florbal

Florbal na kolech chce na paralympiádu. Pomoc nabízí i Češi
Parasport

Zbyněk Sýkora chce dostat florbal na vozíku na paralympijské hry. Jednou z možností je vznik nové mezinárodní florbalové federace.

Florbalisté porazili vzdorující Nizozemce 7:1 a kvalifikovali se na světový šampionát

Čeští florbalisté porazili v závěrečném utkání kvalifikace mistrovství světa v lotyšské Liepaje v základní skupině E Nizozemsko 7:1 a definitivně si zajistili účast na prosincovém šampionátu v Helsinkách. S 23. týmem světového pořadí svěřenci finského trenéra Petriho Kettunena překvapivě ještě do 39. minuty prohrávali 0:1.

V sobotu je čeká od 18:00 SEČ ještě finálový duel s vítězem skupiny F, kterým bude vítěz večerního duelu mezi domácím Lotyšskem a Německem. Postup na MS si zajistí ještě třetí tým z Liepaje. S poraženým z utkání mezi Lotyši a Němci bude o účast bojovat Španělsko.

Nizozemsko v roce 2014 rovněž na kvalifikaci v Nijmegenu Češi rozdrtili 34:0, což je jejich druhá nejvyšší výhra v historii. Předtím v roce 2005 v Salcburku zvítězili 14:0, ale dnes jim soupeř dlouho odolával.

V polovině úvodní třetiny se Nizozemci při vyloučení Davida Šimka dostali do vedení díky brance Tobiase Van't Hoffa. Gólman Arvid Vonk, který si v utkání připsal 45 úspěšných zákroků, neinkasoval přesně 39 minut. Potom během 43 sekund otočili stav Matyáš Šindler a Jakub Boček.

V závěrečném dějství přidali Češi pět branek - dvakrát se prosadili Jakub Kolstrunk a Martin Kisugite, jednou se trefil Mikuláš Krbec.

Kvalifikace mistrovství světa florbalistů v Liepaje (Lotyšsko):

Skupina E:

ČR - Nizozemsko 7:1 (0:1, 2:0, 5:0)

Branky: 49. a 60. Kolstrunk, 58. a 59. Kisugite, 39. Šindler, 40. Boček, 53. M. Krbec - 10. Hoff. Rozhodčí: J. Bühler, Y. Bühler (oba Švýc.). Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 284.

Španělsko - Lichtenštejnsko 8:2 (3:0, 4:1, 1:1).

Konečná tabulka:

1. ČR 3 3 0 0 49:2 6
2. Španělsko 3 2 0 1 15:21 4
3. Nizozemsko 3 1 0 2 10:17 2
4. Lichtenštejnsko 3 0 0 3 6:41 0

Florbalisté vyhráli na kvalifikaci MS nad Španělskem 18:1

Čeští florbalisté vyhráli druhé utkání kvalifikace mistrovství světa nad Španělskem 18:1. Shodně hattrickem se na tom podíleli útočníci Filip Forman a Patrik Dóža. Závěrečný duel ve skupině F v lotyšské Liepaje čeká tým finského trenéra Petriho Kettunena v pátek od 15:00 proti Nizozemsku a v případě úspěchu si definitivně zajistí postup na prosincový šampionát v Helsinkách.

Češi vedli ve 23. minutě už 10:3 a dvouciferný výsledek dovršil hattrickem Dóža, který je se 67 reprezentačními starty druhým nejzkušenějším hráčem výběru. Naopak už při druhém duelu v národním týmu se dočkal tří branek sedmnáctiletý Forman, jenž osm sekund před koncem uzavřel skóre z trestného střílení.

Jubilejní 50. gól v reprezentaci vstřelil Tom Ondrušek. Prosadil se dvakrát a má celkem bilanci 86 bodů z 82 utkání.

Česká superstřelnice. Florbalisté nasázeli soupeři v boji o světový šampionát 25 gólů
Ostatní sporty

Čeští reprezentanti si v duelu s Lichtenštejnskem připsali čtvrtou nejvyšší výhru v historii.
Cepek o českém florbalu: Nikoho nezajímá, je to malý sport. Švýcaři jsou více nadšení

Bývalý reprezentant a trenér národního týmu Radim Cepek porovnává český a švýcarský florbal. Ve Švýcarsku převládá nadšení, v Česku peníze a byznys.
Vzpoura florbalistů. Nevěřím práci trenéra a nechci plýtvat časem, popisuje obránce

Necelý rok před světovým šampionátem dusí českou florbalovou reprezentaci vnitřní rozpor. Hvězdy týmu odmítají hrát pod finským trenérem Kettunenem.
Boj ve florbalové reprezentaci. Část hráčů nechce hrát pod novým realizačním týmem

Finský trenér českých florbalistů Petri Kettunen povede tým na přelomu ledna a února v kvalifikaci mistrovství světa.
Zkrat Češek? U žen jsou výkyvy daleko častější. Psychiku zanedbáváme, tvrdí Jelínek

Stály jednou nohou ve finále mistrovství světa, kterým by dosáhly na historický úspěch. České florbalistky však předvedly nevídaný zkrat.
Florbalistky na MS na bronz nedosáhly, šampionát ovládly Švédky

České florbalistky prohrály v duelu o třetí místo na mistrovství světa v Neuchatelu s Finskem 4:5 v prodloužení.
58 minut perfektní hry nestačilo, mrzelo Rhynera. Před Finkami musí přijít restart

Švýcarský trenér českých florbalistek Sascha Rhyner byl blízko porážce své rodné země v semifinále MS v Neuchatelu. Teď chce získat alespoň bronz.
"Strašná, fakt strašná škoda." Podělaly jsme se, litovala brankářka florbalistek

Češky dostaly v semifinále MS čtyři góly v posledních 79 sekundách třetí třetiny. Jana Christianová mluvila po zápase se Švýcarskem o katastrofě.
Neuvěřitelný kolaps florbalistek v semifinále MS. Proti Švýcarkám ztratily náskok 6:1

Češky podlehly v semifinále MS domácímu Švýcarsku 6:7 v prodloužení, přestože ještě v 52. minutě vedly 6:1. V neděli budou hrát o bronz s Finskem.

Florbalistky Švédska zdolaly v semifinále MS Finsko 5:4

Švédské florbalistky zdolaly na mistrovství světa v Neuchatelu Finsko 5:4 a v neděli od 16:30 budou bojovat o zisk sedmého zlata za sebou. Ve finále čeká osminásobné vítězky z minulých 11 šampionátů domácí Švýcarsko.

Finky, které nastoupily stejně jako ve čtvrtfinále bez nemocné opory Veery Kauppiové, dvakrát v utkání dotáhly ztrátu, poprvé i dvoubrankovou. V čase 53:58 rozhodla reprízu finále z uplynulých čtyř mistrovství světa druhým gólem v utkání Emelie Wibronová. Švédky vyhrály 37. duel za sebou od porážky s Finskem 1:2 v základní skupině v roce 2007 ve Frederikshavnu.

Švédky na přelomu první a druhé třetiny získaly vedení 2:0 díky Wibronové a Bobergové. Na snížení Kippiläové odpověděla v polovině utkání z úniku Gustafssonová, ale Finky během 14 sekund mezi 33. a 34. minutou vyrovnaly díky Saariové a Ooně Kauppiové.

Úřadujícím šampionkám vrátila vedení 78 sekund před koncem druhé třetiny při signalizovaném vyloučení Delgadová Johanssonová. Finky se opět dotáhly v polovině závěrečného dějství díky Ooně Kauppiové. Favoritky ale slavily díky podařené střele Wibronové, v závěru při tlaku soupeřek a dlouhé finské power play odolaly díky brankářce Hillové.

Florbalistky zdolaly Polsko 11:4, v semifinále narazí na Švýcarky

České florbalistky vyhrály ve čtvrtfinále mistrovství světa v Neuchatelu nad Polskem 11:4 a v sobotu budou hrát od 17:45 o finále s domácími.
Florbalistkám stojí v cestě do semifinále MS opět Polsko

Opět v roli jednoznačných favoritek se postaví české florbalistky ve čtvrtfinále mistrovství světa v Neuchatelu proti Polkám.
Rekordní výhra. Florbalistky uctily oběti střelby v Ostravě, potom ztrapnily Slovenky

Florbalistky rozdrtily na mistrovství světa v Neuchatelu Slovensko 19:3, zajistily si druhé místo v základní skupině B a přímý postup do čtvrtfinále.
Štíři o víkendu čtyřikrát zvítězili a v tabulce jsou druzí. Vede pražský ComAp Team
Parasport

Florbalu na vozíku už nevládnou Štíři z Českých Budějovic. V letošní sezoně má skvělou formu pražský celek SKV Praha ComAp Team.
Florbalistky nedostaly šanci. Úřadující šampionky je vyřídily už v první třetině

České florbalistky podlehly ve druhém utkání na mistrovství světa v Neuchatelu favorizovanému Švédsku 2:10.
Pokus číslo 34. Švédky nic nepodcení, ale šance na florbalový zázrak i tak vzrostla

Češky touží po historickém skalpu Švédek. Podle legendy Denisy Billé je to možné z velké části díky silné útočné trojce právě ze švédské soutěže.
To si robia srandu. Slovenkám zahráli na MS ve florbale českou hymnu
0:37

23 gólů v síti a ještě špatná hymna. Slovenské florbalistky mají za sebou krušný úvod mistrovství světa.