Sparťanská divočina, nečekaný lídr a trvající bída Dynama. Extraliga na startu baví

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
16. 9. 2019 13:28
Hokejová extraliga se rozjela a její první prodloužený víkend byl mimořádně bohatý na nevšední události. Ve dvou duelech Sparty padlo celkem 28 gólů, trenéři začali používat nový nástroj coach challenge a stoprocentní bodový zisk ze dvou kol shráblo pouze jediné mužstvo. Projděte si s námi výčet toho nejzajímavějšího.

Sparta utržená ze řetězu

Ani střídající Jakub Sedláček neodvrátil prohru Sparty v Liberci.
Ani střídající Jakub Sedláček neodvrátil prohru Sparty v Liberci. | Foto: ČTK

Sparta po skončení minulé sezony proměnila vedení i kádr a do nového ročníku vstoupila se sloganem "Spartu nezastavíš!". V útočné fázi se chová přesně podle jeho znění a v zápasech s Plzní a Libercem nastřílela už 14 branek.

Nicméně na bránění jako by sparťané úplně zapomněli a stejný počet gólů také sami inkasovali. Dvakrát se jejich utkání rozhodovalo v prodloužení, Škodu doma porazili 7:6, v Liberci prohráli 7:8. Vzhledem k vývoji obou zápasů může Sparta litovat, že z nich vytěžila pouze tři body, měla je totiž rozehrané na plný bodový zisk.

V zápase proti Plzni ztratili Pražané vedení 6:3, pod Ještědem po skvělé první třetině vedli dokonce 6:2 a v dalším průběhu 7:3. Tento stav platil ještě na startu 37. minuty, nicméně ani tak Sparta nedovedla utkání do vítězného konce. Nestranného diváka sparťané rozhodně baví, zato trenéři Uwe Krupp a Jaroslav Nedvěd ze svých svěřenců místy šílí.

Tykač může převzít elektrárnu Počerady. Úřad neshledal narušení hospodářské soutěže

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil firmě Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače nákup hnědouhelné elektrárny Počerady od společnosti ČEZ. "V rozhodnutí Úřad konstatuje, že předmětné spojení soutěžitelů povolil, neboť nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže v žádné z posuzovaných oblastí, v nichž působí spojující se soutěžitelé," uvedl ÚOHS v tiskové zprávě.

Vršanská uhelná kupuje elektrárnu od společnosti ČEZ za 2,5 miliardy korun. Původně ji měla převzít až v roce 2024, firmy se dohodly na urychlení prodeje s ohledem na nové emisní normy Evropské unie. ČEZ na konci minulého roku nevyužil opci, aby majitelem elektrárny zůstal.