P.S.: It's Coming Home! Neuvěřitelné. Fotbalová mánie v Anglii se vtělila do jedné písně

Michal Šenk Michal Šenk
11. 7. 2018 12:34
Není běžné, aby se atmosféra v zemi, minimálně ta fotbalová, vtělila do jedné písně. V Anglii se to podařilo.
Fanoušci na zápase Švédsko - Anglie na MS 2018
Video:

P.S.: It's Coming Home! Tato odhláška u e-mailu je posledním projevem fotbalové mánie na ostrovech. Zasvěcenci s ní prokazují to, že jsou v obraze o tom, co právě zemí za kanálem hýbe. A zasvěcencem je v těchto dnech v Anglii vlastně každý.

Reinkarnace písně kapely Lightning Seeds z roku 1996 s chytlavým refrénem o tom, že fotbal se vrací zpátky domů - "Football's coming home, it's coming home, it's coming home, it's coming…" (Anglie v roce 1996 hostila mistrovství Evropy ve fotbale a bylo to taky 30 let od posledního pořádného úspěchu - titulu mistrů světa), je v Anglii nyní všudypřítomná.

 

Právě se děje

před 24 minutami

USA prověřují plány Česka a dalších zemí kvůli zavedení digitální daně

Spojené státy prověřují daň z digitálních služeb, kterou plánuje zavést nebo již zavedla řada zemí, včetně České republiky. USA se již několikrát vyjádřily, že daň považují za diskriminační vůči americkým firmám a výsledkem přezkumu by mohla být odvetná cla.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

V New Yorku bude zákaz nočního vycházení do konce týdne, úřady ho zavedly kvůli násilnostem po smrti černocha George Floyda

Zákaz nočního vycházení od 20 hodin večer do pěti hodin ráno místního času bude v New Yorku platit do konce tohoto týdne. Dnes to oznámil starosta největšího amerického města Bill de Blasio. Tamní úřady lidem opouštět domovy zakázaly v souvislosti s násilnostmi, jež vypukly po nedávné smrti černocha George Floyda.

De Blasio podle televize CNN vyzval demonstranty, aby dnes protestovali během dne. "Pak, prosím, jděte domů, protože večer máme práci s tím, abychom ve městě udrželi klid," řekl de Blasio. Dodal, že podporuje mírumilovné protesty a varoval, že pokud demonstranti nebudou poslouchat nařízení úřadů, nezůstane to bez reakce. "Nebudeme tolerovat jakékoliv násilí. Nebudeme tolerovat útoky na policisty. Nebudeme tolerovat rozdmýchávání nenávisti," upozornil starosta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nejméně tři zranění po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se v úterý odpálil sebevražedný útočník. Podle vládních představitelů jsou na místě nejméně tři zranění. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví.

K činu se zatím nikdo nepřihlásil. Atentátník se podle ministerstva vnitra odpálil v prostoru mešity, kde se věřící omývají před tím, než vstoupí do hlavní části komplexu. Na místo byly vyslány policejní jednotky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy