Útočné hody, špičkoví brankáři a touha věčně druhých. Bitva o hokejový trůn začíná

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
18. 4. 2019 10:42
Po více než sedmi měsících dospěla hokejová Tipsport extraliga do svého finiše. Dnes v 17 hodin začne boj o Masarykův pohár mezi hráči Liberce a Třince. Bílí Tygři jsou ve finále favoritem, Oceláři mají na své straně útočníky, kteří chtějí konečně zlomit finálové prokletí. Projděte si srovnání soupeřů.
4. semifinále play off extraligy 2018/19, Kometa Brno - Liberec: Roman Will
4. semifinále play off extraligy 2018/19, Kometa Brno - Liberec: Roman Will | Foto: Lukáš Caha

Souboj reprezentačních kandidátů

Extraligové zlato nemají ani brankáři Roman Will (na snímku) a Šimon Hrubec. Will byl při zlaté jízdě Liberce před třemi lety v zámoří a v roce 2017 skončil stříbrný. Hrubec má dvě druhá místa z let 2015 a 2018.

V letošním play off jsou oba obrovskými oporami svých týmů. Will i Hrubec jsou zároveň reprezentačními kandidáty a byť mají v národním mužstvu těžkou pozici v konkurenci Patrika Bartošáka, Jakuba Kováře či gólmanů ze zámoří, v domácí soutěži vyčnívají.

Šestadvacetiletý Will podle svých slov zklidnil dříve až příliš perfekcionalistickou povahu a v play off drží průměr obdržených gólů na čísle 1,84. O rok starší Hrubec má statistiky o fous horší, ale v Třinci platí dlouhá léta za základní stavební kámen úspěchů. Po této sezoně by měl zamířit do zahraničí a rád by se rozloučil titulem.

 

Právě se děje

Další zprávy