Ostatní sporty

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Pančochová si před Špindlerovým Mlýnem vyjela maximum v sezoně

Před finálovým závodem Světového poháru ve Špindlerově Mlýně si freestyle snowboardistka Šárka Pančochová zapsala 10. místem v Calgary nejlepší výsledek ve slopestylu v sezoně. Postup do finále jí unikl o dvě příčky.

Devětadvacetiletá Pančochová předtím byla v této disciplíně jedenáctá v Seiseralmu a třiadvacátá v Laaxu. Křišťálové glóby se v areálu Svatý Petr budou udělovat 21. března. Nejblíže k nim po dnešním závodu v Calgary mají Britka Katie Ormerodová a Japonec Ruki Tobita.

Česká snowboardistka, která je ve slopestylu vicemistryní světa z roku 2011 z La Moliny, je v pořadí seriálu na 21. místě.

Charvátová po propadáku: O tomhle sport je, v tom je krása biatlonu
Biatlon

Nepovedený stíhací závod nezkazil Lucii Charvátové náladu. Nečekaný bronz ze sprintu na mistrovství světa v Anterselvě stále rozjasňuje její mysl.
Jacquelin překvapil velikány a má zlato. Moravec se posunul o čtyřiadvacet míst
Biatlon

Nejlepší Čech Ondřej Moravec si ve stíhacím závodě biatlonistů na mistrovství světa v Anterselvě polepšil o čtyřiadvacet míst na 22. příčku.
Už jsem z toho unavená, hlesla Davidová. Trápí ji problém, který dosud neznala
Biatlon

Markéta Davidová mohla najít tři pozitiva na stíhacím závodu biatlonistek na mistrovství světa.

Golberg v Östersundu vyhrál podruhé v sezoně, Novák byl 28.

Norský běžec na lyžích Paal Golberg vyhrál dnešní stíhací závod klasickou technikou v Östersundu a připsal si druhé vítězství v sezoně Světového poháru. Jediný český reprezentant na startu Michal Novák obsadil v pokračování skandinávské Ski Tour 28. místo se ztrátou dvou minut a 37 sekund.

Golberg zvládl 15 kilometrů dlouhou trať v čase 34:50,8 a vyhrál s náskokem tří desetin před vedoucím závodníkem průběžného pořadí Rusem Alexanderem Bolšunovem. Devětadvacetiletý norský lyžař navázal na týden starý triumf ze sprintu ve Falunu, kde ukončil čtyřleté čekání na vítězství. Celkem v seriálu ovládl šest závodů.

Vlhová po šťastné výhře v Kranjské Goře vede hodnocení slalomu
Sjezdové lyžování

Slovenská lyžařka Petra Vlhová vyhrála slalom Světového poháru v Kranjské Goře a ujala se vedení v hodnocení disciplíny.
Potlučený Koudelka byl pětadvacátý. Druhé kolo se v Kulmu zrušilo
Zimní sporty

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil pětadvacátý v druhém víkendovém závodu v letech v rakouském Bad Mitterndorfu.

Nejužitečnější hráč Utkání hvězd NBA získá trofej Kobeho Bryanta

Ocenění MVP pro nejužitečnějšího hráče Utkání hvězd NBA ponese od nynějška jméno Kobeho Bryanta. První trofej pojmenována po tragicky zesnulé basketbalové legendě Los Angeles Lakers bude předána dnes v Chicagu, kde vyvrcholí víkend All Star Game 2020 hlavním utkáním mezi týmy LeBrona Jamese a Janise Adetokunba.

Přejmenování trofeje na All-Star Game Kobe Bryant MVP Award oznámil v předvečer hlavního duelu komisionář NBA Adam Silver. "Kobe Bryant je synonymem Utkání hvězd a ztělesňuje ducha této globální oslavy našeho sportu," řekl Silver.

Bryant hrál Utkání hvězd osmnáctkrát v kariéře a jen o jednu účast zaostal za rekordmanem Kareemem Abdulem-Jabbarem. V letech 2002, 2007, 2009 a 2011 byl zvolen nejužitečnějším hráčem sledované exhibice a se čtyřmi trofejemi se dělí o prvenství s Bobem Pettitem.

Bryant zemřel 26. ledna v 41 letech při pádu vrtulníku, který v husté mlze narazil do svahu kopce v Calabasas poblíž Los Angeles. Na palubě spolu s ním byla i dcera Gianna, s níž měl namířeno na dívčí basketbalový turnaj, její dvě spoluhráčky, jejich rodiče, asistentka trenéra a pilot. Na Bryantovu počest budou mít oba výběry dnešního Utkání hvězd NBA speciální dresy a hvězdnému hráči bude i přizpůsoben formát exhibice.

Sáblíková překonala vlastní světový rekord, zlato jí ale senzačně sebrala Ruska

Martina Sáblíková překonala na mistrovství světa v Salt Lake City vlastní světový rekord na trati 5000 metrů. Vzápětí ale přišla o rekord i o zlato.
Po euforii pád. Neměli jsme na to, jeli jsme druhou třetí ligu, přiznali biatlonisté
Biatlon

Čeští biatlonisté jeli ve sprintu a mistrovství světa podle Michala Krčmáře druhou či třetí ligu.
Rus Loginov šokoval Francouze i Nory, čeští biatlonisté ve sprintu propadli
Biatlon

Čeští biatlonisté po dvou medailových závodech tentokrát na mistrovství světa neuspěli. Ve sprintu nejlepší z nich Michal Krčmář obsadil 39. místo.
Neuvěřitelný Duplantis. Švédský tyčkař po týdnu znovu vylepšil světový rekord
Atletika

Švédský tyčkař Armand Duplantis po týdnu opět překonal světový rekord.
"Přijeď se svézt na pořádném koni." Legendární Váňa pozval Davidovou k projížďce
Biatlon

Biatlonistku Markétu Davidovou čeká po sezoně zážitek v sedle loňského vítěze Velké pardubické.
Robinsonová vyhrála po Söldenu obří slalom i v Kranjské Goře

Novozélanďanka Alice Robinsonová vyhrála obří slalom Světového poháru v Kranjské Goře.
Semenyaová s atletikou nekončí. Překonala národní rekord na třístovce
Atletika

Jihoafrická atletka Caster Semenyaová se po osmi měsících objevila na závodech.
Mladí američtí basketbalisté v exhibici NBA přehráli výběr světa
Basketbal

Víkendový program Utkání hvězd v basketbalové NBA odstartoval pátečním zápasem mladých hráčů.
Zdráhalová zajela osobní rekord na pětistovce. Stačil ji ale jen na 23. místo

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si na mistrovství světa v Salt Lake City vylepšila osobní rekord na 500 metrů na 38,758 sekundy.
Fourcade i Norové si pomáhají léky, ujelo ruské legendě. Francouz hrozí žalobou
Biatlon

Stačil jediný den světového šampionátu v biatlonu a už je na stole pořádný skandál. Spustila jej trojnásobná olympijská šampionka Anfisa Rezcovová.
Bronz jako odměna za vytrvalost. Charvátová nevzdala biatlon navzdory kritice
Biatlon

Lucie Charvátová prožila mnoho pokažených závodů a vyslechla si hodně kritiky. Ale vytrvala a potenciál, úsilí a víru proměnila ve světový bronz.