běžecké lyžování

Sáblíková v Nur-Sultanu vyhrála závod divize B, Zdráhalová 11. mezi elitou
Zimní sporty

Martina Sáblíková potvrdila ve Světovém poháru dobrou formu, nadějně rozjel svůj nedělní závod i sdruženář Ondřej Pažout.
Johaugová je krok od rekordu. Sdruženář Portyk získal další body, skokani vyhořeli

Norka Therese Johaugová vyhrála skiatlon v Lillehammeru a po třetím vítězném závodu v sezoně si upevnila celkové vedení.
Běžky obouvala jako tréninkový doplněk. Teď je Razýmová nečekanou českou jedničkou

Ve dvaceti letech se Kateřině Berouškové, nyní už Razýmové, otočil sportovní život naruby.
Bomba, jásala Smutná. Seriál dálkových lyžařů zahájila druhým místem v Livignu

Kateřina Smutná doběhla druhá v prologu seriálu Ski Classics v dálkovém lyžování, v němž obhajuje celkové třetí místo.
Razýmová potvrdila překvapivou formu. V Ruce udržela elitní desítku a doběhla devátá

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová den po životním pátém místě udržela ve stíhačce na 10 km volnou technikou elitní desítku.
"Myslela jsem, že hlásí nesmysly." Razýmová sahala v Ruce po senzační medaili

Životní závod zaběhla v úvodu Světového poháru ve finské Ruce česká lyžařka Kateřina Razýmová.
Jogínka, trenérka, moderátorka. Křížová si našla více profesí, Ledecké přeje průlom
Sjezdové lyžování

Klára Křížová, účastnice dvou olympiád a dcera bronzové medailistky ze Sarajeva Olgy Charvátové, zůstala u sportu i po konci lyžařské kariéry.

Klaebo a Fallaová ovládli úvodní sprinty, čeští lyžaři nebodovali

Norští favorité Johannes Hösflot Klaebo a Maiken Caspersen Fallaová vyhráli ve finském středisku Ruka sprinty klasickou technikou, které zahájily Světový pohár v běhu na lyžích. Češi na body nedosáhli, z osmi reprezentantů nepostoupil z kvalifikace žádný.

Olympijský šampion z Pchjongčchangu Klaebo malý křišťálový glóbus za sprinterské hodnocení obhajuje, kromě toho i velký za celkové prvenství. Dnes vyhrál rekordní 17. sprinterský závod seriálu, a to s náskokem více než čtyř sekund před krajanem Paalem Golbergem.

Úvodní závody SP v běhu na lyžích v Ruce (Finsko) - sprint klasicky (1,4 km):

Muži: 1. Klaebo 2:39,47, 2. Golberg (oba Nor.) -4,17, 3. Jouve (Fr.) -4,62, 5. Bolšunov (Rus.) -5,24, 5. Iversen (Nor.) -5,96, 6. Svensson (Švéd.) -9,50, …v kvalifikaci 37. M. Novák, 41. Šeller, 65. Pechoušek (všichni ČR).

Ženy: 1. Fallaová (Nor.) 3:05,70, 2. Sundlingová (Švéd.) -2,33, 3. Bjornsenová (USA) -2,77, 4. Stensethová (Nor.) -2,78, 5. Nilssonová (Švéd.) -7,00, 6. T. Wengová (Nor.) -17,61, …v kvalifikaci 44. Razýmová, 49. Schützová, 52. Janatová, 55. Beranová, 58. Nováková (všechny ČR).

Děti už nechodí do bolavých tréninků. Od běžců teď nečekám zázraky, říká Neumannová

"Většina mladých si jen tak skáče z normálního života do trénování. Těch, kteří by tomu obětovali všechno, je hrozně málo," říká olympijská vítězka.

Běžkyně na lyžích Razýmová vyhrála přípravný závod na sezonu SP

Česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová vyhrála v přípravě na novou sezonu Světového poháru kontrolní závod FIS na 10 kilometrů volně ve finské Ounasvaaře. Další reprezentantka Kateřina Janatová obsadila čtvrté místo.

Razýmová porazila o 1,4 sekundy Rakušanku Teresu Stadloberovou, třetí skončila s odstupem 37,3 sekundy Anna Něčajevská. Janatová na Rusku ztratila tři sekundy. V první desítce doběhla z Češek ještě devátá Sandra Schützová.

Mezi muži skončil na trati 15 kilometrů volně Michal Novák na sedmém místě. Za vítězným Sergejem Usťugovem z Ruska zaostal o 1:27,9 minuty.

V Livignu došly zásoby sněhu, takže lyže asi budou zbytečné, směje se Havlíčková

Devatenáctiletá Barbora Havlíčková patří mezi největší naděje českého běžeckého lyžování. A také běhu do vrchu.
Chtěla se jen držet veteránky Smutné. Nakonec Razýmová výjezd na Ještěd vyhrála

Tradiční výběh na Ještěd na závěr mistrovství republiky v běhu na kolečkových lyžích v Liberci vyhráli Kateřina Razýmová a Francouz Alexis Jeannerod.
Johaugová si z legrace zkusila atletický závod. Specialistkám nadělila dvě minuty
Atletika

Desetinásobná mistryně světa v běhu na lyžích zvítězila v čase 32:20,80 a nadělila atletickým specialistkám více než dvě minuty.
Běžkaři vs. biatlonisté. Johaugová v brutálním norském výjezdu porazila i Krčmáře
Biatlon

Na kolečkových lyžích byla v 7,4 kilometru dlouhém stoupání nejrychlejší domácí běžkyně Therese Johaugová.
Zemřela běžkyně na lyžích Nousiainenová, vítězka SP z Liberce. Bylo jí 36 let

Bývalá finská běžkyně na lyžích Mona-Liisa Nousiainenová podlehla ve 36 letech rakovině.
Bauer se stal trenérem polských běžců, dál má i laufařský tým

Lukáš Bauer se stal na tři sezony do zimní olympiády v Pekingu 2022 trenérem polské mužské reprezentace v běhu na lyžích.
Smutná završila Ski Classics čtvrtým místem, celkově byla třetí

Kateřina Smutná obsadila v konečném pořadí série Ski Classics v dálkovém lyžování třetí místo.
Smutná půjde do finále Ski Classics ze třetího místa

Lyžařka Kateřina Smutná neudržela po předposledním závodu dálkových běhů Ski Classics druhou příčku.
Klaebo obhájil celkové vítězství ve SP, Östbergová vyhrála poprvé
Ostatní sporty

Norský běžec na lyžích Johannes Hösflot Klaebo obhájil triumf ve Světovém poháru, když vyhrál finále sezony v Québecu a udržel za sebou Rusa Bolšunova
Glóbus jako narozeninový dárek. Ledecká je počtvrté v řadě vítězkou Světového poháru

Seriál v paralelních disciplínách ovládla Ledecká počtvrté v řadě, což se dosud nikomu nepodařilo. Ve Winterbergu jí stačila pátá pozice.