Euforie i hořká zklamání, finanční polštář i ztráta. Takové byly šampionáty v Česku

Florbalové MS už se blíží, Praha bude od 1. do 9. prosince hostit setkání nejlepších hráčů s děrovanými hokejkami opět po deseti letech. Podívejte se, které významné šampionáty 21. století se v České republice napříč různými sporty konaly, jaké okolnosti je doprovázely a jak se na nich dařilo českým reprezentantům.
Čeští medailisté z HME v Praze 2015
Čeští medailisté z HME v Praze 2015 | Foto: HME2015/Pavel Lebeda

Halové ME v atletice 2015

Královna sportu má mezi akcemi v Česku své pevné místo a vedle mnoha každoročních mítinků či Kontinentálního poháru 2018 se zde konalo také halové ME v roce 2015. Evropský šampionát tehdy skončil finančním ziskem a pochvalami atletického světa směřovanými k fanouškům i organizátorům.

Ba co víc, čeští reprezentanti se umístil v medailovém pořadí se šesti cennými kovy na skvělém čtvrtém místě. Zlato brali v pražské O2 aréně běžci Maslák s Holušou, stříbro získal dálkař Juška a bronz vícebojařka Klučinová, koulař Prášil a štafeta čtvrtkařů.