Cyklistika

Nebe, Peklo, Ráj za jediný den. Biker Maroši vám ukáže taje Českého ráje
4:28
Cyklistika

V dalším díle seriálu Moje místo ukáže svůj zamilovaný Český ráj elitní biker Michal Maroši.

Strade Bianche vyhrál Van Aert, Štybar dojel šestý

Belgičan Wout van Aert se stal vítězem Strade Bianche, prvního závodu cyklistické WorldTour po koronavirové pauze. Nejlepší z české elitní trojice Zdeněk Štybar dojel v Itálii po 184 kilometrech ve velkém vedru na šestém místě, za trojnásobným mistrem světa v cyklokrosu Van Aertem zaostal vítěz z roku 2015 téměř o čtyři minuty.

Van Aert se držel v pětičlenné vedoucí skupince a 12 kilometrů před cílem zaútočil v posledním stoupání na šotolině, která tvoří zhruba polovinu trati. Náskok udržel až do cíle v Sieně. Druhý skončil s půlminutovou ztrátou Ital Davide Formolo, třetí byl Němec Max Schachmann.

Pětadvacetiletý jezdec stáje Jumbo-Visma Van Aert se při třetí účasti na Strade Bianche dočkal po dvou třetích místech prvního triumfu v elitním seriálu. Úspěch bývalých cyklokrosařských světových šampionů podtrhl Štybar, jenž i pošesté dojel v tomto italském závodu v nejlepší sedmičce.

Prašná oblaka, žhavé Toskánsko a zástup hvězd. Cyklistika se vrací i se třemi Čechy
Cyklistika

Ostrá zkouška čeká na nejlepší jezdce při restartu sezony. Zdeněk Štybar klasiku Strade Bianche před pěti lety vyhrál a teď znovu patří mezi favority.
Tour 2021 začne kvůli odložené olympiádě dříve. Kodaň nejspíš přijde o start
Cyklistika

"Stará dáma" měla být na programu od 2. do 25. července, s ohledem na olympiádu v Tokiu, odloženou kvůli koronaviru, se ale odjede o týden dříve.

Cink získal po triumfu v cross country i český titul maratonu

Ondřej Cink vyhrál dva týdny po triumfu na mistrovství republiky v olympijském cross country také český šampionát v maratonu na horských kolech. Nejlepší tuzemský biker posledních let zvítězil v náročném 107 km dlouhém závodu v Dolní Moravě s téměř čtyřminutovým náskokem.

Devětadvacetiletý Cink po pěti a půl hodinách na trati s převýšením více než 3300 metrů porazil o 3:53 minuty obhájce titulu Martina Stoška. Třetí dojel s odstupem rovných šesti minut loňský vicemistr světa v maratonu Kristián Hynek.

Těsně pod stupni vítězů skončil majitel zlaté a stříbrné olympijské medaile Jaroslav Kulhavý, jenž před dvěma týdny vynechal kvůli pohmožděným žebrům mistrovský závod cross country v Peci pod Sněžkou. Na Cinka dnes ztratil 7:24 minuty.

Závod žen vyhrála po více než sedmi hodinách jízdy Jana Czeczinkarová o tři minuty před Karlou Štěpánovou.

Mistrovství ČR v maratonu horských kol v Dolní Moravě (Ústeckoorlicko) - 107 km:

Muži: 1. Cink (Kross Racing) 5:32:35, 2. Stošek -3:53, 3. Hynek (oba Futurecycling Northwave) -6:00, 4. Kulhavý (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) -7:24, 5. Rauchfuss (Ethic Sport) -10:15, 6. Ulman (Česká spořitelna-Accolade) -14:59.

Mladý cyklista zemřel na srdeční selhání, jeho kolegové dostali třicetileté tresty
Cyklistika

Několik členů bývalého italského týmu cyklistů do 23 let Altopack-Eppela dostalo třicetileté tresty za různé dopingové prohřešky.
Froome není starý, rekord je v jeho silách, věří Andrle. Pro Izrael bude jako Gretzky
Cyklistika

René Andrle připravil pro světovou cyklistiku Juliana Alaphilippa, Petra Vakoče či Jana Hirta a zanedlouho se potká v jednom týmu s Chrisem Froomem.
Froome rozbije dominanci Ineosu, věští experti. Už na Tour bude tým zranitelný
Cyklistika

Ineos bude mít na Tour tři silné jezdce, ale jeho pozice by paradoxně mohla oslabit. Cyklistický svět vzrušené diskutuje o budoucnosti Chrise Froomea.

Biker Cink získal čtvrtý domácí titul v cross country

Biker Ondřej Cink dokázal v Peci pod Sněžkou obhájit titul domácího šampiona v olympijské disciplíně cross country. Druhý byl při neúčasti Jaroslava Kulhavého, jenž spolu s Cinkem nepustil nikoho jiného na trůn již od roku 2013, Jan Škarnitzl. Bronz získal maratonský specialista Martin Stošek.

Devětadvacetiletý Cink potvrdil - stejně jako v předcházejícím závodě žen Jitka Čábelická - roli hlavního favorita. Celkem vyhrál republikový šampionát už počtvrté v kariéře. Oba úspěšní obhájci měli také před odložením olympijských her v Tokiu na příští rok nejblíže k tomu, aby reprezentovali pod pěti kruhy.

Dvojnásobný olympijský medailista a vítěz z her v Londýně 2012 Jaroslav Kulhavý dnes nestartoval. V pátek měl při tréninku nepříjemný pád a podstoupil i kontrolní rentgenové vyšetření v nemocnici.

Contador v důchodu nezahálí. Everesting zvládl v rekordním čase
Cyklistika

Sedmatřicetiletý někdejší vítěz Tour de France dnes zvládl nastoupat 8848 výškových metrů za 7:27:20 hodiny.
Měla jsem tři krize, přiznala Sáblíková. I tak ale vyhrála bahnitý cyklistický závod
Cyklistika

Martina Sáblíková proměnila start v cyklistickém závodu po více než čtyřech letech v triumf a v Holešově vyhrála prestižní Bikemaraton Drásal.
Quintanu při přípravě na Tour srazilo auto. Nehodu způsobil řidič špatným manévrem
Cyklistika

Bývalý vítěz Gira i Vuelty se nenechal odvézt do nemocnice, ale domů, kde ho ošetřil osobní lékař. Má nateklé koleno a odřenou levou ruku a nohu.
Cyklistice chybí osobnosti. Když mi dá někdo loktem, vrátím mu to, hlásí Štybar
Cyklistika

Elitní český cyklista Zdeněk Štybar se připravuje na restart sezony v Česku. Ale těšení na blížící se závody už si raději zakázal.
Merckx na mě vzpomíná v dobrém, špatné věci už zapomněl, říká gólman Zítka o příteli
Cyklistika

Bývalý reprezentační brankář Daniel Zítka se během působení v Bruselu seznámil s cyklistikou legendou Eddym Merckxem, který slaví 75 let.
Zemřel jeden z nejúspěšnějších cyklistických trenérů Žák
Cyklistika

Jeden z nejúspěšnějších tuzemských cyklistických trenérů Jaromír Žák zemřel ve věku 86 let.
Koupila ojeté kolo a přivezla domů otce. Mladou Indku teď lanaří cyklistický svaz
Cyklistika

Mladá Indka urazila 1200 kilometrů s otcem a zavazadly na kole za sedm dní. Národní cyklistický svaz jí nabídl možnost studia ve své akademii.

V Novém Městě se na podzim pojedou dva závody SP bikerů

Nové Město na Moravě bude 29. září a 4. října hostit dva závody Světového poháru v cross country na horských kolech. Elitní seriál měl původně na Vysočině příští týden začít, kvůli pandemii koronaviru ale byly závody odloženy. Aktualizovaný kalendář dnes zveřejnila Mezinárodní cyklistická unie (UCI)

Nové Město také uvažovalo o pořádání červnového mistrovství světa, jehož se po vypuknutí pandemie vzdal německý Albstadt. Šampionát se nakonec bude konat 5. až 11. října v rakouském Leongangu, který měl původně hostit jen MS ve sjezdu, ale přibral si i boje o medaile v olympijském cross country.

Světový pohár bikerů odstartuje 5. září ve švýcarském Lenzerheide, poté se pojede v italském Val di Sole, francouzském Les Gets a v generálce na MS dvakrát v Novém Městě. Po světovém šampionátu následují další dvojité závody v Mariboru a portugalské Louse, kde devítidílný seriál vyvrcholí 1. listopadu.