severská kombinace

Tréninky střídají s vařením, skákat není kde. Sdruženáři zažívají krušné časy
Zimní sporty

Česká severská kombinace má za sebou loňskou nevydařenou sezonu, a tak do letošního ročníku závodů Světového poháru mohla poslat jen dva závodníky.
Sáblíková v Nur-Sultanu vyhrála závod divize B, Zdráhalová 11. mezi elitou

Martina Sáblíková potvrdila ve Světovém poháru dobrou formu, nadějně rozjel svůj nedělní závod i sdruženář Ondřej Pažout.

Riiber vyhrál i třetí závod SP v Ruce, Češi těsně nebodovali

Král minulé sezony v severské kombinaci Jarl Magnus Riiber z Norska vyhrál i třetí závod úvodu Světového poháru v Ruce. Českým sdruženářům Ondřeji Pažoutovi a Tomáši Portykovi body těsně unikly, obsadili 31. a 32. místo.

Dvaadvacetiletý Riiber vyhrál v předchozím ročníku 12 závodů a konkurenci drtí i v úvodu této zimy. Úvodní tři závody sezony SP dokázal naposledy vyhrát v roce 2003 současný trenér německé reprezentace Ronny Ackermann.

Sdruženáři dnes v Ruce absolvovali jen desetikilometrový běh, protože skokanská část byla kvůli silnému větru ráno zrušena. Počítaly se tak výsledky ze čtvrtečního zkušebního kola, jež českým sdruženářům příliš nevyšlo.

Portyk byl ve druhém závodu sdruženářů v Ruce třináctý

Český sdruženář Tomáš Portyk po nepovedeném vstupu do nové sezony obsadil v dnešním závodu Světového poháru v Ruce třinácté místo. Stejně jako v pátek vyhrál obhájce celkového prvenství Jarl Magnus Riiber z Norska.

Portyk byl po skokanské části desátý a i díky dobré startovní pozici vylepšil umístění z úvodního závodu, kdy skončil na 33. příčce a nebodoval. Podruhé si naopak pro body doběhl druhý český reprezentant Ondřej Pažout, který obsadil 27. místo a oproti pátku si o tři místa polepšil.

Riiber zvítězil s náskokem 48,8 sekundy před Vinzenzem Geigerem z Německa, který v těsném souboji porazil Jense Luraase Oftebra a připravil Norsko o další trojnásobný triumf. První závod ovládl Riiber před Espenem Björnstadem, který byl dnes čtvrtý, a Oftebrem. Ve stejném pořadí dnes Norové po skoku vyběhli na trať.

SP v severské kombinaci v Ruce (Finsko):

1. J. M. Riiber (Nor.) 26:12,7, 2. Geiger (Něm.) -48,8, 3. Oftebro -48,9, 4. Björnstad -54,8, 5. Graabak (všichni Nor.) -55,0, 6. Greiderer -59,4, 7. Rehrl -1:09,5, 8. Jöbstl (všichni Rak.) -1:31,8, 9. Frenzel (Něm.) -1:37,9, 10. A. Watabe (Jap.) -2:00,5, …13. Portyk -2:27,7, 27. Pažout (oba ČR) -3:26,7.

Průběžné pořadí (po 2 z 20 závodů):

1. J. M. Riiber 200, 2. Björnstad 130, 3. Oftebro 120, 4. Geiger 106, 5. Graabak 95, 6. Rehrl 68, …22. Portyk 20, 33. Pažout 5.

Úřadující vítěz Riiber ovládl úvod SP sdruženářů, Pažout má bod

Úvodní závod Světového poháru v severské kombinaci vyhrál ve finské Ruce obhájce celkového prvenství Jarl Magnus Riiber z Norska před třemi krajany. Ondřej Pažout získal bod za 30. místo, druhý český sdruženář Tomáš Portyk byl třiatřicátý.

