Zimní sporty

Ledecká jí vyfoukla olympijské zlato. Jak se to mohlo stát? nechápe lyžařka

Bývalou skvělou lyžařku Annu Veithovou častokrát trápilo, že souboj o olympijské zlato s Ester Ledeckou prohrála o jedinou setinu sekundy.
Žena, které Ledecká sebrala olympijské zlato, ve třiceti letech skončila s lyžováním
Sjezdové lyžování

Necelý rok po Marcelu Hirscherovi přišlo rakouské lyžování o další hvězdu Annu Veithovou. V posledních letech musela překonávat zdravotní problémy.
Učení? Vždy si najdu něco zábavnějšího, říká Samková. Saxofon zase radši uklidila

Elitní snowboardistka a olympijská vítězka trénuje na Julisce atletiku a dokonce vytáhla z futrálu i svou dávnou lásku: saxofon.
Sáblíková se znovu učí chodit. Těším se, až bolest odezní, říká rychlobruslařka

"Nohu denně leduji, protahuji a poctivě rehabilituji," prozradila královna dlouhých tratí, která příští týden oslaví 33. narozeniny.
Hvězda biatlonu přišla o iluze: Olympiáda je falešná, do Číny jsem nechtěla dvojnásob
Biatlon

Olympijské hry byly pro Dahlmeierovou celoživotním snem. Když se jich ale dočkala, zažila zklamání, jehož hořkost nepřebily ani medaile.
Zemřel krasobruslař Ludington, který dvakrát těsně unikl smrti

Ve věku 85 let zemřel renomovaný krasobruslařský trenér Ron Ludington.

Öbergová onemocněla covidem-19 a skončila s lyžováním

Švédská běžkyně na lyžích Jennie Öbergová ukončila ve 30 letech kariéru. Vítězka sprintu Světového poháru v Rybinsku z roku 2015 se v únoru nakazila koronavirem, což k jejímu rozhodnutí přispělo.

"Sezona byla kratší než obvykle a měla jsem čas na přemýšlení, zvlášť když jsem byla nemocná. Když jsem si představila, že mě od května do začátku listopadu zase čekají čtyři až pět hodin tréninku denně, uvědomila jsem si, že už k tomu nemám motivaci," citovala švédská média Öbergovou, jež má dvě medaile z juniorského MS a ve Světovém poháru byla v roce 2014 celkově devátá v hodnocení sprintu.

Rakouské lyžování v šoku. V osmnácti letech náhle zemřela obrovská naděje

Stříbrná medailistka z olympiády mládeže zemřela deset dní po osmnáctých narozeninách.

Italský svaz rezervoval pro sjezdaře na trénink Stelvio

Italský lyžařský svaz se dohodl s provozovatelem střediska v průsmyku Stelvio na exkluzivním využití, aby tam mohli reprezentanti po uvolnění opatření proti šíření koronaviru začít bezpečně trénovat. Svaz si rezervoval celý hotel od 1. do 30. června a dojednal si, že lanovky budou přístupné jen pro členy národního týmu.

K dispozici budou mít italští sjezdaři 90 lůžek, čímž vyhoví vládnímu nařízení. Při obsazování míst budou mít přednost členové elitní reprezentace pro Světový pohár, další místa připadnou závodníkům z juniorských týmů.

Průsmyk Stelvio se nachází ve výšce 2757 metrů nad mořem a nabízí možnost lyžování i v létě. Sjezdovka Stelvio patří k nejnáročnějším tratím v mužském Světovém poháru.

Palec nahoru, rakovina je pryč. Bývalý mistr světa v letech je vyléčený

Bývalý světový rekordman v letech na lyžích Björn Einar Romören zvládl boj s rakovinou.
Světový pohár skokanů v Liberci vypadl z návrhu kalendáře

Návrat Světového poháru skokanů na lyžích do Liberce se odkládá. Závody na Ještědu byly v pracovním návrhu kalendáře na 9. a 10. ledna příštího roku.
Šok pro mistra světa. Úsporná opatření ho připravila o místo v reprezentaci

Úřadující mistr světa a dvojnásobný olympijský vítěz Martin Johnsrud Sundby po dvanácti letech zřejmě vypadl z norské reprezentace v běhu na lyžích.
Ledecká v obýváku řádí na opičí dráze. A přemýšlí, jak dožene Rakušanky

Česká hvězda dostala medaile za druhé místo v hodnocení sjezdu a třetí příčku v pořadí kombinace lyžařského SP. "Líbí se mi moc," rozplývala se.
Těhotenství vyřešilo dilema. Vítková po zdravotním trápení ukončila kariéru
Biatlon

Po patnácti letech reprezentace ukončila biatlonovou kariéru dvojnásobná olympijská medailistka Veronika Vítková.
Sněhová královna Ledecká o skvělé sezoně, současnosti i plánech do budoucna
Ostatní sporty

Podívejte se na rozhovor s Ester Ledeckou. Skvělá lyžařka i snowboardistka hovořila o minulé sezoně, současné situaci a výhledu dál.
Pandemie ji přesvědčila. Jacobsenová ukončila kariéru, chce být lékařkou

Norská běžkyně na lyžích Astrid Jacobsenová ukončila ve 33 letech úspěšnou kariéru.
Tragický konec. Slavného trenéra tři týdny pohřešovali, v pondělí byl nalezen mrtvý

Corby Fisher zemřel ve věku 44 let. Podle policie nic nenasvědčuje cizímu zavinění, více ale napoví pitva.
Za skútrem jezdí na pětimetrovém laně. Ledecká se na zbytcích sněhu vrhla na slalom

Druhá žena sjezdu uplynulé sezony Světového poháru se připravuje na Červenohorském sedle, vstává už v půl páté.