Juniorské mistrovství světa

Juniorské mistrovství světa

Juniorské mistrovství světa je nejvýznamnější mládežnickou hokejovou akcí v kalendáři IIHF. Koná se tradičně na přelomu prosince a ledna, účastnit se ho smí deset nejlepších týmů světa a nominovaní hráči smí dovršit dvacet let nejpozději v roce, kdy aktuální ročník končí.

Český junior s pozitivním testem musel zůstat v izolaci na hotelu v Edmontonu

Jeden z hráčů týmu českých hokejových juniorů, který měl pozitivní výsledek úterního testu na koronavirus, musí zůstat až do 6. ledna na hotelovém pokoji v Edmontonu. Stejně jako na všechny ostatní účastníky předčasně zrušeného mistrovství světa s pozitivním nálezem se na něho vztahuje povinná desetidenní izolace.

"Platí, že jeden hráč českého výběru, který měl pozitivní test, musí zůstat na hotelovém pokoji v Edmontonu," potvrdil tiskový mluvčí juniorského týmu Ondřej Kalát. "Máme od něj zároveň informaci, že se cítí dobře," ujistil Kalát.

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Pokračovat