Strach z puků, modřiny, pokusná morčata. Tak brankáři NHL kritizují novou výstroj

jzp jzp
22. 11. 2018 16:56
Aby padalo ještě víc gólů, brankáři musejí být co nejméně mohutní. Taková je současná politika hokejové NHL. Omaskovaní muži mají od této sezony opět o něco lehčí výstroj, tentokrát si zvykají na menší vestu. Zatímco někteří komentují novinku neutrálně, jiní jsou naštvaní. Projděte si názory vybraných gólmanů zámořské soutěže.

K čemu přesně došlo?

Před startem aktuálního ročníku seznámila NHL brankáře s tím, že budou muset nosit menší vestu.

"Ramenní chrániče jsou užší, jakoby do tvaru lidského těla. Jsou tam tři plasty a tím to končí," popsal novinku brankář Calgary David Rittich. "Celá vesta je strašně přilepená na tělo, takže tam není žádný vzduchový prostor, který by ránu tlumil. Další změna je v rukávech, které jsou strašně upnuté, takže taky žádný vzduchový prostor."

Někteří gólmani změnu hlasitě kritizovali, mezi nimi i hvězdy jako Sergej Bobrovskij či Braden Holtby. "Počet stížností možná poroste, protože když slyšíte, jak to někdo dělá, tak to uděláte taky," řekl zástupce šéfa ligy Bill Daly. "Nemyslím si ale, že dojdeme do stavu, kdy budeme uvažovat o změně."

S Dalym v zásadě souhlasí všichni generální manažeři, kteří při vzájemném setkání proti zmenšeným chráničům nic nenamítali.

Bývalý brankář a člen ligového vedení Key Whitmore, jenž za změnou stojí, si stížnosti vysvětluje tím, že některé nové vesty mají nedostatky, například v oblasti rukou. "Na opravě spolu s výrobci pracujeme," podotkl.

Může se tak mírně měnit střih vesty či použitý materiál. Ale ne velikost.

Co na to brankáři?

 

Právě se děje

před 43 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy