpecin Fenix, šestinásobný český šampion v časovce Bárta si v závodě Kolem Slovenska zlomil ruku.

Zdroj: ČTK

Cyklista Řepa vyhrál závod Kolem Malopolska

Cyklista Vojtěch Řepa vyhrál závod Kolem Malopolska. Bronzový medailista z mistrovství Evropy jezdců do 23 let skončil druhý v závěrečné královské etapě o jedenáct sekund za Norem Torsteinem Träenem. V konečné klasifikaci závodu druhé kategorie kalendáře UCI bylo pořadí opačné, Řepa zvítězil s náskokem tří sekund.

Člen stáje Topforex Lapierre se stal druhým českým vítězem během 58 ročníků závodu. V roce 2004 Kolem Malopolska vyhrál Ondřej Fadrný.

Zdroj: ČTK

Třiasedmdesátiletého vítěze Tour Zoetemelka srazilo na kole auto

Někdejší vítěz Tour de France Joop Zoetemelk skončil s několika frakturami v nemocnici poté, co ho dnes při vyjížďce na kole v Paříži srazilo auto. Třiasedmdesátiletý nizozemský cyklista utrpěl podle informací rodiny při kolizi zlomeniny obou nohou a paže, je ale při vědomí a mimo ohrožení života.

"Ztratil bohužel dost krve, ale jeho život není ohrožen," řekl agentuře AFP další z bývalých vítězů Tour Bernard Thévenet, jenž je ve spojení s Zoetemelkovou manželkou.

Zoetemelk ovládl legendární závod v roce 1980. Cyklista, jenž patřil k rivalům Eddyho Merckxe, Théveneta či Bernarda Hinaulta, se navíc na Tour šestkrát probojoval na druhé místo. V roce 1985 získal v osmatřiceti letech titul mistra světa.

Zdroj: ČTK

Simon Yates po vítězství v páté etapě vede Tirreno-Adriatico

Britský cyklista Simon Yates se díky vítězství v náročné páté etapě stal novým lídrem závodu Tirreno-Adriatico. První letošní triumf vybojoval po 202 kilometrech v lyžařském středisku Sassotetto, kam přijel s náskokem 35 sekund před vítězem Tour de France z roku 2018 Britem Geraintem Thomasem a Polákem Rafalem Majkou.

V průběžném pořadí vede Yates o 16 sekund před Majkou, třetí Thomas ztrácí 39 sekund.

Osmadvacetiletý jezdec stáje Mitchelton-Scott Yates setřásl v závěrečném stoupání všechny soupeře a připravil o modrý trikot vedoucího závodníka Kanaďana Michaela Woodse, který dojel jedenáctý s mankem 1:46. "Měl jsem po včerejšku dobré nohy a byla to příležitost získat trikot lídra i najet něco na ostatní, protože to budu před časovkou potřebovat. Časovka není moje nejsilnější stránka, tak uvidíme," řekl Yates.

O víkendu čekají peloton dvě zvlněné etapy, desetikilometrová časovka v San Benedettu del Tronto worldtourový závod uzavře v pondělí.

Zdroj: ČTK
Pokračovat