kanoistika

Vodní slalomáři letos nebudou mít žádný Světový pohár

Vodní slalomáři letos nebudou mít žádný Světový pohár a Jiří Prskavec tak přišel o šanci získat trofej pro celkového vítěze potřetí za sebou. Po Praze, která místo SP bude v září dějištěm mistrovství Evropy, Liptovském Mikuláši a Ivree zrušila pandemie koronaviru také pohárové závody v Pau a finále v Markkleebergu.

Mezinárodní federace ICF se na tom dohodla s francouzskými pořadateli v Pau i v německém Markkleebergu, kde se měl finálový podnik uskutečnit v polovině října. V souvislosti s covidem-19 však stále platí cestovní omezení pro závodníky mimo Evropu, což byl hlavní důvod pro zrušení.

Čeští kajakáři a kanoisté na Světových pohárech pravidelně sbírají medaile. Loni při finále v Praze se z celkového prvenství radovali Prskavec, slovenský kanoista Matej Beňuš a v obou ženských kategoriích australská hvězda Jessica Foxová.

Letos se měl pohárový závod v Troji uskutečnit od 18. do 20. září, ale odklad federace ICF na říjen byl pro pražské pořadatele nepřijatelný. Proto v zářijovém termínu uspořádají evropský šampionát, jenž se měl původně konat v květnu v Londýně.

SP v rychlostní kanoistice ani kvalifikace OH v Račicích nebude

Kvůli pandemii koronaviru se v Račicích na začátku května neuskuteční Světový pohár ani dodatečná evropská olympijská kvalifikace v rychlostní kanoistice. Český svaz kanoistů o tom dnes po dohodě s mezinárodní federací ICF informoval v tiskové zprávě.

Olympijská kvalifikace se měla na severu Čech jet 6. a 7. května, v dalších třech dnech měl na račickém kanálu následovat Světový pohár. ICF vzhledem k současným opatřením kvůli nemoci COVID-19 oba závody bez náhrady zrušila.

"Bylo jen otázkou času, kdy ze strany ICF tato informace přijde, měli od nás aktuální informace o vládních opatřeních. Za současné situace je to rozhodnutí naprosto pochopitelné," uvedl předseda svazu Jan Boháč.

Pokračovat