Útočné hody, špičkoví brankáři a touha věčně druhých. Bitva o hokejový trůn začíná

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
18. 4. 2019 10:42
Po více než sedmi měsících dospěla hokejová Tipsport extraliga do svého finiše. Dnes v 17 hodin začne boj o Masarykův pohár mezi hráči Liberce a Třince. Bílí Tygři jsou ve finále favoritem, Oceláři mají na své straně útočníky, kteří chtějí konečně zlomit finálové prokletí. Projděte si srovnání soupeřů.
Martin Růžička
Martin Růžička | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Fantom Růžička, letos připraven

Třinecká produkce tak rovnovážně rozdělena není. Nad ostatními ční fantom vyřazovacích bojů Martin Růžička (na snímku). Rekordman play off (v roce 2011 zaznamenal Růžička 17+16) letos znovu pálí ostrými a s bilancí šesti gólů a sedmi nahrávek je v bodování druhý mezi Západočechy Gulašem a Janem Kovářem, které v semifinále pomohl odklidit z cesty.

Zatímco před rokem Růžička svému týmu v nejdůležitějších chvílích kvůli zraněnému ramenu chyběl, v letošní sezoně znovu září. Do své hry navíc mistr světa z roku 2010 přidal vedle vynikající střely také mnohem více důrazu a zarputilosti, než bývalo zvykem.

Nad zmiňovaných sedm bodů se jinak z Třince dostal už jen Erik Hrňa, pak následují hráči s pěti body Ethan Werek, Jiří Polanský, Vladimír Dravecký, Vrána, Milan Doudera a Martin Gernát. Ve finále budou Oceláři určitě potřebovat větší podporu také od Martina Adamského, Svačiny, Davida Ciencialy nebo bratrů Kovařčíků.

 

Právě se děje

Další zprávy