Fotbal

Fotbal

Kolektivní míčový sport, který hrají dva týmy po jedenácti hráčích. Cílem týmu je vstřelit míčem gól do branky soupeře. Hraje se na obdélníkovém, nejčastěji travnatém hřišti, dvakrát 45 minut.

Nejvyšší fotbalovou soutěží v České republice je Synot liga. Mezi nejlepší ligy světa patří anglická Premier League, španělská La Liga nebo německá Bundesliga.

Mezi nejlepší fotbalisty současnosti patří Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo.

Vrcholem pro hráče na klubové úrovni je zahrát si Ligu mistrů, na té reprezentační zase mistrovství světa. To se v roce 2014 hrálo v Brazílii.

Schickova budoucnost je nejistá. Nemůžeme si ho dovolit, tvrdí trenér Lipska
Zahraniční ligy

Německý klub získal českého útočníka na roční hostování s opcí, která činí 29 milionů eur (asi 775 milionů korun).
Mým nejoblíbenějším hráčem je Rosický, překvapil Souček ve zpovědi fanouškům

Bývalý kapitán Slavie se rozpovídal o svých vzorech i oblíbených spoluhráčích z kabiny.
Fotbalové Znojmo je blízko krachu. Zoufalý majitel chce získat peníze prodejem šál
Fotbal

Do vážných potíží se dostal tradiční fotbalový klub ze Znojma. Dlouholetý účastník druhé ligy se snaží odvrátit pád do krajského přeboru prodejem šál.
Sedm gólů za dva zápasy je prý málo. Máme stále nízkou efektivitu, trápí Kotala
Česká liga

Podle Kotala hráči proti Severočechům vytěžili z celkového počtu střel málo gólů. Kotalovi chyběl větší hlad po kvalitnějším fotbale.
Sparta smetla Teplice za poločas a poskočila už na páté místo tabulky
Česká liga

Sparta navázala na vítězství v Karviné domácí výhrou nad Teplicemi 3:0. Všechny branky vstřelila ještě v prvním poločase.

Brémy podlehly Frankfurtu 0:3, Pavlenka inkasoval po 342 minutách

Fotbalisté Brém v dohrávce 24. kola německé ligy podlehli Frankfurtu 0:3 a zůstali na předposledním místě tabulky. Brankář Jiří Pavlenka byl v bundeslize překonán po 342 minutách, celý zápas za domácí Werder odehrál i krajní obránce Theodor Gebre Selassie.

Brémy prohrály poprvé po třech ligových zápasech a ztrácí dva body na šestnáctý Düsseldorf, který drží barážovou pozici. Eintracht zvítězil podruhé za sebou a poskočil na 11. příčku.

Domácí si v úvodním poločase vytvořili víc nebezpečných šancí než soupeř, ale brankář Trapp zneškodnil dalekonosnou ránu Klaasena nebo Selkeho pokus z úhlu.

Druhé dějství jasně patřilo Frankfurtu. V 61. minutě si na Kostičův centr naskočil Silva a přesnou hlavičkou překonal Pavlenku. Reprezentační gólman podruhé inkasoval v 81. minutě z rohu od nepokrytého Ilsankera a hostující náhradník ještě v poslední minutě uzavřel skóre hlavou.

Hráči Werderu potvrdili pozici nejhoršího domácího týmu německé ligy, v aktuální sezoně na Weserstadionu ze 14 utkání získali pouhých šest bodů a vyhráli jen v září nad Augsburgem (3:2).

Plzeň se drží ve hře o titul, Baník byl doma neškodný. Skvělá forma Bohemians graduje
Česká liga

Viktoria Plzeň vyhrála nad Baníkem Ostrava 2:0 a znovu stáhla náskok Slavie v čele tabulky na osm bodů.

Testy v Premier League přinesly jeden případ nákazy v Tottenhamu

Další vlna testování v anglické fotbalové Premier League před plánovaným restartem soutěže 17. června přinesla jeden pozitivní výsledek na koronavirus. Tottenham potvrdil, že nákaza se objevila u člena klubu, jenž neměl příznaky covidu-19.

Pozitivní test pochází z pondělního a úterního testování celkem 1197 osob. Předchozí tři vlny odběrů po návratu fotbalistů k týmovým tréninkům přinesly 12 pozitivních výsledků.

Nejbohatší soutěž světa se kvůli koronavirové pandemii nehraje od března. Do konce sezony zbývá devět kol, během dvou týdnů do restartu ligy kluby čekají ještě přípravné zápasy. Tabulku vede s obřím náskokem 25 bodů Liverpool, jemuž stačí dvakrát vyhrát, aby se po třiceti letech stal mistrem.

Gesta pro Floyda bez trestu. Bundesliga nepotrestá hráče za vyjádření solidarity

"Máme k těmto činům hráčů respekt a pochopení," uvedl prezident německého svazu Fritz Keller.
Kontroverzní situace v Příbrami: rozhodčí dvakrát chybovali, VAR mlčel
Česká liga

Slavia zvítězila v těžkém duelu nad houževnatou Příbramí 1:0 po gólu Petara Musy z 82. minuty zápasu. Branka však neměla platit.
Nezkrotný živel má opět problém, řídil opilý. Potřebuje pomoc, prohlásil o něm Guľa

Lukáše Čmelíka přistihla v pátek ráno policie za volantem s alkoholem v krvi.
Sedm let bez fotbalu. FAČR potrestal hráče za ovlivňování zápasů
Fotbal

Obžalovaní dostali od civilního soudu za účast v kauze podmíněné tresty vězení a pokuty.
D1 raději neriskovat. Mladíci Zbrojovky letěli od maturity na zápas vrtulníkem
Fotbal

Velmi hektické pondělí mají za sebou dva mladí hráči Zbrojovky Brno, Antonín Růsek a Ondřej Pachlopník.
Ve vězení jste špinavý mukl a kus hadru, popisuje Řepka. Pomohly mu rady od Kajínka
Fotbal

"Získal jsem pokoru, o které jsem dřív jenom mluvil," říká Tomáš Řepka o sedmiměsíčním pobytu v plzeňské věznici na Borech.
V hlavní roli zase Trpišovského šťastná ruka, Musa rozhodl zápas v Příbrami
Česká liga

Chorvatský fotbalista Petar Musa se v Příbrami dostal na hřiště až v průběhu druhého poločasu, ale kouč Trpišovsk měl při střídání opět šťastnou ruku.
Slavia vydřela vítězství v Příbrami, Podještědské derby ovládl Liberec
Česká liga

Vedoucí Slavia vyhrála v úterním duelu 27. kola první ligy v Příbrami 1:0, když o jejím vítězství rozhodl až v 82. minutě gólem Petar Musa.