Úvodní závod SP v severské kombinaci v Ruce (Finsko):

1. J. M. Riiber 13:30,7, 2. Björnstad -53,3, 3. Oftebro -1:17,1, 4. Graabak (všichni Nor.) -1:51,7, 5. Riessle -1:52,9, 6. Faisst (oba Něm.) -1:53,3, 7. Fritz -1:53,6, 8. Rehrl (oba Rak.) -2:05,1, 9. Costa (It.) -2:36,8, 10. Geiger (Něm.) -2:38,5, …30. Pažout -4:58,2, 33. Portyk (oba ČR) -5:21,6.

Smrt skoku v Česku. Harrachovské můstky mají z limbu probrat Malysz s Babišem

Harrachovské můstky obrůstá plevel i rez, ale skokané stále věří, že se je podaří zachránit. Kvůli MS v roce 2024 i letošní zimě.
Dvořáka trápilo zdraví i zavřené české můstky. A tak ukončil kariéru

Miroslav Dvořák ukončil kariéru. Jeho rozhodnutí uspíšil i stav skokanských můstků v Česku.
"Jezdit čtyřicátý je ztracený čas." Sdruženář Dvořák ukončil kariéru

Sdruženář Miroslav Dvořák ukončil ve dvaatřiceti letech kariéru.
Sdruženář Riiber vybojoval v Oslu jedenáctou letošní výhru ve Světovém poháru

Norský sdruženář Jarl Magnus Riiber vybojoval v domácím závodu v Oslu jedenácté vítězství v sezoně Světového poháru.
Sdruženář Riiber je poprvé mistrem světa, švédské běžkyně překvapivě porazily Norky

Českým lyžařům se nedařilo. Sdruženář Tomáš Portyk skončil na 28. místě, běžkyně finišovaly na 11. pozici.
Riiber vyhrál desátý závod v sezoně a už může slavit triumf ve Světovém poháru

Norský sdruženář Jarl Magnus Riiber ovládl poprvé v kariéře celkové hodnocení Světového poháru.
Sdruženáři Portyk a Vytrval bodovali ve Val di Fiemme. Oba skončili ve třetí desítce

Sdruženář Tomáš Portyk obsadil 24. místo v závodě Světového poháru ve Val di Fiemme, na závěr bojů v italském středisku bodoval i 29. Jan Vytrval.
Sdruženáři Portyk s Pažoutem byli v SP dvanáctí ve sprintu dvojic. Vyhráli Norové

Norští sdruženáři Jan Schmid a Jörgen Graabak vyhráli sprint dvojic ve Val di Fiemme. Tomáš Portyk s Ondřejem Pažoutem doběhli dvanáctí.
Riiberovo panování pokračuje, Portyk v Estonsku bodoval

Také druhý závod Světového poháru v severské kombinaci v Otepää vyhrál Nor Jarl Magnus Riiber.
Sdruženářům v Otepää vládl Riiber, Portyk bodoval na 22. místě

Nor Jarl Magnus Riiber vyhrál závod Světového poháru sdruženářů v Otepää a díky pátému vítězství v sezoně si upevnil vedení v průběžném pořadí.
Sdruženář Vytrval poprvé bodoval ve Světovém poháru, doběhl o příčku před Portykem
Ostatní sporty

Sdruženář Jan Vytrval poprvé v kariéře bodoval ve Světovém poháru. V Ramsau dvacetiletý reprezentant doběhl na 28. místě.
Riiber vyhrál v Ramsau čtvrtý závod SP v řadě, Češi nebodovali

Norský sdruženář Jarl Magnus Riiber vyhrál v Ramsau čtvrtý závod Světového poháru v řadě a upevnil si průběžné vedení v seriálu.
Propadák v Norsku mě srazil na zem, přiznává sdruženář Portyk

Nejdřív nadšení, potom deprese. Po skvělém čtvrtém místě ve finské Ruce sdruženář Tomáš Portyk o víkendu padl v Norsku až do čtvrté desítky.
Skokani Koudelka a Polášek bodovali, naopak sdruženáři a běžci opět totálně propadli

Skokan Roman Koudelka skončil v závodě Světového poháru sedmnáctý, Viktor Polášek obsadil 22. pozici. Běžcům a sdruženářům se v Lillehammeru nedařilo.