První sjezd v nové sezoně SP lyžařek vyhrála Italka Goggiaová

První sjezd v nové sezoně Světového poháru v Lake Louise vyhrála italská lyžařka Sofia Goggiová. Druhá za obhájkyní malého glóbu byla Corinne Suterová ze Švýcarska.

Třicetiletá Goggiaová vyhrála s náskokem čtyř setin a připsala si osmnácté dílčí vítězství v seriálu v kariéře. Pro třetí místo si se ztrátou šesti setin dojela Cornelia Hütterová z Rakouska.

Dubovská se poprvé v sezoně nevešla do dvacítky

Lyžařka Martina Dubovská obsadila ve slalomu v americkém Killingtonu dvaadvacátou příčku a poprvé v této sezoně Světového poháru se nevešla do první dvacítky. První výhru ve slalomu v elitním seriálu mohla oslavit Švýcarka Wendy Holdenerová, která byla před dnešním závodem už třicetkrát na stupních vítězů, ale nikdy nezvítězila. Tentokrát se podělila o první příčku se Švédkou Annou Swennovou Larssonovou, pro niž to byla rovněž vítězná slalomová premiéra.

Nor Kilde vyhrál úvodní sjezd sezony v Lake Louise

Aleksander Aamodt Kilde vykročil ve Světovém poháru za obhajobou malého křišťálového glóbu za sjezd vítězstvím v úvodním závodu sezony v Lake Louise. Norský lyžař vyhrál z pátku přeložený sjezd s náskokem šesti setin sekundy před Danielem Hemetsbergerem z Rakouska.

Třetí skončil na olympijské sjezdovce s odstupem dalších čtyř setin úřadující vítěz SP Marco Odermatt. Švýcarský šampion, jenž ovládl dosud jediný závod sezony - úvodní obří slalom v Söldenu, si upevnil vedení v průběžném pořadí seriálu.

Klasickou desítku vyhráli Klaebo a Anderssonová, Novák byl ve třetí desítce

První distanční závody sezony Světového poháru vyhráli v Ruce na 10 km klasicky Nor Johannes Hösflot Klaebo a Švédka Ebba Anderssonová. Z českých běžců na lyžích si nejlepší výsledek připsal Michal Novák, jenž obsadil 24. místo. Na základě odstupů z dnešních závodů se v neděli pojedou stíhačky na 20 km klasicky.

Dubovská zahájila sezonu 13. místem ve slalomu v Levi, vyhrála Shiffrinová

Lyžařka Martina Dubovská zahájila novou sezonu Světového poháru 13. místem ve slalomu ve finském Levi. Třicetiletá rodačka z Třince ztratila v součtu obou jízd 2,26 sekundy na vítěznou Američanku Mikaelu Shiffrinovou. Druhá česká závodnice Elese Sommerová nedokončila 1. kolo.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Levi (Finsko):

Ženy - slalom: 1. Shiffrinová (USA) 1:51,25 (55,03+56,22), 2. Swennová-Larssonová (Švéd.) -0,16 (54,93+56,48), 3. Vlhová (SR) -0,20 (55,05+56,40), 4. Dürrová (Něm.) -0,75 (54,48+57,52), 5. Holdenerová (Švýc.) -0,79 (55,09+56,95), 6. Buciková (Slovin.) -1,21 (55,09+57,37), …13. Dubovská -2,26 (56,03+57,48), Sommerová (obě ČR) nedokončila 1. kolo.

WADA chce pro krasobruslařku Valijevovou čtyřletý trest za doping

Světová antidopingová agentura (WADA) požaduje pro krasobruslařku Kamilu Valijevovou čtyřletý zákaz činnosti. Uvedla to sportovní arbitráž CAS.

Valijevová měla loni v prosinci pozitivní test na zakázaný trimetazidin. Zveřejněno to však bylo až po týmové soutěži na olympijských hrách v Pekingu, v níž pomohla Rusku k triumfu.

Mezinárodní olympijský výbor kvůli tomu sice odložil udělení medailí, ale Valijevové umožnil nastoupit do soutěže žen. V ní byla hlavní favoritkou, ale své vystoupení pod tlakem okolností nezvládla a obsadila až čtvrté místo.