Ohně, slzný plyn a Froome v nesnázích. Podívejte se na nejlepší fotky letošní Tour

Chris Froome potřetí v řadě Tour nevyhrál. Sky ale přesto slaví žlutý trikot.
Geraint Thomas a Peter Sagan, dvě dominantní figury letošní Tour. Thomas vyhrál celkové pořadí, slovenský "Tourminátor" bodovací soutěž.
Sagan přitom měl v závěru Tour těžký pád a poslední čtyři etapy dojel s velkým sebezapřením. Za zisk zeleného trikotu pro vítěze bodovací soutěže mu to ale nepochybně stálo.
Geraint Thomas měl původně být pomocníkem Chrise Froomea, ale posléze lídra Sky vystřídal. Sám Froome, který měl v nohách těžké Giro, byl se svým celkovým třetím místem nakonec spokojen.
Velšský cyklista vyhrál Grand Tour poprvé v kariéře. I díky jeho triumfu ovládla stáj Sky Tour de France pošesté za posledních sedm let.
Foto: ČTK
Jakub Šafránek Reuters Jakub Šafránek, Reuters
30. 7. 2018 6:08
Podívejte se ve fotogalerii na nejlepší fotky letošní Tour de France, kterou v neděli ovládl Geraint Thomas.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy