MS v biatlonu

Mistrovství světa v biatlonu je pořádáno už od roku 1958.

První MS v biatlonu bylo uspořádáno v Saalfeldenu v Rakousku.

Štafeta byla do programu mistrovství světa zařazena až v roce 1965, do té doby byly jednotlivými disciplínami závod na 20 km a střelba z velkorážních pušek na čtyřech střelnicích. Soutěž družstev byla vyhodnocována jako výsledky 3 nejlepších biatlonistů z jednoho státu. O rok později, v roce 1967 byl program MS rozšířen o 15 kilometrový závod juniorů a štafetu na 3x 7,5 km. V roce 1974 pak přibyla 3. disciplína, kterou je závod na 10 km pro muže i juniory.

Změna z velkorážních pušek na malorážkové pušky pak proběhla v roce 1987 a v roce 1984 poprvé startovaly na mistrovství světa v biatlonu i ženy.

MS v biatlonu 2020 proběhne 12. - 23. února v Itálii.

Přiznejme si, že český biatlon není na vrcholu, říká Hamza. Nové Město zasype štěpkou
Biatlon

Šéf biatlonového svazu Jiří Hamza úspěch reprezentantů nepřeceňuje a raději se soustředí, aby zvládl pořadatelství závodů.
Komentář: Češi na MS překvapili. Bravo Moravcovi, ale pozor na děsivá klišé
Biatlon

Dva nečekané bronzy, k tomu účasti v první desítce. Českým biatlonistům světový šampionát výsledkově nevídaně vyšel.
Davidová myslela, že při masáku zemře, Moravec doběhl jedenáctý
Biatlon

Špatná střelba odsoudila české závodnice v nedělním závodě s hromadným startem na MS v italské Anterselvě až na chvost výsledkové listiny.
Biatlonista Loginov po razii nenastoupí do závěrečného závodu světového šampionátu
Biatlon

Ruský biatlonista Alexandr Loginov na mistrovství světa v Anterselvě nenastoupí do nedělního závěrečného závodu s hromadným startem.
Italská policie prohledala pokoj biatlonisty Loginova, zabavila mu mobil i počítač
Biatlon

Italská policie dnes kvůli podezření z dopingu prohledala hotel v Anterselvě, ve kterém během mistrovství světa bydlí ruští biatlonisté.
Češky v průběhu štafety útočily na medaili, muži byli až třináctí
Biatlon

Štafeta českých biatlonistek byla po poslední střelbě bronzová, Eva Puskarčíková ale vinou pomalejšího běhu klesla na čtvrtou příčku.
Český biatlonový mix skončil až čtrnáctý. Skeptický bych nebyl, prohlásil šéftrenér
Biatlon

Titul obhájili Norové Johannes Thingnes Bö a Marte Olsbuová Röiselandová.
Moravec skončil ve vytrvalostním závodu šestnáctý, zlato má po třech letech Fourcade
Biatlon

Michal Krčmář, který měl jako Moravec na střelnici tři chyby, skončil třiadvacátý.
Slovenský biatlon má milionové dluhy, šéf svazu ani neodjel na mistrovství světa
Biatlon

Slovenští biatlonisté jsou v italské Anterselvě pořádně vidět, a to v dějišti mistrovství světa nastavili šetřicí mód.
Sdílená radost a pištění české dvojice. Davidovou a Puskarčíkovou potěšila desítka
Biatlon

Markéta Davidová i Eva Kristejn Puskarčíková si povedeným vytrvalostním závodem na MS zajistily start v závěrečném závodu s hromadným startem.
Vytrvalostní závod na MS ovládla Wiererová, dvě Češky doběhly v první desítce
Biatlon

Vytrvalostní závod biatlonistek na 15 kilometrů vyhrála Italka Dorothea Wiererová. Nejlepší z Češek, Markéta Davidová, doběhla osmá.