Sparťanská divočina, nečekaný lídr a trvající bída Dynama. Extraliga na startu baví

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
16. 9. 2019 13:28
Hokejová extraliga se rozjela a její první prodloužený víkend byl mimořádně bohatý na nevšední události. Ve dvou duelech Sparty padlo celkem 28 gólů, trenéři začali používat nový nástroj coach challenge a stoprocentní bodový zisk ze dvou kol shráblo pouze jediné mužstvo. Projděte si s námi výčet toho nejzajímavějšího.

Sparta utržená ze řetězu

Ani střídající Jakub Sedláček neodvrátil prohru Sparty v Liberci.
Ani střídající Jakub Sedláček neodvrátil prohru Sparty v Liberci. | Foto: ČTK

Sparta po skončení minulé sezony proměnila vedení i kádr a do nového ročníku vstoupila se sloganem "Spartu nezastavíš!". V útočné fázi se chová přesně podle jeho znění a v zápasech s Plzní a Libercem nastřílela už 14 branek.

Nicméně na bránění jako by sparťané úplně zapomněli a stejný počet gólů také sami inkasovali. Dvakrát se jejich utkání rozhodovalo v prodloužení, Škodu doma porazili 7:6, v Liberci prohráli 7:8. Vzhledem k vývoji obou zápasů může Sparta litovat, že z nich vytěžila pouze tři body, měla je totiž rozehrané na plný bodový zisk.

V zápase proti Plzni ztratili Pražané vedení 6:3, pod Ještědem po skvělé první třetině vedli dokonce 6:2 a v dalším průběhu 7:3. Tento stav platil ještě na startu 37. minuty, nicméně ani tak Sparta nedovedla utkání do vítězného konce. Nestranného diváka sparťané rozhodně baví, zato trenéři Uwe Krupp a Jaroslav Nedvěd ze svých svěřenců místy šílí.