NBA

NBA

Nejprestižnější basketbalová soutěž, kterou hrají týmy v Severní Americe. Soutěže se účastní třicet týmů, které jsou rozděleny do dvou konferencí Západní a Východní. Hraje se už od roku 1946.

Milwaukee ve finále NBA snížilo na 1:2, Antetokounmpo se blýskl 41 body

Basketbalisté Milwaukee snížili ve finálové sérii play off NBA s Phoenixem na 1:2 na zápasy. Nedělní utkání na domácí palubovce vyhráli 120:100 i díky výborné druhé čtvrtině, kterou ovládli rozdílem 18 bodů. Zazářil především hvězdný Řek Giannis Antetokounmpo, jenž v zápase zaznamenal 41 bodů, 13 doskoků a šest asistencí.

Bucks si v utkání vypracovali náskok až 25 bodů a dokázali Phoenix udržet na 29 procentech úspěšnosti při střelbě trojek. "Věděli jsme, jak k dnešnímu zápasu přistoupit. Kdybychom prohráli, ocitli bychom se v pořádné pasti," prohlásil po zápase Antetokounmpo.

Dvojnásobný nejužitečnější hráč soutěže jako druhý v historii po Shaquillu O'Nealovi ve finále nasbíral ve dvou zápasech po sobě alespoň 40 bodů a 10 doskoků. S 21 body a devíti asistencemi mu sekundoval Jrue Holiday, 18 bodů, sedm doskoků a šest asistencí nastřádal Khris Middleton.

"Mluvil jsem o tom už minule. Tenhle soupeř se jen tak nevzdá, musíme proto najít cestu, jak se s tím vyrovnat. Je nutné, abychom hráli se stejnou energií jako v prvních dvou zápasech a pak budeme v pohodě," řekl hvězdný střelec Suns Devin Booker, jenž tentokrát dal jen 10 bodů, když trefil tři ze 14 střel.

Phoenix táhl tradičně veterán Chris Paul, který k 19 bodům připojil i devět finálních přihrávek. Po 18 bodech přidali Jae Crowder, jenž proměnil šest ze sedmi tříbodových pokusů, a Deandre Ayton, který kvůli potížím s fauly odehrál pouze něco přes 24 minut.

Domácí, kteří odehráli první finálový duel v Milwaukee od roku 1974, byli lepší ve většině statistik. Hosty přeskákali 47:36, z toho 13:6 na útočném doskoku, přičemž na body z druhé šance pak byli výrazně lepší v poměru 20:2. Připsali si také více asistencí (28:21) a méně ztracených míčů (9:15).

Suns zklamala další opora finálové série. Kromě Bookera neodehrál nejlepší zápas ani Mikal Bridges, jenž po 27 bodech z druhého utkání vystřelil jen čtyřikrát a zůstal na čtyřech bodech. Tým mohl Phoenixu těšit aspoň fakt, že po zranění kolena opět naskočil Torrey Craig a připsal si dva body.

Milwaukee vyřadilo Atlantu a je poprvé od roku 1974 ve finále NBA

Basketbalisté Milwaukee si po 47 letech opět zahrají finále NBA. V šestém finále Východní konference zdolali Atlantu i bez zraněné hvězdy Giannise Antetokounmpa 118:107 a sérii ovládli 4:2 na zápasy. V boji o titul se Milwaukee utká s Phoenixem, na jehož palubovce poslední série začne v úterý.

Bucks v šesté bitvě v Atlantě táhl zkušený Khris Middleton, jenž se postaral o 32 bodů a sedm asistencí, hostům naopak nepomohl ani návrat rozehrávače a lídra Trae Younga. Hosté ani jednou neprohrávali a vedli až o 22 bodů. Rozhodla třetí čtvrtina, v níž Middleton a spol. nastříleli 44 bodů a dostali se do devatenáctibodového trháku. Ten už Hawks nesmazali.

Hráči Milwaukee NBA dosud vyhráli jednou v roce 1971. Phoenix, jenž v semifinále vyřadil Los Angeles Clippers také 4:2 na zápasy, je ve finále poprvé od roku 1993. Na titul zatím Suns nedosáhli.

Milwaukee vyhrálo nad Atlantou a sahá po finále NBA

Skvělý vstup do zápasu přinesl basketbalistům Milwaukee vítězství 123:112 nad Atlantou a vedení v semifinálové sérii 3:2 na zápasy. Jediná výhra tak dělí Bucks od postupu do finále NBA, kde byli naposledy v roce 1974. Oba celky postrádaly své hlavní hvězdy, Milwaukee však dokázalo Janise Antetokunmpa skvěle nahradit. Čtyři hráči Bucks měli 22 a více bodů, nejlepším střelcem byl Brook Lopez, který si 33 body vytvořil osobní maximum v play off.

