Formule 1

Formule 1

Světový šampionát formule 1 se jezdí nepřetržitě od roku 1950. První Velká cena se konala 13. května 1950 v britském Silverstonu. Prvním mistrem světa se stal Ital Giuseppe Farina s Alfou Romeo. Titul v roce 2016 získal poprvé v kariéře Nico Rosberg, mezi týmy jej obhájil i tým Mercedes.

Nejúspěšnějším jezdcem historie je Michael Schumacher, který získal sedm titulů mistra světa. Juan Manuel Fangio byl šampionem pětkrát, Alain Prost a Sebastian Vettel čtyřikrát. Schumacher také vyhrál nejvíce Velkých cen (91), kvalifikací (68) i nejrychlejší kol (77). Nejvíce Grand Prix absolvoval zatím Rubens Barrichello (322). Vettel, který vyhrál v letech 2010 až 2014, je nejmladším mistrem světa, nemladším i vítězem Grand Prix historie se v GP Španělska 2016 stal Max Verstappen.

Nejúspěšnější stájí formule 1 je Ferrari, které vyhrálo 224 závodů a vybojovalo 16 Pohárů konstruktérů.Nejčastěji se závodilo v Monze, která hostila celkem 66 Velkých cen Itálie, o pouhé dva závody méně má Monako.

Strach o Hamiltona. Svět se topí ve svinstvu, mám chuť se na všechno vykašlat, napsal
Formule 1

Pětinásobný šampion formule 1 Lewis Hamilton šokoval své fanoušky. Na svůj instagramový profil umístil velmi emotivní příspěvky.
Komentář: Vivat, Mercedes. Stříbrné šípy zaslouženě vládnou hybridní éře formule 1
Formule 1

Mercedes mohl po nedělní VC Japonska oslavit šesté vítěství v Poháru konstruktérů po sobě. Také mezi jezdci budou míst Stříbrné šípy zase šampiona.
Mercedes i v Suzuce vypálil rybník Ferrari a vyrovnal jeho rekord z éry Schumachera
Formule 1

Valtteri Bottas v Mercedesu vyhrál Velkou cenu Japonska formule 1 a pomohl tak svému týmu pojistit si šestý Pohár konstruktérů za sebou.
Ferrari opět ovládlo kvalifikaci, v Japonsku vyhrál Vettel
Motorismus

Odloženou kvalifikaci na Velkou cenu Japonska formule 1 ovládly vozy stáje Ferrari. První místo obsadil Sebastian Vettel před Charlesem Leclercem.
Pátek v Suzuce patřil Mercedesu. Kvůli tajfunu se kvalifikace pojede až v neděli
Formule 1

Tým Mercedes opanoval páteční tréninky na Grand Prix Japonska. Blížící se tajfun Hagibis přiměl pořadatele přesunout kvalifikaci na nedělní ráno.
Téměř jistá sezona spěje do finále. Hamiltona může o titul připravit jen velký zkrat
Formule 1

V Japonsku odstartuje asijsko-americký finiš letošního ročníku formule 1. Lewis Hamilton v Mercedesu má na dosah svůj šestý titul mistra světa.
Komentář: Ferrari naráží na limit vztahu dvou hvězd, Vettel probudil démona Multi 21
Formule 1

V Soči Ferrari znovu narazilo na limit špičkového týmu se dvěma vyrovnanými piloty. Ale Sebastian Vettel na post dvojky nikdy neustoupí.

Tým F1 Toro Rosso změní od příští sezony název na Alpha Tauri

Z formule 1 zmizí od příštího roku Toro Rosso. Záložní tým Red Bullu se přejmenuje na Alpha Tauri, což je oděvní značka patřící také pod křídla rakouského výrobce energetických nápojů.

Změnu názvu už předběžně odsouhlasila Mezinárodní automobilová federace (FIA) i držitelé komerčních práv Liberty Media. "Nyní žádost půjde k ostatním týmům. Neočekávám žádné problémy," řekl během víkendové Velké ceny Ruska poradce Red Bullu Helmut Marko.

Scuderia Toro Rosso, což je doslovný italský překlad anglického "Team Red Bull", vznikla po změně vlastnictví v prosinci roku 2005 ze stáje Minardi. Největším úspěchem týmu, jenž má vychovávat jezdce pro hlavní stáj Red Bull, bylo vítězství pozdějšího čtyřnásobného mistra světa Sebastiana Vettela ve Velké ceně Itálie 2008 v Monze.

Sám Red Bull vznikl z týmů Stewart a později Jaguar.

V Rusku vládne Mercedes. Hamilton využil rozmíšku u Ferrari a odstaveného Vettela
Formule 1

Lewis Hamilton ukončil vítěznou sérii Ferrari a vítězstvím ve Velké ceně Ruska si pojistil vedení ve světovém šampionátu formule 1.
Leclerc ve stopách Schumachera. Pro Ferrari vyhrál čtvrtou kvalifikaci F1 po sobě
Formule 1

Charles Leclerc vyhrál sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Ruska formule 1 a počtvrté za sebou odstartuje do Grand Prix z pole position.
Nejrychlejší čas tréninků F1 v Soči zajel Verstappen
Formule 1

Nejlepší čas dnešních tréninků na Velkou cenu Ruska formule 1 zaznamenal Max Verstappen z Red Bullu.
"Co to je za hlouposti?" Vettel a Hamilton kritizují návrhy změn ve formuli 1
Formule 1

Hvězdám formule 1 se nelíbí návrhy zástupců vlastníků šampionátu, které se mají už od příštího roku zkoušet s cílem zdramatizovat Velké ceny.
Komentář: Kubica má jediný bod, přesto v F1 slaví největší vítězství svého života
Formule 1

Robert Kubica se do závodů formule 1 vrátil po devítileté pauze. I když letos jezdí na chvostu, může být spokojený s tím, čeho od roku 2011 dosáhl.
Vettel ukončil čekání dlouhé 392 dní. Vyhrál v Singapuru
Formule 1

Sebastian Vettel ve Ferrari ovládl Velkou cenu Singapuru formule 1 a oslavil tak první triumf po více než ročním čekání.
Útok Ferrari pokračuje. Leclerc v Singapuru završil kvalifikační hattrick
Formule 1

Charles Leclerc ve Ferrari vyhrál sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru formule 1 a potřetí za sebou se postaví na pole position.