ME ve fotbale

U fotbalistů Srbska po neúspěšné baráži skončil kouč Tumbakovič

Po neúspěšné kvalifikaci na mistrovství Evropy skončil u fotbalistů Srbska trenér Ljubiša Tumbakovič. Vedení národního svazu uvedlo, že začalo s hledáním nástupce a jeho jméno oznámí do konce kalendářního roku.

Srbsko bylo blízko své premiérové účasti na Euru v historii samostatného státu. Před měsícem ale ve finále baráže prohrálo 4:5 v penaltovém rozstřelu se Skotskem, jež bude prvním soupeřem Česka v základní skupině turnaje.

Osmašedesátiletý Tumbakovič vedl Srbsko od loňského července. Národní tým rodné země převzal měsíc poté, co byl odvolán od reprezentace Černé Hory kvůli tomu, že odmítl být po nátlaku radikálních fanoušků a některých médií na lavičce v zápase s Kosovem, jehož samostatnost Srbsko neuznává.

Zdroj: ČTK

České fotbalistky remizovaly v kvalifikaci o ME s Polkami 0:0

České fotbalové reprezentantky remizovaly v Chomutově v kvalifikačním duelu o postup na mistrovství Evropy 2022 s Polkami 0:0. Po čtyřech zápasech tak na vedoucí Polky ztrácí z třetího místa bod. Češky mají stejně bodů jako Španělky, jež sehrály o zápas méně.

Duel se odehrál navzdory tomu, že testy na koronavirus odhalily u Češek nákazu u jednoho z členů realizačního týmu a jedné hráčky.

Svěřenkyně trenéra Karla Rady si v utkání vytvořily více příležitostí, ale žádnou z nich neproměnily. Jako první zahrozila Martínková, jenže hlavou se neprosadila stejně jako o chvíli později Kamila Dubcová.

Také Polky o sobě daly vědět, Matysiková však v obrovské šanci zblízka přestřelila nad. Poté brankářka Votíková vytáhla střelu Zawistowské na břevno. Na druhé straně se neprosadila Svitková ani Martínková.

Na Euro postoupí vítězové devíti skupin a tři nejlepší celky z druhých míst, ostatních šest čeká baráž. Odveta v Polsku se uskuteční v úterý.

Utkání kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistek v Chomutově:

ČR - Polsko 0:0

Sestava ČR: Votíková - Vyštejnová, Cahynová, Sonntágová, Bartoňová - Pochmanová - Martínková, Svitková, K. Dubcová, Černá (73. Šlajsová) - Stašková. Trenér: K. Rada.

Zdroj: ČTK
Pokračovat