Sparťanská divočina, nečekaný lídr a trvající bída Dynama. Extraliga na startu baví

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
16. 9. 2019 13:28
Hokejová extraliga se rozjela a její první prodloužený víkend byl mimořádně bohatý na nevšední události. Ve dvou duelech Sparty padlo celkem 28 gólů, trenéři začali používat nový nástroj coach challenge a stoprocentní bodový zisk ze dvou kol shráblo pouze jediné mužstvo. Projděte si s námi výčet toho nejzajímavějšího.

Sparta utržená ze řetězu

Ani střídající Jakub Sedláček neodvrátil prohru Sparty v Liberci.
Ani střídající Jakub Sedláček neodvrátil prohru Sparty v Liberci. | Foto: ČTK

Sparta po skončení minulé sezony proměnila vedení i kádr a do nového ročníku vstoupila se sloganem "Spartu nezastavíš!". V útočné fázi se chová přesně podle jeho znění a v zápasech s Plzní a Libercem nastřílela už 14 branek.

Nicméně na bránění jako by sparťané úplně zapomněli a stejný počet gólů také sami inkasovali. Dvakrát se jejich utkání rozhodovalo v prodloužení, Škodu doma porazili 7:6, v Liberci prohráli 7:8. Vzhledem k vývoji obou zápasů může Sparta litovat, že z nich vytěžila pouze tři body, měla je totiž rozehrané na plný bodový zisk.

V zápase proti Plzni ztratili Pražané vedení 6:3, pod Ještědem po skvělé první třetině vedli dokonce 6:2 a v dalším průběhu 7:3. Tento stav platil ještě na startu 37. minuty, nicméně ani tak Sparta nedovedla utkání do vítězného konce. Nestranného diváka sparťané rozhodně baví, zato trenéři Uwe Krupp a Jaroslav Nedvěd ze svých svěřenců místy šílí.

před 5 hodinami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.