ME ve volejbalu

Volejbalová senzace. Slovinci prošli do finále ME přes úřadující světové šampiony
Ostatní sporty

Slovinci s podporou téměř 12 tisíc bouřících fanoušků v Lublani porazili úřadující dvojnásobné mistry světa Poláky 3:1 a jsou prvními finalisty ME.
Volejbalisté podlehli Černé Hoře, ale dva získané sety jim zajistily osmifinále

Čeští volejbalisté postoupili na ME ze čtvrtého místa základní skupiny. V osmifinále po přesunu z Nizozemska do Belgie narazí na Srbsko.

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Volejbalisté na úvod ME prohráli 1:3 s Ukrajinou

Čeští volejbalisté vstoupili do mistrovství Evropy porážkou. V prvním utkání skupiny D prohráli v Rotterdamu s Ukrajinou 1:3 po setech 21:25, 19:25, 25:19 a 22:25. Druhý zápas sehrají svěřenci trenéra Michala Nekoly v neděli, kdy narazí na Estonsko, začátek je v 19:00.

Od začátku první sady Češi zaostávali. Kazili podání a ani v útoku nebyli přesvědčiví. Celý set marně dotahovali náskok Ukrajinců. Druhý set sice začal nadějně a volejbalisté vedli 7:4. Ještě při Hadravově podání se Čechům i díky Zajíčkově bloku povedla tříbodová šňůra, ale víc radosti nezažili. Ukrajinci, útočící často úspěšně středem, si rychle vzali vedení zpět. V koncovce se Češi trápili, univerzála Hadravu dvakrát zastavil blok a po dalších chybách ztratili i druhou sadu.

Trenér Nekola od třetího setu úspěšně zamíchal sestavou. Na nahrávce místo Janoucha začal Pavel Bartoš a na blok přišel Sedláček místo Patočky. Bartoš rozhýbal český útok, v kterém se dařilo smečaři Džavoronokovi. Na podání úřadoval Galabov, při jehož servisu volejbalisté odskočili na 8:4 a třetí sadu ovládli.

Vyrovnaný čtvrtý set, ve kterém se oba týmy přetahovaly o vedení, rozhodl lepší servis Ukrajinců. Po dvou esech Plotnyckého za sebou Češi prohrávali 19:22. Při mečbolu ukončil zápas přímým bodem z podání neudržitelný univerzál Vijeckyj, který nasázel na českou stranu kurtu 23 bodů a byl nejlepším hráčem utkání.

Dalšími českými soupeři ve skupině jsou mistři světa Poláci, Nizozemci a hráči Černé Hory. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Basketbalisté inspirují volejbalisty. Chceme jejich jízdu napodobit, hlásí kouč

Ve středu začíná mistrovství Evropy ve volejbale. "Věřím v dobré výsledky," říká hlavní trenér českého týmu Michal Nekola.
Volejbalová pocta. Čtvrtým Čechem v Síni slávy je mistr světa Tesař

Legendární smečař, který zemřel ve věku 80 let v roce 2007, byl mistrem světa z roku 1956 a trojnásobným evropským šampionem.
Volejbalové ME bude po čtrnácti letech bez Češek

Poprvé po 14 letech budou české volejbalistky chybět na mistrovství Evropy.
Srbské volejbalistky porazily ve finále ME Nizozemsko 3:1 a slaví druhý titul

Volejbalové finále mistrovství Evropy ovládly hráčky Srbska, které přehrály Nizozemsko 3:1 po setech 25:20, 25:22, 18:25, 25:18.
Volejbalistky po slibném úvodu podlehly v osmifinále ME Bělorusku

České volejbalistky si čtvrtfinále na mistrovství Evropy v Baku nezahrají. I když měly osmifinálový zápas s Běloruskem výborně rozehraný a vedly 2:0.
Volejbalistky podlehly na ME Nizozemsku 1:3, čeká je Bělorusko

české volejbalistky ve svém závěrečném duelu základní skupiny ME podlehly Nizozemsku 1:3, přesto si zahrají v osmifinále proti Bělorusku.
Volejbalistky mají na ME jistý postup do osmifinále

České volejbalistky mohou slavit, už před zápasem s Nizozemskem mají jistý postup do osmifinále.
Volejbalistky zvládly na mistrovství Evropy klíčový zápas s Belgií

České volejbalistky porazily na ME Belgii 3:1 a mají téměř jistý postup ze základní skupiny.
Volejbalistky začaly ME prohrou s favorizovaným Srbskem 0:3

České volejbalistky ve svém úvodním duelu na mistrovství Evropy podlehly favorizovaným Srbkám hladce 0:3.
Volejbalisté na ME opět neuhráli proti Němcům ani set

Češi prohráli, přesto jsou ve slibné situaci vzhledem k postupu ze základní skupiny.
Kolocová s Kvapilovou vyhrály na mistrovství Evropy skupinu a slaví přímý postup do osmifinále

Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou na mistrovství Evropy vyhrály skupiny a postoupily přímo do osmifinále
Kolocová s Kvapilovou zahájily mistrovství Evropy hladkou výhrou

Kristýna Kolocová a Michala Kvapilová zahájily v Lotyšsku mistrovství Evropy vítězstvím nad domácím párem Caiacová - Liepinlauská.
V Lotyšsku startuje ME v plážovém volejbalu. Češky patří k favoritkám

Sluková s Hermannovou budou na ME plnit roli nasazených dvojek, Kolocová s Kvapilovou jsou turnajovými pětkami.
Solidní skupina. Volejbalisté na ME narazí na Itálii, Německo a Slovensko

Čeští volejbalisté se na mistrovství Evropy příští rok v Polsku utkají v základní skupině s Itálií, Německem a Slovenskem.
Volejbalistky si zahrají na mistrovství Evropy, v baráži získaly potřebné sety na Slovensku

České volejbalistky potvrdily tradici a znovu si vybojovaly účast na evropském šampionátu. Rozhodla o tom dnešní baráž a Slovensku.