volejbal

Volejbalisté při rozlučce s kvalifikací na OH podlehli Slovincům

Čeští volejbalisté se rozloučili s olympijskou kvalifikací porážkou. Se Slovinci hráli v Berlíně už bez šance na postup ze skupiny a vicemistrům Evropy podlehli 1:3 po setech 12:25, 26:28, 25:19 a 28:26.

Oslabený a omlazený český tým nestačil v Berlíně v neděli na domácí Němce (0:3) a v úterý prohrál pětisetovou bitvu s Belgií. S jedním bodem skončil ve skupině A poslední.

Ze skupiny B postoupili Bulhaři a s největší pravděpodobností i Francie. Ze hry o Tokio tak budou překvapivě srbští mistři Evropy. Účast na olympiádě si v Berlíně zajistí jen vítěz turnaje.

Sen o olympiádě se rozplynul. Čeští volejbalisté prohráli v kvalifikaci s Belgií 2:3
Ostatní sporty

Čeští volejbalisté jsou prakticky ze hry o postup na olympijské hry do Tokia.
Volejbalisté na úvod olympijské kvalifikace prohráli s Němci 0:3

Volejbalisté vstoupili do olympijské kvalifikace porážkou. Svěřenci trenéra Michala Nekoly nestačili v Berlíně na domácí Německo a prohráli 0:3.

Volejbalisté narazí v olympijské kvalifikaci i na Slovince

Vicemistři Evropy Slovinci, domácí Německo a Belgie budou soupeři českých volejbalistů v olympijské kvalifikaci na začátku ledna v Berlíně. Z obou čtyřčlenných skupin postoupí dva týmy do semifinále, letenku na hry do Tokia si zajistí pouze vítěz finále, hraného 10. ledna.

Česká reprezentace se dostala mezi osmičku účastníků díky výsledkům na zářijovém mistrovství Evropy, kde obsadila 13. místo. Skupiny vznikly na základě takzvaného systému serpentin podle umístění jednotlivých týmů v žebříčku. V "béčku" budou hrát evropští šampioni ze Srbska, Francie, Bulharsko a Nizozemsko.

Olomoucké volejbalistky prohrály bitvu s Chimikem o Ligu mistryň

Po dvou pětisetových bitvách a dramatickém zlatém setu unikl volejbalistkám Olomouce postup do hlavní fáze Ligy mistryň. Před týdnem doma Chimiku Južne těsně podlehly, dnes ho výsledkem 3:2 porazily, ale rozhodující zkrácený set o dva body prohrály. V odvetě třetího kola bojovaly o vysněnou účast mezi elitními kluby přes dvě a půl hodiny.

Dvojzápas mezi českými a ukrajinskými mistryněmi rozhodly maličkosti. Za stavu 13:13 ve zlatém setu Hanačky neubránily dva útoky soupeřek, které se tak mohou těšit na atraktivní duely s úřadujícím šampionem Ligy mistryň Novarou, Lodží a Stuttgartem.

Už cesta na Ukrajinu přitom byla pro olomoucký tým komplikovaná. Uvízl totiž ve Varšavě, protože nestihl letecký přípoj do Oděsy. Z polské metropole se proto vydaly svěřenkyně Petra Zapletala až dnes ráno v den zápasu.

A nedostatek aklimatizace i času na přípravu se zpočátku projevil. Chimik vyhrál i první a druhý set, až pak se dostaly Hanačky do varu a udělaly z odvety pořádné drama. Šťastný konec však pro ně nemělo. Při prvním mečbolu domácích je o sen vrátit do Olomouce po 23 letech Ligu mistryň připravila smečující Kozlovová.

Volejbalová Liga mistryň - 3. předkolo, odveta:

Chimik Južne - UP Olomouc 2:3 (18, 23, -19, -24, -13), zlatý set 15:13

Rozhodčí: Simonovská (Č. Hora), Stoica (Rum.). Čas: 135 min. Diváci: 1615. První zápas 3:2, postoupil Chimik.

Sestava a body Olomouce: Handleyová, Hodanová, Trnková 19, Orvošová 3, Michalíková 18, Bežandolská 11, libero Stavinohová - libero Kulová, Burbeljuková 15, Dudová 2, Kazačenková 9. Trenér: Zapletal.

Nejvíce bodů Chimiku: Bojková 21, Kozlovová 17.

Ve volejbalové Lize mistrů má Jihostroj dva soupeře z Itálie

Volejbalisté Českých Budějovic se v základní skupině Ligy mistrů utkají s obhájci titulu z Civitanovy, dalším italským klubem Trentinem a s Fenerbahce Istanbul. Na letošního vítěze narazí také olomoucké hráčky, pokud postoupí z předkola; vedle Novary by v tom případě měly za soupeře Lodž a Stuttgart. Složení skupin určilo losování v Sofii.

Mistři mužské extraligy z Českých Budějovic byli nasazeni přímo do hlavní fáze Ligy mistrů stejně jako 17 dalších celků. Dva je doplní z předkol, boje ve čtyřčlenných skupinách začnou 4. prosince. Jihostroj hraje první zápas v Turecku, 11. prosince pak přivítá Civitanovu.

Srbští volejbalisté porazili Slovince 3:1 a jsou mistry Evropy

Volejbalisté Srbska jsou po osmi letech znovu mistry Evropy. V Paříži sice nezačali finálový zápas se Slovinskem dobře, ale po prohraném úvodním setu zvítězili 3:1. Srbsko tak slaví zlatý double, protože před třemi týdny ovládla evropský šampionát i ženská reprezentace.

