finále

Hradec hraje o čest českého hokeje. Proti sobě má však absolutního vládce Evropy
Hokej

Frölunda je úřadujícím švédským i evropským šampionem, její nadvládu se pokusí přerušit Hradec. Ve hře je také zachování čtyř míst pro české kluby.
Motor rekordně válcuje první ligu. Ušili jsme si bič a těší nás to, říká Prospal
Hokej

České Budějovice věří, že letos je extraligová šance největší. V základní části neměly pořádného soupeř a do play off půjdou ve výborném rozpoložení.
Gólů značky Michigan přibývá. Asi to byla příprava na All Star Game, glosoval brankář
NHL

Filip Forsberg z Nashvillu napodobil Andreje Svečnikova a uhranul NHL další lakrosovou trefou. Mezi prvními gratulanty byl symbolicky Mikael Granlund.
Ligu mistrů hanili, nyní hrají o vyrovnání maxima. Chceme do finále, zní z Hradce
Hokej

Výborný Mazanec v bráně, pevná defenziva a fanoušci v zádech. Hradec věří, že výhru 3:1 ze Stockholmu promění v postup do finále Ligy mistrů.
Kanadě pomohla kamera, sborná neunesla tíhu finále. Idiotské fauly, zlobí se Rusové
MS v hokeji

Kanaďané měli v závěru finále MS juniorů velké štěstí. Nebýt kamery televize TSN, bránili by po obratu proti Rusům těsný náskok v oslabení tři na pět.
Šipkař Gawlas ve finále MS juniorů prohrál, podruhé v roce má titul vicemistra
Ostatní sporty

České šipky mají vicemistra světa do 18 let. Gawlas podlehl ve finále MS juniorů Irovi Barrymu 3:5 a první sezonu v kariéře zakončil druhým místem.

Florbalistky Švédska zdolaly v semifinále MS Finsko 5:4

Švédské florbalistky zdolaly na mistrovství světa v Neuchatelu Finsko 5:4 a v neděli od 16:30 budou bojovat o zisk sedmého zlata za sebou. Ve finále čeká osminásobné vítězky z minulých 11 šampionátů domácí Švýcarsko.

Finky, které nastoupily stejně jako ve čtvrtfinále bez nemocné opory Veery Kauppiové, dvakrát v utkání dotáhly ztrátu, poprvé i dvoubrankovou. V čase 53:58 rozhodla reprízu finále z uplynulých čtyř mistrovství světa druhým gólem v utkání Emelie Wibronová. Švédky vyhrály 37. duel za sebou od porážky s Finskem 1:2 v základní skupině v roce 2007 ve Frederikshavnu.

Švédky na přelomu první a druhé třetiny získaly vedení 2:0 díky Wibronové a Bobergové. Na snížení Kippiläové odpověděla v polovině utkání z úniku Gustafssonová, ale Finky během 14 sekund mezi 33. a 34. minutou vyrovnaly díky Saariové a Ooně Kauppiové.

Úřadujícím šampionkám vrátila vedení 78 sekund před koncem druhé třetiny při signalizovaném vyloučení Delgadová Johanssonová. Finky se opět dotáhly v polovině závěrečného dějství díky Ooně Kauppiové. Favoritky ale slavily díky podařené střele Wibronové, v závěru při tlaku soupeřek a dlouhé finské power play odolaly díky brankářce Hillové.

Smír a dres pod stropem. Král byl uznán za právoplatnou legendu, na ledě pořád září
Extraliga

Hokejový Třinec v rámci oslav 90 let vyvěsil pod strop haly čtyři dresy. Navzdory dřívějším sporům s prezidentem klubu byl poctěn i Richard Král.
Mrázek v nové sezoně září. Motivují ho citáty, vnitřní rozhovory a mentální kouč
NHL

"Před zápasem si vytáhne jeden z citátů a od toho se odvíjí jeho myšlení." Marian Jelínek popisuje spolupráci s gólmanem Caroliny Petrem Mrázkem.
V jedné čtvrtině více gólů než za základní část. Rozhořel se ohýnek, říká Kovařčík
Extraliga

Třinec doma vyhrál i pošesté a v extralize je první. Michal Kovařčík si pěti góly v první čtvrtině základní části vytvořil nové střelecké maximum.
Peruánci nedali kůži zadarmo, ale Copu vyhrála navzdory červené kartě Brazílie
Fotbal

Brazilci porazili ve finále domácího šampionátu Copa América 3:1 Peru, přestože od 70. minuty hráli bez vyloučeného Gabriela Jesuse.
Vítězné blues. St. Louis přehrálo v sedmém finále Boston a slaví první triumf v NHL
NHL

Hokejisté St. Louis slaví poprvé v historii triumf v NHL. Blues zvítězili v sedmém finále na ledě Bostonu 4:1 a získali svůj premiérový Stanley Cup.