ME ve volejbalu

Volejbalisté na ME podlehli Itálii 1:3 a v osmifinále je čeká Francie

Čeští volejbalisté zakončili základní část mistrovství Evropy porážkou se suverénní Itálií 1:3 po setech 20:25, 21:25, 25:23 a 22:25. V ostravské skupině B tak skončili svěřenci trenéra Jiřího Nováka čtvrtí a v pondělním osmifinále narazí na Francouze, olympijské vítěze z Tokia.

I před čtyřmi lety podlehli volejbalisté na Euru na závěr bojů ve skupině Itálii a v osmifinále nastoupili proti Francii. V Katovicích v roce 2017 ale tehdejší obhájce titulu Francouze zaskočili a po výhře 3:1 na sety postoupili do čtvrtfinále, v němž prohráli s Německem.

V Ostravě začali volejbalisté překvapivou výhrou 3:1 nad Slovinci, pak podlehli 1:3 Bělorusku, z mečbolu prohráli 2:3 s Bulharskem a zdolali bez ztráty setu Černou Horu.

Mistrovství Evropy volejbalistů:

Skupina B (Ostrava):

Bulharsko - Bělorusko 3:1 (13, 18, -24, 22), ČR - Itálie 1:3 (-20, -21, 23, -22).

Volejbalistky prohrály na ME s Bulharskem 0:3 a v osmifinále je čeká Turecko

České volejbalistky podlehly na mistrovství Evropy v závěrečném duelu základní skupiny B v Plovdivu domácímu Bulharsku 0:3 na sety. V nedělním osmifinále se svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose střetnou s Tureckem, jež suverénně ovládlo skupinu D.

Češky nastoupily do zápasu proti Bulharkám již s jistotou postupu do osmifinále, kterou získali pondělním vítězstvím nad Řeckem. Favorizovanému domácímu týmu vzdorovaly jen v první sadě, v níž nevyužily setbol a prohrály ji 24:26. V dalším průběhu už Bulharky, jež měly výškovou převahu, na palubovce dominovaly a získaly sety jednoznačně 25:12 a 25:19.

České reprezentantky držely v prvním setu naději na bodový zisk podáním a dokázaly smazat pětibodové manko. Po smeči Andrey Kossányiové měly za stavu 24:23 setbol, ale domácí hráčky získaly následující tři body. Druhý set byl z českého pohledu nejméně povedený na šampionátu a proti bulharským blokům se volejbalistky neprosadily ani ve třetí sadě. Nejlépe bodující hráčkou týmu byla s devíti body Gabriela Orvošová.

České volejbalistky v pátém utkání na šampionátu poprvé nevyhrály ani set a ve skupině obsadí s šesti body poslední postupové čtvrté místo. Na turnaji si připsaly výhry nad Řeckem a Španělskem, vedle Bulharska podlehly Němkám a Polkám.

Jejich osmifinálové soupeřky Turkyně, vicemistryně z minulého ME a pátý tým z nedávných olympijských her v Tokiu, získaly v základní fázi maximální počet 15 bodů a ztratily pouze jednu sadu.

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Volejbalisté na úvod ME prohráli 1:3 s Ukrajinou

Čeští volejbalisté vstoupili do mistrovství Evropy porážkou. V prvním utkání skupiny D prohráli v Rotterdamu s Ukrajinou 1:3 po setech 21:25, 19:25, 25:19 a 22:25. Druhý zápas sehrají svěřenci trenéra Michala Nekoly v neděli, kdy narazí na Estonsko, začátek je v 19:00.

Od začátku první sady Češi zaostávali. Kazili podání a ani v útoku nebyli přesvědčiví. Celý set marně dotahovali náskok Ukrajinců. Druhý set sice začal nadějně a volejbalisté vedli 7:4. Ještě při Hadravově podání se Čechům i díky Zajíčkově bloku povedla tříbodová šňůra, ale víc radosti nezažili. Ukrajinci, útočící často úspěšně středem, si rychle vzali vedení zpět. V koncovce se Češi trápili, univerzála Hadravu dvakrát zastavil blok a po dalších chybách ztratili i druhou sadu.

Trenér Nekola od třetího setu úspěšně zamíchal sestavou. Na nahrávce místo Janoucha začal Pavel Bartoš a na blok přišel Sedláček místo Patočky. Bartoš rozhýbal český útok, v kterém se dařilo smečaři Džavoronokovi. Na podání úřadoval Galabov, při jehož servisu volejbalisté odskočili na 8:4 a třetí sadu ovládli.

Vyrovnaný čtvrtý set, ve kterém se oba týmy přetahovaly o vedení, rozhodl lepší servis Ukrajinců. Po dvou esech Plotnyckého za sebou Češi prohrávali 19:22. Při mečbolu ukončil zápas přímým bodem z podání neudržitelný univerzál Vijeckyj, který nasázel na českou stranu kurtu 23 bodů a byl nejlepším hráčem utkání.

Dalšími českými soupeři ve skupině jsou mistři světa Poláci, Nizozemci a hráči Černé Hory. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.