Srbsko se třetím titulem včetně triumfu Jugoslávie v roce 2001 v Ostravě dotáhlo v historické tabulce na československou reprezentaci, více evropských titulů mají pouze Itálie (6) a Rusko (14).

Volejbalová senzace. Slovinci prošli do finále ME přes úřadující světové šampiony

Slovinci s podporou téměř 12 tisíc bouřících fanoušků v Lublani porazili úřadující dvojnásobné mistry světa Poláky 3:1 a jsou prvními finalisty ME.
Volejbalisté Srbsko potrápili, do čtvrtfinále ME se ale přes favorita neprobili

Čeští volejbalisté neprošli přes favorizované Srbsko do čtvrtfinále mistrovství Evropy.
Volejbalisté podlehli Černé Hoře, ale dva získané sety jim zajistily osmifinále

Čeští volejbalisté postoupili na ME ze čtvrtého místa základní skupiny. V osmifinále po přesunu z Nizozemska do Belgie narazí na Srbsko.
Volejbalisté na ME udolali Nizozemce a mají blízko do osmifinále

Čeští volejbalisté si připsali na mistrovství Evropy druhou výhru a přiblížili se k postupu do osmifinále.

Volejbalisté dostali na ME lekci od polských mistrů světa

Čeští volejbalisté ve třetím zápase na evropském šampionátu dostali lekci od úřadujících mistrů světa Poláků. Při rozlučce s Rotterdamem od druhého setu nedostali šanci a prohráli 18:25, 12:25 a 15:25. O postup do osmifinále budou Češi po dni volna bojovat již v Amsterodamu proti domácímu Nizozemsku a Černé Hoře.

Poláci vyhráli poslední dva světové šampionáty, ale na evropskou medaili čekají od roku 2011, kdy získali ve Vídni bronz. Proti českému výběru si připsali třetí vítězství na tomto ME ze tří zápasů.

Svěřenci Michala Nekoly mají bilanci jedné výhry a dvou porážek, a pokud chtějí postoupit do play off, potřebují skončit v šestičlenné skupině do čtvrtého místa.

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Volejbalisté na úvod ME prohráli 1:3 s Ukrajinou

Čeští volejbalisté vstoupili do mistrovství Evropy porážkou. V prvním utkání skupiny D prohráli v Rotterdamu s Ukrajinou 1:3 po setech 21:25, 19:25, 25:19 a 22:25. Druhý zápas sehrají svěřenci trenéra Michala Nekoly v neděli, kdy narazí na Estonsko, začátek je v 19:00.

Od začátku první sady Češi zaostávali. Kazili podání a ani v útoku nebyli přesvědčiví. Celý set marně dotahovali náskok Ukrajinců. Druhý set sice začal nadějně a volejbalisté vedli 7:4. Ještě při Hadravově podání se Čechům i díky Zajíčkově bloku povedla tříbodová šňůra, ale víc radosti nezažili. Ukrajinci, útočící často úspěšně středem, si rychle vzali vedení zpět. V koncovce se Češi trápili, univerzála Hadravu dvakrát zastavil blok a po dalších chybách ztratili i druhou sadu.

Trenér Nekola od třetího setu úspěšně zamíchal sestavou. Na nahrávce místo Janoucha začal Pavel Bartoš a na blok přišel Sedláček místo Patočky. Bartoš rozhýbal český útok, v kterém se dařilo smečaři Džavoronokovi. Na podání úřadoval Galabov, při jehož servisu volejbalisté odskočili na 8:4 a třetí sadu ovládli.

Vyrovnaný čtvrtý set, ve kterém se oba týmy přetahovaly o vedení, rozhodl lepší servis Ukrajinců. Po dvou esech Plotnyckého za sebou Češi prohrávali 19:22. Při mečbolu ukončil zápas přímým bodem z podání neudržitelný univerzál Vijeckyj, který nasázel na českou stranu kurtu 23 bodů a byl nejlepším hráčem utkání.

Dalšími českými soupeři ve skupině jsou mistři světa Poláci, Nizozemci a hráči Černé Hory. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Basketbalisté inspirují volejbalisty. Chceme jejich jízdu napodobit, hlásí kouč

Ve středu začíná mistrovství Evropy ve volejbale. "Věřím v dobré výsledky," říká hlavní trenér českého týmu Michal Nekola.
Perušič a Schweiner jsou v Římě v play off, ženy začaly porážkou

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner vstoupili vítězně do finále Světového okruhu v Římě a zajistili si postup do play off.
Trenér Rusek zesměšňoval soupeřky. Na Korejky dělal šikmé oči, trest ho neminul

Řídící orgán FIVB rozhodl, že gesto třiapadesátiletého odborníka porušuje disciplinární pravidla. Trenéra potrestala zákazem činnosti na tři duely.
Perušič se Schweinerem vstoupili do ME beachvolejbalistů vítězně

Rakouskou dvojici Martin Ermacora, Moritz Pristauz porazili 2:1 na sety.
Sluková s Hermannovou kvůli zranění přijdou také o mistrovství Evropy

Elitní české plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová vynechají po světovém šampionátu také mistrovství Evropy.
Volejbalistky nestačily v olympijské kvalifikaci na Němky, ve skupině uhrály jen set

České volejbalistky zakončily olympijskou kvalifikaci porážkou 0:3 s Německem a ve skupině obsadily poslední čtvrté místo.