Basketbalisté Atlanty díky 48 bodům Younga vyhráli v Milwaukee

Basketbalisté Atlanty vstoupili do semifinálové série NBA vítězstvím 116:113 v Milwaukee. Hlavní zásluhu na tom měl rozehrávač Trae Young, který si 48 body vytvořil nový osobní rekord v play off a jen dva body zaostal za svým kariérním maximem. K tomu přidal 11 asistencí. Pro Bucks to byla první domácí porážka v letošních vyřazovacích bojích, naopak Hawks vyhráli poprvé v semifinále NBA od roku 1968 a stěhování do Atlanty ze St. Louis.

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Milwaukee srovnalo sérii s Brooklynem, rozhodne sedmý zápas

Basketbalisté Milwaukee v play off NBA porazili doma Brooklyn 104:89 a vyrovnali stav série na 3:3 na zápasy. O postupu do semifinále tak rozhodne až sedmý duel. Hrdiny Bucks byli Khris Middleton s 38 body a deseti doskoky a Janis Adetokunbo, který k 30 bodům přidal 17 doskoků. Nets k ukončení série nepomohlo ani 32 bodů Kevina Duranta.

Atlanta v NBA zaskočila Philadelphii, mečbol mají i Clippers

Basketbalisté Atlanty v play off NBA na hřišti Philadelphie vymazali ztrátu 26 bodů a po výhře 109:106 se v sérii druhého kola ujali vedení 3:2. Venku uspěli také Los Angeles Clippers a díky vítězství 119:111 v Utahu je rovněž dělí jedna výhra od postupu.

Hawks se stali teprve třetím týmem v historii, který v play-off dokázal otočit zápas, v němž ještě o půli prohrával nejméně o 22 bodů. Výrazně jim pomohl fakt, že Sixers znovu příliš nezářili na čáře šestky, odkud zahodili 15 střel.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Philadelphia - Atlanta 106:109, stav série 2:3.

Západní konference - 5. zápas:

Utah - LA Clippers 111:119, stav série 2:3.

Durant skvělým výkonem přiblížil Brooklyn k postupu do semifinále NBA

Basketbalista Kevin Durant předvedl jeden z nejlepších výkonů historie play off NBA, když 49 body, 17 doskoky a 10 asistencemi zařídil Brooklynu vítězství 114:108 nad Milwaukee a vedení ve čtvrtfinálové sérii 3:2 na zápasy. A to i přesto, že Nets většinu zápasu prohrávali až o 17 bodů. Nyní mají dva pokusy na to, aby poprvé od roku 2003 postoupili do semifinále.

Brooklyn - Milwaukee 114:108, stav série 3:2.

Clippers i Atlanta vyrovnali proti favoritům série 2. kola play off NBA na 2:2

Basketbalisté Los Angeles Clippers i Atlanty vyrovnali ve svých halách série druhého kola play off NBA proti nejvýše nasazeným týmům po základní části na 2:2. Clippers opět díky třicetibodovým výkonům Kawhiho Leonarda a Paula George porazili podruhé za sebou Utah, tentokrát 118:104, Hawks na předchozí domácí porážku proti Philadelphii odpověděli výhrou 103:100.

2. kolo play off NBA:

Východní konference - 4. zápas:

Atlanta - Philadelphia 103:100, stav série 2:2.

Západní konference - 4. zápas:

LA Clippers - Utah 118:104, stav série 2:2.

Milwaukee snížilo v NBA v sérii s Brooklynem na 1:2

Basketbalisté Milwaukee zdolali na domácí palubovce Brooklyn 86:83 a snížili stav série druhého kola play-off NBA na 1:2. Ve druhém utkání Utah znovu porazil Clippers, tentokrát 117:111, a dostal se před dvěma zápasy v kalifornské Staples Center do vedení 2:0.

O rozhodující koš Milwaukee, na který už hosté nedokázali odpovědět, se postaral 11,4 sekundy před koncem Jrue Holiday. Bucks vedli ve třetím duelu až o 21 bodů i díky vydařené první části, kterou ovládli 30:11. Náskok ale prohospodařili a necelou minutu a půl před koncem ztráceli na Brooklyn po trojce Kevina Duranta tři body. Pak ale Middleton technickým košem snížil a Holiday poté duel po nájezdu rozhodl.

Utah se proti Clippers na druhé vítězství nadřel. Ačkoli Jazz ve třetí části vedli až o 21 bodů (76:55), hosté se v půlce závěrečné čtvrtiny dostali po trojce Reggieho Jacksona do vedení o dva. Na víc už jim ale nezbyly síly.

K triumfu domácí dovedl Donovan Mitchell, jenž zaznamenal 27 bodů jen za první poločas a nakonec skončil na 37, a to včetně šesti trojek. Z lavičky přidal 24 bodů včetně šesti trojek Jordan Clarkson.