Ohně, slzný plyn a Froome v nesnázích. Podívejte se na nejlepší fotky letošní Tour

Chris Froome potřetí v řadě Tour nevyhrál. Sky ale přesto slaví žlutý trikot.
Geraint Thomas a Peter Sagan, dvě dominantní figury letošní Tour. Thomas vyhrál celkové pořadí, slovenský "Tourminátor" bodovací soutěž.
Sagan přitom měl v závěru Tour těžký pád a poslední čtyři etapy dojel s velkým sebezapřením. Za zisk zeleného trikotu pro vítěze bodovací soutěže mu to ale nepochybně stálo.
Geraint Thomas měl původně být pomocníkem Chrise Froomea, ale posléze lídra Sky vystřídal. Sám Froome, který měl v nohách těžké Giro, byl se svým celkovým třetím místem nakonec spokojen.
Velšský cyklista vyhrál Grand Tour poprvé v kariéře. I díky jeho triumfu ovládla stáj Sky Tour de France pošesté za posledních sedm let.
Foto: ČTK
Jakub Šafránek Reuters Jakub Šafránek, Reuters
30. 7. 2018 6:08
Podívejte se ve fotogalerii na nejlepší fotky letošní Tour de France, kterou v neděli ovládl Geraint Thomas.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Nejméně dva mrtví po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se odpálil sebevražedný útočník, informují zpravodajské agentury. Čin si vyžádal dva životy, dva další lidé utrpěli zranění, což podle agentury AP potvrdili místní představitelé. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví. Jedním ze dvou mrtvých je duchovní, který zemřel v nemocnici na následky zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy