Česká hokejová reprezentace do 20 let

Obránce Jiříček má poraněné vazy v levém koleně a na MS dvacítek dohrál

Český hokejový obránce David Jiříček už do mistrovství světa dvacítek v Kanadě nezasáhne. V nedělním úvodním utkání s domácím výběrem si poranil vazy v levém koleně. Osmnáctiletý hráč extraligové Plzně se snažil ve 28. minutě zastavit ve středním pásmu Willa Cuylleho, ale po srážce koleny pro něj zápas a nakonec i celý šampionát skončil.

"David Jiříček má vazové poranění v oblasti levého kolena a do mistrovství světa juniorů v Kanadě už bohužel nezasáhne. Včerejší předběžná diagnóza reprezentačního lékaře Jaroslava Budína byla potvrzena dnešní magnetickou rezonancí," uvedl tiskový mluvčí české dvacítky Ondřej Kalát.

"Zítra odletí zpět do České republiky. Obdržel kompletní výsledky magnetické rezonance a předá je svému klubovému lékaři, který následně rozhodne o dalším postupu," dodal Kalát.

Jiříček startoval na druhém juniorském mistrovství světa a má na kontě už i čtyři zápasy v dresu české reprezentace. V červenci jej čeká draft NHL a podle prognóz by mohl atakovat první desítku výběru talentů pro nejlepší ligu světa.

"Všichni víme, že David je velkou nadějí českého hokeje. Samozřejmě to mužstvo nějakým způsobem poznamenalo, na druhou stranu v týmu hrají beci jako Jirka Ticháček, David Moravec a Michal Hrádek, kluci, kteří hrajou extraligu, tak to musí vzít oni. Bohužel i tyhle věci k hokeji patří," komentoval ztrátu Jiříčka už po utkání s Kanadou trenér Karel Mlejnek.

Zdroj: ČTK

U hokejové dvacítky zůstává Mlejnek, sedmnáctku povede Vlach

Většinu mládežnických hokejových reprezentací povedou i v příští sezoně stejní trenéři. Pouze výběru hráčů do 17 let se nově ujal Rostislav Vlach a šestnáctku povede Milan Razým. Složení realizačních týmů schválil výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje.

U juniorského národního týmu pokračuje Karel Mlejnek s asistenty Davidem Brukem a Pavlem Trnkou. Devatenáctku povede Miroslav Přerost a osmnáctku Jakub Petr, jehož nejbližšími spolupracovníky budou Radim Skuhrovec a Darek Stránský.

Vedení svazu potvrdilo i složení realizačních týmů žen. U seniorské reprezentace pokračuje Tomáš Pacina, osmnáctku povede Roman Heindl a šestnáctku Rudolf Valla.

Zdroj: ČTK
Pokračovat