Útočné hody, špičkoví brankáři a touha věčně druhých. Bitva o hokejový trůn začíná

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
18. 4. 2019 10:42
Po více než sedmi měsících dospěla hokejová Tipsport extraliga do svého finiše. Dnes v 17 hodin začne boj o Masarykův pohár mezi hráči Liberce a Třince. Bílí Tygři jsou ve finále favoritem, Oceláři mají na své straně útočníky, kteří chtějí konečně zlomit finálové prokletí. Projděte si srovnání soupeřů.
Martin Růžička
Martin Růžička | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Fantom Růžička, letos připraven

Třinecká produkce tak rovnovážně rozdělena není. Nad ostatními ční fantom vyřazovacích bojů Martin Růžička (na snímku). Rekordman play off (v roce 2011 zaznamenal Růžička 17+16) letos znovu pálí ostrými a s bilancí šesti gólů a sedmi nahrávek je v bodování druhý mezi Západočechy Gulašem a Janem Kovářem, které v semifinále pomohl odklidit z cesty.

Zatímco před rokem Růžička svému týmu v nejdůležitějších chvílích kvůli zraněnému ramenu chyběl, v letošní sezoně znovu září. Do své hry navíc mistr světa z roku 2010 přidal vedle vynikající střely také mnohem více důrazu a zarputilosti, než bývalo zvykem.

Nad zmiňovaných sedm bodů se jinak z Třince dostal už jen Erik Hrňa, pak následují hráči s pěti body Ethan Werek, Jiří Polanský, Vladimír Dravecký, Vrána, Milan Doudera a Martin Gernát. Ve finále budou Oceláři určitě potřebovat větší podporu také od Martina Adamského, Svačiny, Davida Ciencialy nebo bratrů Kovařčíků.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy