Fotbal

Fotbal

Kolektivní míčový sport, který hrají dva týmy po jedenácti hráčích. Cílem týmu je vstřelit míčem gól do branky soupeře. Hraje se na obdélníkovém, nejčastěji travnatém hřišti, dvakrát 45 minut.

Nejvyšší fotbalovou soutěží v České republice je Synot liga. Mezi nejlepší ligy světa patří anglická Premier League, španělská La Liga nebo německá Bundesliga.

Mezi nejlepší fotbalisty současnosti patří Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo.

Vrcholem pro hráče na klubové úrovni je zahrát si Ligu mistrů, na té reprezentační zase mistrovství světa. To se v roce 2014 hrálo v Brazílii.

Mladí fotbalisté Sparty v Youth League jen remizovali s MTK a ze soutěže vypadli

Fotbalisté Sparty Praha do 19 let remizovali v odvetném utkání 1. kola Youth League, která je mládežnickou obdobou Ligy mistrů, s MTK Budapešť 3:3 a s účinkováním v soutěži se rozloučili. V úvodním venkovním zápase Pražané maďarskému soupeři podlehli 1:3.

Letenští mladíci ani v druhém souboji s MTK nepotvrdili roli jasného favorita. Sparťané sice na stadionu Viktorie Žižkov třikrát vedli, ale maďarský soupeř dokázal pokaždé vyrovnat. Definitivně rozhodl gól hostů z předposlední minuty, po kterém Pražané ztratili naději na zvrat.

Tým z Budapešti prošel do 2. kola, z nějž se osm vítězů kvalifikuje do play off, kde se připojí k osmi týmům, které ve skupinové fázi obsadí druhé místo. Youth League je rozdělená na dvě větve. České maximum v soutěži drží Příbram, jež v sezoně 2015/16 došla do osmifinále.