Fotbal

Fotbal

Kolektivní míčový sport, který hrají dva týmy po jedenácti hráčích. Cílem týmu je vstřelit míčem gól do branky soupeře. Hraje se na obdélníkovém, nejčastěji travnatém hřišti, dvakrát 45 minut.

Nejvyšší fotbalovou soutěží v České republice je Synot liga. Mezi nejlepší ligy světa patří anglická Premier League, španělská La Liga nebo německá Bundesliga.

Mezi nejlepší fotbalisty současnosti patří Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo.

Vrcholem pro hráče na klubové úrovni je zahrát si Ligu mistrů, na té reprezentační zase mistrovství světa. To se v roce 2014 hrálo v Brazílii.

Klopp si stěžoval na videorozhodčího. Nehrajeme basketbal, opáčil mu Solskjaer
Fotbal

Trenér fotbalistů Liverpoolu Jürgen Klopp si po nedělní remíze 1:1 s Manchesterem United stěžoval na videorozhodčího.
Nečekaná návštěva z nebes. Během utkání italské ligy přistál na hřišti parašutista
Zahraniční ligy

Útočník Interu Milán Romelu Lukaku chystal zahrát pokutový kop, když u středového kruhu přistál vzdušný plavec s modrým padákem.
Komentář: Konec tolerance. Záblesky nestačí, Sparta by měla zvážit vizi jménem Jílek
Česká liga

Plichta v Teplicích je další hloupou ztrátou, která by navenek poklidnou Letnou měla už alespoň lehce zatřást.

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.

Inter Milán vedl v Sassuolu o tři góly, nakonec se strachoval o výhru

Inter Milán zvítězil v utkání 8. kola italské ligy na hřišti Sassuola 4:3 a zůstali na druhém místě s jednobodovou ztrátou na obhájce titulu.
Sparta dala sporný gól, v závěru ale o výhru přišla. Plzeň v klidu porazila Baník
Česká liga

Fotbalisté Plzně ve 13. kole první ligy doma porazili Ostravu 3:0 díky gólům Lukáše Hejdy, Michaela Krmenčíka a Tomáše Chorého z druhého poločasu.
Podceňovaní United trápili favorita, Liverpoolu zachránil remízu Lallana

Fotbalisté Liverpoolu remizovali v 9. kole anglické ligy na hřišti Manchesteru United 1:1 a poprvé v tomto ročníku nevyhráli.

Dortmund suspendoval záložníka Sancha za pozdní příchody

V sestavě Borussie Dortmund v sobotním bundesligovém šlágru proti Mönchengladbachu překvapivě chyběl anglický záložník Jadon Sancho. Devatenáctiletého fotbalistu vedení klubu suspendovalo za pozdní návrat z reprezentace, s níž v minulém týdnu prohrál v Praze s českým výběrem 1:2 a v pondělí v Sofii deklasoval Bulhary 6:0.

"Bylo to jen na jeden den, na Ligu mistrů bude zpátky," řekl sportovní ředitel Michael Zorc. Borussia nastoupí ve slávistické skupině F ve středu v Miláně proti Interu.

Podle britských médií se Sancho vrátil do Dortmundu téměř o 24 hodin později, než měl, a čas nedodržel opakovaně. Na hřišti se přitom mladému Angličanovi daří, v sedmi bundesligových zápasech dal tři góly. Borussia v sobotu i bez něj porazila lídra tabulky Mönchengladbach 1:0.

Real poprvé v sezoně v lize prohrál, na čele ho vystřídala Barcelona

Páté soutěžní vítězství za sebou zajistili katalánskému velkoklubu v 9. kole španělské ligy hvězdní útočníci Griezmann, Messi a Suárez.
Juventus si doma poradil s Boloňou a upevnil si první místo. Krejčí hrál celý zápas

Fotbalisté Juventusu zdolali v osmém kole italské ligy Boloňu 2:1 a pojistili si první místo.
Slavia zvládla kritickou situaci. V Edenu třemi góly otočila duel s Příbramí
Česká liga

Fotbalisté vedoucí Slavie porazili ve 13. kole první ligy po obratu Příbram 3:1 a odskočili Plzni na devět bodů.
Koubek s Morávkem pomohli Augsburgu k remíze s Bayernem

Fotbalisté Bayernu Mnichov dvakrát překonali českého brankáře Tomáše Koubka, přesto v osmém kole německé ligy znovu ztratili body.
Krize Tottenhamu pokračuje. Spurs neporazili ani Watford, aspoň bod zachránil Alli

Český fotbalista Matěj Vydra odehrál v devátém kole anglické ligy závěrečných sedm minut při porážce Burnley v Leicesteru 1:2.
Liberec proti Jablonci dvakrát dotáhl ztrátu. Mladá Boleslav poprvé vyhrála venku
Česká liga

Fotbalisté Liberce dvakrát dotáhli ztrátu a remizovali s Jabloncem 2:2. Slovan zůstal desátý, Jablonec se bodově vyrovnal čtvrtému Baníku.
Fotbalisté v Mexiku nechtěli hrát. Soupeř měl pochopení minutu, pak jim dal dva góly

Hráči Veracruzu nedostávají výplaty a rozhodli se pro svérázný protest. Soupeř respektoval jejich projev minutu, než vstřelil nehybnému týmu dva góly.

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Šéfa svazu následuje i trenér. Bulhar Balakov po zápase s Anglií končí u reprezentace
Fotbal

Bulharští fotbalisté jsou měsíc před utkáním kvalifikace mistrovství Evropy s českou reprezentací bez trenéra.

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.