Ladislav Šmíd

Ladislav Šmíd

Český hokejový obránce se narodil 1. února 1986. V současnosti hraje v NHL za Calgary Flames.

Liberecký odchovanec naskočil do extraligy v sezoně 2002/03, odehrál také několik utkání v 1. lize za Beroun. V roce 2004 byl draftován v 1. kole Anaheimem, do zámoří odešel o rok později, ovšem úvodní sezonu strávil pouze na farmě. Po roce byl vyměněn do Edmontonu, kde už hrál pravidelně.

Během výluky v sezoně 2012-13 vypomáhal Liberci. V průběhu dalšího ročníku se z týmu Oilers přesunul do Calgary.

Hrál na třech světových šampionátech a olympiádě v Soči.

Šmíd prodloužil o dva roky smlouvu s Libercem

Hokejový obránce Ladislav Šmíd bude i nadále působit v extralize v dresu Liberce, s kterým podepsal novou dvouletou smlouvu. Čtyřiatřicetiletý bývalý hráč Edmontonu a Calgary se vrátil do mateřského klubu z NHL před třemi roky poté, co vynechal kvůli potížím s krkem celý ročník 2016/17.

"Láďa Šmíd už se zařadil mezi legendy Bílých Tygrů Liberec. Spoluvytváří silnou značku našeho klubu, kde vyrostl, a to nejen výkony na ledě, ale také v kabině a na dalších klubových akcích," uvedl na klubovém webu generální manažer Liberce Ctibor Jech.

"Je vzorem pro mladé i starší hráče svým profesionálním přístupem k tréninku a neuvěřitelnou touhou po vítězství a úspěchu týmu. Každý klub by měl mít svého Láďu Šmída a já jsem rád, že my ho opravdu máme," doplnil Jech.

V uplynulém ročníku, který předčasně ukončila pandemie koronaviru, si Šmíd připsal v 51 zápasech 35 bodů za šest branek a 29 asistencí. Pomohl Bílým Tygrům k obhajobě Prezidentského poháru pro nejlepší tým základní části. Loni získal s Libercem stříbro a má s Bílými Tygry i bronz z roku 2005.

Zdroj: ČTK
Pokračovat