Tenis

Tenis

Slovenská tenistka Rybáriková ukončila v 32 letech kariéru

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková ukončila v 32 letech profesionální kariéru. O svém rozhodnutí informovala vítězka čtyř turnajů na okruhu WTA ve dvouhře a jednoho ve čtyřhře, která to ve světovém žebříčku dotáhla nejvýš na 17. místo, na instagramu.

"Jak mnozí z vás vědí, už více než rok jsem nehrála soutěžní zápas. Doufala jsem, že mým posledním turnajem bude finále Fed Cupu v Budapešti, ale situace okolo covidu-19 tyto plány bohužel změnila," napsala první slovenská semifinalistka Wimbledonu z roku 2017, kterou v posledních letech sužovaly zdravotní problémy.

"Po téměř 15 letech vzestupů a pádů jsem neuvěřitelně vděčná za všechno, co mi tenhle úžasný sport dal. Kromě toho, že jsem poznala mnoho milých a zajímavých lidí po celém světě, jsem zažila úžasné emoce, počínaje vítězstvím na mém prvním turnaji až po semifinále Wimbledonu 2017," dodala Rybáriková.

Zdroj: ČTK

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Zdroj: ČTK
Pokračovat